Emolium
Fot. Materiały prasowe, East News
VIVA! Tylko u nas

Dajcie na luz! Posłuchajcie, co Małgorzata Socha mówi o macierzyństwie

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 1 czerwca 2017 06:00
Emolium
Fot. Materiały prasowe, East News

Młodzi rodzice nie mają łatwo. Z każdej strony bombardują ich wiadomości o tym, jak powinni wychowywać swoje dziecko. Fora internetowe, programy telewizyjne, książki, a do tego wszystkiego jeszcze „rady życzliwych”. Jak nie dać się zwariować w tym natłoku informacji?

 

Właśnie dlatego powstała zainicjowana przez markę Emolium kampania „Wspieramy Was od 1. dnia”. Jej celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na kwestie dotyczące rodzicielstwa tak, aby w miejscu krytyki pojawiło się zrozumienie dla zmagań rodziców i wsparcie ich w codziennych sytuacjach, od pierwszych momentów życia dziecka.

 

W kampanię zaangażowali się eksperci z różnych środowisk: prof. Beata Pięta, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych, które objęło kampanię patronatem, dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, dr Anna Garbień, pediatra oraz dr Agata Grabowska, socjolog.

 

Emolium
Fot. Materiały prasowe

Ambasadorką kampanii została także znana i lubiana aktorka Małgorzata Socha. Artystka postanowiła włączyć się w kampanię i tym samym wesprzeć rodziców w ich codziennych wyzwaniach.

Ostatnio zostałam ponownie mamą. Jestem świadoma, że mam ogromne szczęście, ponieważ sama otrzymałam bardzo dużo wsparcia od otoczenia. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców do tego, aby zbudowali swoją indywidualną sieć wsparcia, aby te pierwsze tygodnie i miesiące po przyjściu na świat dziecka były pięknymi chwilami - mówi aktorka.

Sieć wsparcia

 

 

Przy okazji konferencji prasowej związanej z kampanią „Wspieramy Was od 1. dnia”, Małgorzata Socha podzieliła się tajnikami swojego życia rodzinnego i spostrzeżeniami na temat macierzyństwa.

 

Dla aktorki najważniejsze jest, aby otoczyć się pomocnymi ludźmi. Nie ukrywa również, że bez sieci wsparcia i pomocy innych nie dałaby sobie rady z wychowywaniem dwójki dzieci.

 

Kto składa się zatem na sieć wsparcia Małgorzaty Sochy? Przy artystce jest zawsze niania, która jak przyznaje Socha, jest niezastąpiona , rodzina, przyjaciele oraz… sąsiedzi! Podczas wywiadu aktorka zdradziła, że czasem pójście do sąsiadki na kawę pozwala nabrać dystansu do swoich problemów.

To buduje taką pewność siebie, że inni mają tak samo, więc wszystko jest OK – mówi.

Bombowe macierzyństwo

Emolium
Fot. Materiały prasowe

Jak zmieniło się, życie Małgorzaty Sochy po pojawieniu się dzieci?

O pierwszej ciąży powiem trochę drastycznie: to jest jak taka bomba z opóźnionym zapłonem – już nigdy nic nie będzie takie samo – śmieje się aktorka. – Ale to też fajne, bo rodzicielstwo jest czymś fantastycznym i dzięki temu, że jestem mamą moje życie jest pełniejsze.

Z przypadku drugiego dziecka było już trochę inaczej. Małgorzata Socha przyznaje, że po drugiej ciąży nabrała spokoju, którego brakowało jej za pierwszym razem.

 

Ty sobie nie radzisz?

Emolium
Fot. East News

Małgorzata Socha poruszyła także bardzo ważny temat – krytyczny stosunek do matek, które czują, że nie dają sobie rady z opieką nad dzieckiem i boją się poprosić o pomoc.

Wiem, że niestety środowisko, szczególnie mam, czasami może patrzeć na to krytycznie. „Jak to Ty sobie nie radzisz?” – Tak, właśnie ja sobie nie radzę, bo mam jeszcze cała masę innych obowiązków i jest mi czasem ciężko. Ja nauczyłam się konfrontować z tym z czasem i teraz namawiam innych, żeby potrafili mówić na głos, że potrzebują pomocy – radzi Małgorzata Socha

Właśnie dlatego tak ważna jest dla niej „Wspieramy Was od 1. dnia” – konieczne jest odczarowanie rzeczywistości i pokazanie rodzicom, że normalne jest poczucie przytłoczenia nowymi obowiązkami.

Dajcie na luz!

Emolium
Fot. Materiały prasowe

Jaką radę ma Małgorzata Socha dla młodych rodziców?

Trzeba dać sobie czas i luz – mówi artystka. – Nauczcie się siebie nawzajem: nauczyć się dziecka i dać szanse dziecku nauczenia się nas. Trzeba się nawzajem wyczuć. O tym właśnie jest kampania „Wspieramy Was od 1. dnia” marki Emolium.

 

Emolium
Fot. Emolium

Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat akcji „Wspieramy Was od 1. dnia”? Wejdźcie na dedykowaną kampanii platformę na www.emolium.pl, gdzie znajdziecie materiały przygotowane przez ekspertów dotyczące różnych aspektów związanych z rodzicielstwem oraz pielęgnacją dziecka od 1. Dnia życia oraz na fanpage marki na Facebooku, gdzie planowane są konkursy i inne aktywności, zachęcające do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Schwarzkopf
Fot. materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.