Piotr Polk, Joanna Gajewska
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Wspólna praca przerodziła się w miłość... Oto historia związku Piotra Polka i Joanny Gajewskiej

Swój ślub ukrywali kilka lat...

Marcjanna Maryszewska 25 stycznia 2022 17:55
Piotr Polk, Joanna Gajewska
Fot. VIPHOTO/East News

Historia miłości Piotra Polka oraz Joanny Gajewskiej brzmi jak scenariusz komedii romantycznej...  Najpierw połączyły ich zwykłe relacje zawodowe, a dopiero po czasie wielka miłość. Swój ślub ukrywali przed mediami przez trzy lata. Jak los połączył tę wyjątkową dwójkę?

Piotr Polk i Joanna Gajewska - połączyła ich praca

Relacja pary zaczęła się po tym, jak Piotr Polk osiągnął wielki sukces w programie Jak Oni Śpiewają - nie wygrał co prawda finału, ale i tak swoim wyjątkowym głosem podbił serca Polaków. Propozycje zawodowe kolejnych występów zaczęły do aktora napływać masowo. Dlatego postanowił on zatrudnić profesjonalną managerkę. Wkrótce zaczął współpracować z Joanną Gajewską.

To ona wpadła na świetny pomysł, który pomógł rozkręcić karierę jej podopiecznego. Zasugerowała mu, aby nagrał płytę, o której marzył od dawna. Debiutancki album Polk in Love okazał się być kolejnym sukcesem początkującego piosenkarza. To także ten krążek sprawił, że Piotr Polk i Joanna Gajewska zbliżyli się do siebie… Relacja zawodowa przemieniła się szybko w bliską przyjaźń.

Piotr Polk, Joanna Gajewska, Warszawa, Doskonałość Roku 2016, 14.11.2016 rok
Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Piotr Polk, Joanna Gajewska, Warszawa, Doskonałość Roku 2016

Piotr Polk i Joanna Gajewska - związek piosenkarza i managerki - początki

Piotr Polk i Joanna Gajewska spędzali w swoim towarzystwie coraz więcej czasu. Media dociekały do kolejnych informacji na ich temat… Czy tę parę łączyło wtedy coś więcej? Sami zainteresowani stanowczo zaprzeczali, jakoby miało ich łączyć jakiekolwiek głębsze uczucie. 

Piotr był jeszcze wtedy w związku małżeńskim z aktorką Magdaleną Wołłejko, jednak zaraz pojawiły się informacje, że małżeństwo aktora przechodzi kryzys. On i jego ówczesna druga żona (pierwszą była Hanna Wrycza) mieli oddalić się od siebie ze względu na życie towarzyskie i zawodowe mężczyzny. Ostatecznie Piotr Polk i Magdalena Wołłejko rozwiedli się w 2011 roku.

Piotr tłumaczył, że szkoda być z kimś, z kim nie łączą go już żadne uczucia, i że rozstanie to czasem dobra decyzja. Zwłaszcza, jeśli dzięki niemu ma szansę na znalezienie właściwego miejsca i odpowiedniej osoby dla siebie.

Po tak burzliwych wydarzeniach aktor przez długi czas nie ujawniał, co dzieje się w jego życiu uczuciowym. Jednak kiedy on i Joanna Gajewska ponownie zaczęli pokazywać się razem, również na imprezach branżowych, media znów zaczęły dociekać, czy coś łączy tą dwójkę poza pracą. 

Piotr Polk, Joanna Gajewska, Warszawa, Doskonałość Roku 2019, 04.11.2019 rok
Fot. TRICOLORS/East News
Piotr Polk, Joanna Gajewska, Warszawa, Doskonałość Roku 2019

Joanna i Piotr nie byli jednak zainteresowani ujawnieniem szczegółów ze swojego życia prywatnego. W wywiadzie z tamtego okresu aktor wyznał, że nie przepada za eksponowaniem uczuć publicznie: „Uczucia są moją intymną sprawą i prywatnie nie lubię wieszać się na szyi, żeby udowodnić, jak to ja mocno kocham. Robię to, oczywiście, ale nie na pokaz” opowiadał w rozmowie z Katarzyną Sobkowicz dla Interia Film.

Podjęcie decyzji o wspólnym życiu nie było łatwe. Joanna wychowywała dwie córki z poprzedniego związku. Na szczęście Piotr nigdy nie miał problemu ze znalezieniem wspólnego języka z przyszywanymi córkami i szybko został przez nie zaakceptowany. W ich patchworkowej rodzinie od początku wszyscy traktowali się z szacunkiem i nadal mogą rozmawiać ze sobą o wszystkim.

Czytaj także: „Musiałem szybko dojrzeć”. Piotr Polk w poruszających słowach o stracie ojca

Piotr Polk, Joanna Gajewska, Warszawa, VIVA! Photo Awards, 20.11.2018 rok
Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER
Piotr Polk, Joanna Gajewska, Warszawa, VIVA! Photo Awards 2018 

Piotr Polk i Joanna Gajewska wzięli sekretny ślub w 2015

Swoją miłość skrzętnie ukrywali przed mediami i błyskiem fleszy dość długo. Wkrótce - choć wiadomo już było, że para jest w związku - dużym zaskoczeniem okazała się informacja o ślubie. W 2018 wyszło na jaw, że Piotr Polk i Joanna Gajewska są małżeństwem… od trzech lat! W skromnej ceremonii wzięła udział jedynie rodzina oraz najbliżsi przyjaciele pary.

Niczego nie ukrywaliśmy, lecz nie widzimy powodu, by informować o swoim życiu prywatnym” - tłumaczyła Joanna w Twoim Imperium. Nie ma wątpliwości, że para bardzo ceni sobie prywatność. Piotr Polk natomiast wyjawił, że nigdy nie był szczęśliwszy, jak teraz, u boku swojej żony. Z przyjemnością wraca do domu, gdzie czeka na niego ukochana.

Czytaj także: Piotr Polk wziął sekretny ślub! Kim jest jego ukochana?

W 2019 roku para doczekała się wnuków. Od tego dnia 22 styczna Piotr Polk świętuje podwójnie - swoje urodziny oraz dzień dziadka. Życzymy dużo szczęścia!  

Piotr Polk z ukochaną, 2015

Piotr Polk, ukochana
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?