Margaret jest lesbijką?! Hot News
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Margaret wyjaśniła, dlaczego występuje z Kościoła!

Słowa wokalistki wywołały mocne reakcje. Słusznie?

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2019 19:41
Margaret jest lesbijką?! Hot News
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jej słowa w najnowszym wywiadzie wywołały w sieci istną burzę. I nic dziwnego! Margaret wyznała bowiem, że niedługo dokona aktu apostazji, czyli wystąpienia z Kościoła katolickiego. Powodem miało być m.in. piętnowanie przez tę instytucję masturbacji, nazywanej również samogwałtem, która według 28-latki jest poznawaniem własnego ciała. Z racji ogromnego medialnego zainteresowania całą sprawą, piosenkarka wystosowała za pośrednictwem mediów społecznościowych krótkie oświadczenie.

Margaret o wywiadzie dla Playboya i apostazji

Margaret podkreśliła w nim, że jej wystąpienie z Kościoła Katolickiego nie ma żadnego konkretnego powodu a jest konsekwencję utraty wiary. Uważa więc, że w takiej sytuacji to jedyne słuszne wyjście.

„Edit do wywiadu dla @playboy_polska ‼️ Wychowanie seksualne dzieci i młodzieży jest bardzo ważne i mam nadzieję, że nowe pokolenie nie będzie musiało mierzyć się z wyrzutami sumienia podczas odkrywania swojej seksualności. Nie występuję z Kościóła z powodu żadnego konkretnego zdarzenia. Jestem osobą niewierzącą i za fair konsekwencje tego uważam wypisanie się z grupy, do której już nie należę”, wyznała w mediach społecznościowych.

Internauci komentujący wpis w większości popierają stanowisko Margaret lub wyrażają podziw dla jej odwagi.

„Odpowiedzialne, mądre i dojrzałe stanowisko w sprawie światopoglądowej 👍 ✊ Szacun 🙌”, „ardzo dobre słowa! Popieram i zgadzam się z twoją wypowiedzią, szum wokół całego wywiadu nie jest potrzebny, każdy ma prawo mieć swoje zdanie i inne poglądy od wszystkich ☺️”, „Nie oszukujmy się wszystko jest dla ludzi, a to, że jesteś w stanie mówić na takie tematy tabu to bardzo dobrze, bo w tych czasach ludzie skupiają się na odległych sprawach, a kwestie takiego tematu są bardzo ważne. Popieram 🎈❤️”, podkreślają.

Nie brakuje jednak i ostrych, uderzających w wokalistkę wpisów.

„Podobno chcesz się wypisać z kościoła? Super. pamietam jak na Boże Narodzenie kaleczyłaś kolędy w tv. Jestem spokojna że w tę święta nie będę Cię słyszeć ^^”, stwierdziła kąśliwie jedna z internautek.

Wypowiedź Margaret dla Playboya o opuszczeniu Kościoła

Przypomnijmy wypowiedź Margaret, która wywołała w Internecie w Polsce tak burzliwą dyskusję a która pochodzi z jej wywiadu dla magazynu Playboy.

„Mam takie wspomnienie z okresu nastoletniego, gdy jeszcze regularnie byłam przymuszana do chodzenia do kościoła i co tydzień spowiadałam się z masturbacji. LOL. Of course I did. Z perspektywy czasu przeraża mnie, jak bardzo poznawanie własnego ciała było i jest stygmatyzowane. […] Dlatego planuję w najbliższym czasie dokonać apostazji”, podkreśliła wokalistka  

Margaret zapowiedziała, że w najbliższym czasie wystąpi z Kościoła Katolickiego, dokonując apostazji:

Margaret, Viva! marzec 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?