Z ŻYCIA GWIAZD

Martyna Wojciechowska o macierzyństwie: „Najbardziej fascynująca podróż w moim życiu”

Podróżniczka pokazała archiwalne zdjęcie z córką. Jak zmieniła się Marysia?

Olga Figaszewska 19 kwietnia 2021 13:55

Podróżniczka, dziennikarka… Martyna Wojciechowska sięga po kolejne szczyty. Dla wielu kobiet jest inspiracją i motywacją, daje siłę, przekonuje, że poczucie własnej wartości pomaga rozwinąć skrzydła. Tymczasem dla Martyny Wojciechowską tą siłą i źródłem szczęścia są najbliżsi. Jej córka, Marysia skończyła właśnie 13 lat! Z okazji urodzin pociechy, podróżniczka postanowiła złożyć jej wyjątkowe życzenia.  Zamieściła w sieci archiwalne zdjęcie.

Martyna Wojciechowska o macierzyństwie

Macierzyństwo to dla Martyny Wojciechowskiej najważniejsza i najbardziej inspirująca podróż w życiu. „Jednak w przeciwieństwie do większości podróży… tej akurat nie da się zaplanować. Nie wiesz, dokąd zmierzasz, co cię czeka po drodze, nie masz ani mapy, ani GPS’a. Macierzyństwo nigdy się nie kończy, bo przecież kiedy zostajesz mamą to będziesz nią już na zawsze, do końca życia”, mówiła kilka lat temu w rozmowie z Anną Lewandowską w cyklu Sztuki Walki.

Trzynaście lat temu dziennikarka powitała na świecie swoją córeczkę. Doskonale pamięta tamten dzień, swoje wzruszenie, te ogromne emocje. „Nie twierdzę, że każda kobieta powinna zostać matką, że to jest jedyny słuszny wybór, ale z mojego punktu widzenia nie ma żadnego uczucia, które może się równać z miłością do dziecka. Bo to jest miłość absolutna i bezwarunkowa”, dodawała w tym samym wywiadzie.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska szczerze: „Najtrudniej było po śmierci Marysi taty”

Córka Maryny Wojciechowskiej. Marysia skończyła 13 lat

Marysia jest dla niej całym światem, spędzają razem każdą wolna chwilę. Mama i córka mają wspólne zainteresowania i pasje. Trzynastolatka uwielbia sport i wciąż zaskakuje Martynę Wojciechowską swoimi zdolnościami i ambitnymi planami. Marysia jest także utalentowana artystycznie!

Teraz z okazji urodzin pociechy, podróżniczka zamieściła na swoim Instagramie uroczą, archiwalną fotografię. Marysia była wtedy malutką dziewczynką. Ten widok rozczulił wielbicieli Martyny Wojciechowskiej. A gwiazda nie ukrywa, że jest niesamowicie dumna ze swojej córki.

„Lata mijają, a ja wciąż nie mogę za nią nadążyć... 13 lat temu na świecie pojawiła się Marysia! I wywróciła całe moje życie do góry nogami. Zawsze powtarzam, że macierzyństwo to najbardziej fascynująca, ale też najtrudniejsza podróż w moim życiu. W dodatku bez mapy. Patrzę na nią, zmieniającą się każdego dnia i jestem najdumniejszą mamą świata”, wyznała gwiazda.

Martyna Wojciechowska ceni w swoim dziecku wrażliwość, odwagę i ciekawość świata „Mam w domu małą kobietę o wielkim sercu, która z ciekawością, odwagą, ale też z wielką wrażliwością i empatią dla innych ludzi eksploruje otaczający ją świat. Córeńko najdroższa, miej odwagę marzyć i realizować swoje marzenia. A ja zawsze będę przy Tobie. #WspieramNieOceniam i kocham bezwarunkowo”, wyznała. 

Życzymy wszystkiego dobrego!  

Sprawdź tez: Martyna Wojciechowska: ,,Moje bohaterki na wstępie życia były pozbawione praw i możliwości"

Martyna Wojciechowska, VIVA! 21/2020
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?