Marian Opania z żoną Anną, Marian Opania
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Ich historia jest niezwykła! Marian Opania i jego żona są razem już od 60 lat

Taka miłość się nie zdarza!

Olga Figaszewska 15 września 2020 15:16
Marian Opania z żoną Anną, Marian Opania
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Ich historia jest niezwykła! Para od 60 lat tworzy szczęśliwy związek, a poznali się jeszcze w liceum! To była miłość od pierwszego wejrzenia. Jak wyglądały ich początki? Kto wykonał pierwszy krok? Aktor w jednym z wywiadów zdradził sekret ich udanego związku. 

Marian i Anna Opania: niezwykła historia miłości

Marian Opania niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Teraz postanowił podzielić się z fanami wyjątkowym wyznaniem.

Od 60 lat związany jest z cudowną kobietą. Rocznicę pierwszego pocałunku Marian Opania i jego ukochana, Anna, obchodzą bardziej uroczyście niż datę ślubu! A pobrali się 53 lata temu w lipcu 1967 roku.

„Małżeństwem jesteśmy od lipca 1967 roku... ale ja liczę nasz czas miłości od maja 1960 r., od naszego pierwszego pocałunku ”, napisał aktor pod wspólną fotografią z żoną.

Zakochani poznali się jeszcze w liceum w Puławach na zajęciach teatralnych. Mieli zaledwie 17 lat! To była miłość od pierwszego wejrzenia. Od tamtej pory są nierozłączni. Co ciekawe aktor podkreślał w wywiadach, że nie zdawał sobie sprawy, że ma u swojej wybranki jakiekolwiek szanse!

„Zakochałem się w Ani od pierwszego wejrzenia Ona cieszyła się niebywałym powodzeniem, a ja byłem tylko „kurduplem”. Tyle, że dobrze recytowałem wiersze. Na szczęście oboje chodziliśmy na zajęcia kółka teatralnego i to nas do siebie zbliżyło. Pamiętam, jak 60 lat temu – a dokładnie 3 maja 1960 roku - odprowadziłem Anię do domu i przy starym mostku, w romantycznej scenerii, odważyłem się ją pocałować. Wcale mi się to nie podobało! Ale miłość mi nie przeszła. Do dziś rocznica tamtego pocałunku jest dla nas ważniejsza niż rocznica ślubu”, cytuje słowa aktora Świat Seriali.

Jaka jest tajemnica szczęśliwego związku? Marian Opania nie ukrywa, że zdarza im się pokłócić, ale oboje potrafią dbać o swoją miłość i starannie ja pielęgnują.

„Tajemnica naszego szczęścia kryje się po prostu w miłości. Wiadomo przecież, że miłość potrafi pokonać wszystkie przeszkody, jakie dla ludzi przygotowało życie. Nie wyobrażam sobie życia bez miłości i bez Ani ”, dodał.

Aktor kocha i podziwia swoją żonę. „Moja żona myśli, że to niemożliwe, że wciąż widzę w niej siedemnastoletnią dziewczynę, ale tak właśnie jest!”, zdradził [cytat Świat Seriali]. .

Małżeństwo doczekało się dwójki pociech: syna Bartosza, który związał swoją przyszłość z aktorstwem i córki, Magdaleny. 

Źródło: Świat Seriali

Marian Opania z żoną Anną, Marian Opania
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…