TYLKO U NAS!

Martyna Wojciechowska zaopiekowała się kolejną dziewczynką!

Najpierw Kabula, potem Tatu, teraz... Znamy szczegóły!

Rafał Kowalski 7 kwietnia 2019 16:51

Już prawie pięć lat temu Martyna Wojciechowska zaadoptowała Kabulę, bohaterkę programu Kobieta na krańcu świata. 20-latka, która choruje na albinizm ma dziś z podróżniczką świetny kontakt i traktuje ją jak swoją mamę. W zeszłym roku dziennikarka TVN poinformowała swoich fanów, że na prośbę Kabuli podjęła decyzję o zaadoptowaniu kolejnej dziewczynki – Tatu. To jednak nie koniec wzruszającej historii… Tylko nam Martyna Wojciechowska zdradziła, że zaopiekowała się jeszcze jedną nastolatką z Tanzanii!

Martyna Wojciechowska o Kabuli, Tatu i trzeciej adoptowanej córce

Przy okazji spotkania z Martyną Wojciechowską podczas konferencji kanałów tematycznych TVN i Discovery zapytaliśmy podróżniczkę o to, jak dziś czuje się Kabula. Po wrześniowej wizycie w Polsce, 20-letnia dziewczynka chorująca na albinizm, wróciła do Tanzanii. „U Kabuli doskonale. Jesteśmy w stałym kontakcie, na bieżąco dostaję świeże relacje i aktualne zdjęcia. Kabula czuje się zdecydowanie lepiej od kiedy ma przyrodnią siostrę – 15-letnią Tatu. Kabula dalej się uczy i niezmiennie z bardzo dobrymi wynikami kończy kolejne semestry. Wciąż jest jedną z najlepszych uczennic. W szkole jest starsza od swoich rówieśników, bo później zaczęła edukację, ale to sprawia, że jest świetnym przykładem dla swoich młodszych koleżanek z uczelni”, powiedziała nam Martyna i dodała, kilka słów na temat najbliższych planów dziewczynki. „Jest bardzo zdeterminowana żeby dostać się na studia prawnicze w stolicy Tanzanii. Mamy już zebrane na to środki – wszystko dzięki niezwykłej hojności widzów”, wyznała dziennikarka reporterowi VIVA.pl.

Martyna Wojciechowska wyjawiła też nam, że ostatnio podjęła kolejną ważną decyzję o pomocy trzeciej już dziewczynce z Tanzanii. „Mogę też już ujawnić, że dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich i dzięki ich wsparciu finansowemu, zaopiekowaliśmy się wspólnie kolejną dziewczynką, która dołączyła do Kabuli i do Tatu”, zdradziła nam prowadząca program Kobieta na krańcu świata i dodała, że zdjęcie kolejnej adoptowanej córki ma przy sobie w telefonie.

Wojciechowska o budowie domu dla Albinosów. Jak pomóc?

Kolejną ważną dla dziennikarki sprawą jest pomoc dla innych tanzańskich dzieci cierpiących na albinizm. By kilkadziesiąt młodych osób mogło czuć się bezpiecznie, Martyna Wojciechowska czuwa nad budową wyjątkowego schronienia. „Naszą najważniejszą misją jest obecnie budowa domu dla dzieci chorych na albinizm. Mamy już grunt, rozpoczęły się prace budowlane, niedługo będziemy wylewać fundamenty. Oczywiście potrzebujemy wsparcia finansowego, więc musimy dalej o nie zabiegać”, opowiedziała nam podróżniczka. „W domu, który budujemy, planujemy wygospodarować gabinet dla Kabuli, żeby w przyszłości, kiedy będzie już prawnikiem, było to miejsce jej pracy”, dodała. Wpłaty na kolejne etapy budowy domu dla albinosów można kierować przelewem o tytule Lepsze jutro Albinosów na numer konta: 71 1600 1127 1844 3996 6000 0001. Akcją kieruje Stowarzyszenie Misji Afrykańskich.

Istnieje szansa, że Martyna i jej biologiczna córka Marysia spełnią swoje marzenie i odwiedzą trzy adoptowane dziewczynki na miejscu. Decyzja o wyjeździe nie zależy jednak tylko od nich… Chciałabym razem z Marysią polecieć do Tanzanii, żeby pokazać jej, jak wygląda środowisko, w którym wychowała się i mieszka Kabula. Niestety ostatnio, kiedy ubiegałam się o wizę, dostałam odmowną decyzję. Muszę jeszcze raz wystąpić o zgodę i czekać na odpowiedź, licząc że tym razem będzie pozytywna”, powiedziała VIVIE.pl Martyna Wojciechowska.

Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się podróżniczce spełnić nie tylko pragnienie o wyjeździe, ale i zebraniu odpowiednich środków na przyspieszenie budowy domu dla Albinosów. Może przy okazji podróży do Tanzanii, dziennikarka podzieli się zdjęciem kolejnej dziewczynki, której udało się pomóc? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.