Zygmunt Chajzer
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER
HISTORIA MIŁOŚCI

Poznali się na balu przebierańców, doczekali się córki. Pierwsze małżeństwo Zygmunta Chajzera owiane jest tajemnicą

Miał zaledwie 22 lata, gdy pierwszy raz stanął na ślubnym kobiercu

Karol Sowa 31 stycznia 2024 19:56
Zygmunt Chajzer
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Jest wspaniałym dziennikarzem, dobrym mężem i ojcem. Zygmunt Chajzer już od czterech dekad związany jest z Dorotą Chajzer, z którą doczekał się dwójki dzieci: Filipa i Weroniki. Nie każdy jednak wie, że wcześniej prezenter był mężem Leny, z którą powitał na świecie córkę — Karolinę. Do dziś ta relacja skrywa wiele tajemnic. Co o niej wiemy?

Zygmunt Chajzer — pierwsza żona

Zygmunt Chajzer nie spodziewał się, że pierwszą, poważną miłość pozna na balu przebierańców. Gdy na imprezie zaprosił Lenę do tańca, zrozumiał, że to właśnie z nią chce dzielić resztę życia. Spodobała mu się niemal od razu, nie czekali też ze ślubem. 

Słynny dziennikarz miał zaledwie 22 lata, gdy w 1976 roku stanął z nią na ślubnym kobiercu. Wiedli niezwykle szczęśliwe życie. Co więcej, para doczekała się córki: Karoliny, która była ich oczkiem w głowie. 

W międzyczasie ulubieniec publiczności zaczął snuć plany na przyszłość. Na początku chciał spróbować swoich sił w sporcie. Miał predyspozycje. Był wysoki, sprawny i doskonale grał w siatkówkę. Nic więc dziwnego, że po maturze poszedł na AWF. Później postanowił zrobić studia podyplomowe z dziennikarstwa. I to właśnie wtedy odkrył, kim będzie w przyszłości.

CZYTAJ TEŻ: Zawsze ją wspierał, zbudowali wyjątkową więź. Julia Chmielnik pielęgnuje pamięć taty

Zygmunt Chajzer, 2001 rok

Zygmunt Chajzer
Fot. Prończyk/AKPA

Zygmunt Chajzer — druga żona i dzieci

Zadebiutował w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Zaczynał wówczas w redakcji sportowej, później zachwycił w porannych „Sygnałach dnia". Zygmunt Chajzer był sumienny i pracowity. Nic więc dziwnego, że już 1981 roku zaczął prowadzić „Lato z radiem". Co więcej, zyskał wówczas sympatię słuchaczy i... miłość życia. 

I choć jego pierwsze małżeństwo nie przetrwało próby czasu, był otwarty na kolejne związki. Dał więc szansę Dorocie, którą poznał w 1983 roku podczas wyborów Miss „Lata z Radiem". Chciał ją zdobyć i ubiegał się o jej względy. Ostatecznie oczarował przepiękną blondynkę i już w 1984 roku zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. „Mamy taki układ, że ja jestem osobą, która zabiega o materialną stronę bytu, a Dorota zajmuje się domem i sprawia jej to przyjemność", wyjaśniał. 

Małżonkowie doczekali się dwójki dzieci: Filipa, który od lat zachwyca na szklanym ekranie oraz Weroniki, która zamiłowanie do sportu odziedziczyła po sławnym ojcu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Była świadkiem Jehowy, potępiała Kościół. Mimo że Alicja Resich-Modlińska bardzo kochała mamę, to nie kryje goryczy

Zygmunt Chajzer z żoną, Dorota Chajzer, 22.09.2007

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Zygmunt Chajzer, 2006 rok

Zygmunt Chajzer
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.