Z ŻYCIA GWIAZD

Martyna Wojciechowska o macierzyństwie: „Najbardziej fascynująca podróż w moim życiu”

Podróżniczka świętuje dziś urodziny!

Olga Figaszewska 28 września 2022 14:50

Podróżniczka, dziennikarka… Martyna Wojciechowska sięga po kolejne szczyty. Dla wielu kobiet jest inspiracją i motywacją, daje siłę, przekonuje, że poczucie własnej wartości pomaga rozwinąć skrzydła. Tymczasem dla Martyny Wojciechowską tą siłą i źródłem szczęścia są najbliżsi. Z okazji urodzin podróżniczki przypominamy jej poruszające słowa o macierzyństwie i wychowywaniu nastoletniej córki...

Martyna Wojciechowska o macierzyństwie

Macierzyństwo to dla Martyny Wojciechowskiej najważniejsza i najbardziej inspirująca podróż w życiu. „Jednak w przeciwieństwie do większości podróży… tej akurat nie da się zaplanować. Nie wiesz, dokąd zmierzasz, co cię czeka po drodze, nie masz ani mapy, ani GPS’a. Macierzyństwo nigdy się nie kończy, bo przecież kiedy zostajesz mamą to będziesz nią już na zawsze, do końca życia”, mówiła kilka lat temu w rozmowie z Anną Lewandowską w cyklu Sztuki Walki.

Ponad trzynaście lat temu dziennikarka powitała na świecie swoją córeczkę. Doskonale pamięta tamten dzień, swoje wzruszenie, te ogromne emocje. „Nie twierdzę, że każda kobieta powinna zostać matką, że to jest jedyny słuszny wybór, ale z mojego punktu widzenia nie ma żadnego uczucia, które może się równać z miłością do dziecka. Bo to jest miłość absolutna i bezwarunkowa”, dodawała w tym samym wywiadzie.

Czytaj także: Łączy je wyjątkowa więź. Tak Agata Kulesza mówiła o relacji z córką Marianną 

Córka Maryny Wojciechowskiej. Marysia skończyła 13 lat

Marysia jest dla niej całym światem, spędzają razem każdą wolna chwilę. Mama i córka mają wspólne zainteresowania i pasje. Trzynastolatka uwielbia sport i wciąż zaskakuje Martynę Wojciechowską swoimi zdolnościami i ambitnymi planami. Marysia jest także utalentowana artystycznie!

Niedawno z okazji urodzin pociechy, podróżniczka zamieściła na swoim Instagramie uroczą, archiwalną fotografię. Marysia była wtedy malutką dziewczynką. Gwiazda nie ukrywa, że jest niesamowicie dumna ze swojej córki. „Lata mijają, a ja wciąż nie mogę za nią nadążyć... 13 lat temu na świecie pojawiła się Marysia! I wywróciła całe moje życie do góry nogami. Zawsze powtarzam, że macierzyństwo to najbardziej fascynująca, ale też najtrudniejsza podróż w moim życiu. W dodatku bez mapy. Patrzę na nią, zmieniającą się każdego dnia i jestem najdumniejszą mamą świata”, wyznała gwiazda.

Martyna Wojciechowska ceni w swoim dziecku wrażliwość, odwagę i ciekawość świata „Mam w domu małą kobietę o wielkim sercu, która z ciekawością, odwagą, ale też z wielką wrażliwością i empatią dla innych ludzi eksploruje otaczający ją świat. Córeńko najdroższa, miej odwagę marzyć i realizować swoje marzenia. A ja zawsze będę przy Tobie. #WspieramNieOceniam i kocham bezwarunkowo”, wyznała. 

Życzymy dużo miłości, wszystkiego najpiękniejszego!  

Sprawdź tez: Jak dzisiaj wygląda córka Odety Moro i Michała Figurskiego? Bardzo się zmieniła!

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?