Małgorzata Werner - aktorka, 2002 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM
niezwykłe historie

Małgorzata Werner zniknęła u szczytu sławy. Jak wygląda dzisiaj? Mówiono o niej: polska Pamela Anderson

Była obiektem westchnień wielu mężczyzn...

Marcjanna Maryszewska 22 kwietnia 2022 20:50
Małgorzata Werner - aktorka, 2002 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

W świadomości Polaków zapisała się jako prowadząca programu „Disco Relax”. Małgorzata Werner była obiektem westchnień, głównie męskiej części publiczności w latach 90. Okrzyknięto ją również „polską Pamelą Anderson” - podobieństwo do zagranicznej gwiazdy było wprost uderzające! Gwiazda kilkukrotnie zagościła na ekranie, planowała podjąć karierę muzyczną, lecz po latach nieoczekiwanie zniknęła… Oto historia Małgorzaty Werner.

Małgorzata Werner. Kariera i aktorstwo

Aktorka urodziła się 4 listopada 1971 roku. Niewiele wiadomo o przeszłości gwiazdy, bowiem Małgorzata Werner pilnie strzegła swojej prywatności przed dziennikarzami. Jednak gdy po raz pierwszy trafiła do mediów, momentalnie wzbudziła zainteresowanie widzów. Uwagę zwróciła swoim niezwykłym podobieństwem do Pameli Anderson - charakterystyczna burza blond włosów, wydatne usta i kobiece krągłości... Była to zaledwie kwestia czasu, aż okrzyknięto ją polską wersją zagranicznej gwiazdy. Przydomek przylgnął do niej na dobre, a ona sama zyskała ogromne grono wiernych fanów.

Największą popularność młodej gwieździe przyniósł program „Disco Relax”. Werner prezentowała w nim muzykę disco polo w duecie z Tomaszem Samborskim. „Małgosia trafiła do tego programu z Telewizji Polsat. Dostałem propozycję, że mają bardzo atrakcyjną dziewczynę i zapytali, czy mogłaby razem ze mną prowadzić "Disco Relax". Jak najbardziej się zgodziłem, do duetów zawsze jestem chętny” - wspominał partner gwiazdy w rozmowie z Plejadą. Przebojowa Małgorzata była prawdziwą gwiazdą programu, a jej obecność przyciągała przed ekrany tysiące widzów.

Oprócz formatu o disco polo prowadziła także parę innych programów: „Poradnię pozamałżeńską”, „Ciężko ranne pantofle” oraz „Moto kurier”

Czytaj także: Tragiczny wypadek zakończył karierę Jennifer Grey. Oto złamane życie Baby z Dirty Dancing

Małgorzata Werner - aktorka, prezenterka, marzec 1992
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum
Małgorzata Werner - aktorka, prezenterka, marzec 1992

Wcześniej jednak pojawiała się regularnie na srebrnym ekranie. Chociaż większość granych przez nią ról była epizodyczna, to szybko zapisała się w świadomości widzów. Jej aktorskim debiutem był film „Oczy Niebieskie” z 1994 roku w reżyserii Waldemara Szarka. Niedługo później otrzymała rolę Miss Polski w filmie „Szczur” Jana Łomnickiego. Kamera ją pokochała, a Małgorzata Werner do 2002 roku pojawiała się w coraz to nowszych produkcjach tj. „Nic śmiesznego” czy „Pułkownik Kwiatkowski”. To ona była Barbie z jednego z odcinków „Świata według Kiepskich”.

Małgorzata Werner, 2002
Fot. Konrad Korgul / Studio69 / Forum

Małgorzata Werner, 2002

Małgorzata Werner. Seksapil okazał się przekleństwem?

Atrakcyjna Małgorzata Werner u szczytu popularności była obiektem westchnień oraz fantazji, zwłaszcza męskiej części fanów. Seksapil gwiazdy dostrzegali również reżyserzy, którzy nader chętnie obsadzali aktorkę w swoich produkcjach, nieprzypadkowo głównie w rolach rozbieranych. Taka łatka przylgnęła do niej na długi czas. Wcielała się w kobiety wręcz emanujące seksualnością, do czego sprowadzano jej obecność na ekranie. W „Nic śmiesznego” odegrała dziewczynę "z dobrym dmuchem", a w „13 posterunku” przechadzała się topless po komisariacie. Nie inaczej było w innych produkcjach.

Złośliwi mówili, że Werner dostawała swoje role nie ze względu na umiejętności, a urodę i piękne ciało. Dziś trudno się z tym nie zgodzić, jednak tak naprawdę Małgorzata Werner nigdy nie dostała zasłużonej szansy, aby w pełni zaprezentować się jako aktorka. 

Małgorzata Werner - aktorka, 2002 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM
Małgorzata Werner - aktorka, 2002 rok

Chociaż straciła nadzieję, że kiedykolwiek odniesie prawdziwy, aktorski sukces, to doskonale umiała wykorzystywać swoje atuty. W 1995 roku wzięła udział w głośnej sesji dla „Playboya”, czym zapracowała sobie na miano polskiej seksbomby. Nie brakowało również porównań do Katarzyny Figury, co dla młodej gwiazdy telewizji było nie lada zaszczytem.

Czytaj także: Wbrew woli została gwiazdą filmów dla dorosłych. Kim była Linda Lovelace?

Życie prywatne Małgorzaty Werner. Jak wygląda dzisiaj?

W pewnym momencie Małgorzata Werner zniknęła z telewizji. Podobno miała w planach podbicie rynek muzycznego, ale ostatecznie całkowicie wycofała się z show-biznesu. Zrezygnowała z bycia w centrum uwagi, branżowych imprez i prezentowania się topless na planach zdjęciowych na rzecz zakulisowego, rodzinnego życia.

Była gwiazda skończyła w zeszłym roku 50 lat i doskonale sprawdza się w w roli szczęśliwej mamy oraz babci. Zdjęciami z pociechą chętnie chwali się na Facebooku, gdzie można zobaczyć, jak aktorka wygląda dzisiaj. Choć postanowiła zrezygnować ze swojej charakterystycznej blond fryzury, nie da się ukryć, że Małgorzata Werner wygląda wprost oszałamiająco!  

Sprawdź również: Amber Heard. Naczelna skandalistka Hollywood czy ofiara przemocy domowej? 

Małgorzata Werner - aktorka, 2002 rok
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM
Małgorzata Werner - aktorka, 2002 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.