Lara Gessler, Magda Gessler, Viva! czerwiec 2013
Fot. Iza Grzybowska/VOYK
O TYM JEST GŁOŚNO

Dramatyczne wyznanie Magdy Gessler. Mogła umrzeć przy porodzie córki 

„Wielokrotnie stałam twarzą w twarz ze śmiercią...”

Rafał Kowalski 29 marca 2020 08:51
Lara Gessler, Magda Gessler, Viva! czerwiec 2013
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Magda Gessler wykorzystuje czas narodowej kwarantanny na regularne apelowanie do swoich odbiorców w przeróżnych tematach. W piątek wieczorem restauratorka wzięła na warsztat służbę zdrowia, o której wypowiedziała się w samych superlatywach. Gwiazda TVN przyznała, że gdyby nie fantastyczna wiedza i opieka lekarzy ona sama kilka razy mogła stracić życie…

Magda Gessler o trudnym porodzie córki Lary

Facebookowy poruszający wpis prowadząca Kuchenne rewolucje zaczęła od bardzo szczerego wspomnienia. „Przyznam, że całe swoje życie szanowałam służbę zdrowia. Dążyłam ich niebywałym szacunkiem, wręcz kultem. Zawsze byłam wdzięczna za ich bezgraniczne oddanie, wiedzę, pokorę. Sama niejednokrotnie korzystałam z ich dobra… Najmocniej kiedy umierał mój mąż. Wtedy poruszyłam niebo i ziemię. Najmądrzejszych i najbardziej oddanych lekarzy, siostry, ludzi… Wiedzieliśmy że zrobiliśmy wszystko… Wielokrotnie byłam poddana próbie… Stałam twarzą w twarz ze śmiercią… albo bezpośrednio albo był to ktoś mi bliski.. Wiele razy się udało. Cud! Radość, ale też poczułam stratę. Raz ponad matczyne siły…”, napisała w sieci gwiazda.

Najtrudniejszym przeżyciem dla restauratorki był jednak chyba poród córki. Wtedy zarówno ona, jak i dziecko, mogli stracić życie. Na szczęście medycy stanęli na wysokości zadania. „Potem kolejna próba… Poród Lary... był bardzo ciężki. Cesarka trwała 5 godzin… To była jedna z tych chwil kiedy padło pytanie ostateczne… Kogo ratować? Oczywiście... odpowiedz jedna. Córkę… Do dziś w nieopisanych słowach dziękuję Ordynatorowi Ginekologii Profesorowi Powolnemu oraz całemu ówczesnemu personelowi Szpitala na Wołoskiej za ratunek mnie i Lary. Kłaniam się najniżej w wielkiej wdzięczności…”, zdradziła Magda Gessler. „Ten Szpital jest mi ogromnie bliski właśnie przez tę sytuację. I w tych niebywale trudnych chwilach wyrażam wielki szacunek i oddaję hołd służbom medycznym które niestrudzenie dzień i noc, ponad siły pracują dla nas! Narażając swoje życie!!”, dodała.

Autorytet wielu tysięcy Polaków zaapelowała do wszystkich, by pamiętali jak ciężko lekarze, pielęgniarki i reszta personelu medycznego pracują dla nas każdego dnia. „Oddaj szacunek lekarzom i przeczekaj w domu a niedługo wszyscy wrócimy do normalności… bo nie starczy ich rąk i ich dobra wola nie wystarczy…”, wytłumaczyła Magda Gessler.

Nie mieliśmy pojęcia, jak wiele przełomowych, ale trudnych chwil ją spotkało. Mamy nadzieję, że wszyscy wezmą sobie do serca prośby gwiazdy i zostaną w domach w tym trudnym czasie. 

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.