Kinga Rusin, VIVA! kwiecień 2015, 10/2015, Magda Gessler, grudzień 2017, 25/2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO, Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Wojna! Magda Gessler i Kinga Rusin kłócą się o... karpia!

W spór zaangażowała się również Ewa Wachowicz! Którą ze stron popierasz?

Konrad Szczęsny 18 grudnia 2018 14:56
Kinga Rusin, VIVA! kwiecień 2015, 10/2015, Magda Gessler, grudzień 2017, 25/2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO, Zuza Krajewska/LAF AM

Jedna wypowiedź Magdy Gessler wywołała medialną burzę. Gospodyni Kuchennych rewolucji w trakcie ostatniego wywiadu przyznała, że według niej przed przyrządzeniem karpia należy go przez tydzień... głodzić. Poparła ją, dosyć nieoczekiwanie, Ewa Wachowicz. Teraz w dyskusję postanowiła włączyć się również Kinga Rusin, a wiele wskazuje na to, że to dopiero początek wielkiego sporu dotyczącego praw zwierząt i niehumanitarnego obchodzenia się z tą najpopularniejszą na polskim stole w trakcie Wigilii rybą!

Magda Gessler o przyrządzaniu karpia na Wigilię

„Karp jest bardzo zdrowy, kiedy się go głodzi. Karpia trzeba głodzić przez tydzień! Wtedy jest naprawdę czysty i zdrowy”, oznajmiła w trakcie jednej z konferencji (cytat za Super Expressem) gwiazda.

Na tym jednak nie koniec! Restauratorka dodała, że podobna praktyka powinna dotyczyć m.in. niezwykle popularnego w Polsce kurzego mięsa.

„Kurczak czy wątróbki kury to tak, jakby ktoś pchał sobie prosto do buzi truciznę. Wątroba to jest filtr. Jak karmimy się nieodpowiednim jedzeniem, to tak, jakbyśmy sobie pchali szambo do ust. W kurczaku gromadzi się wszystko, co najgorsze, chyba że nie je przez tydzień, tak jak robi się z karpiem”, przekonywała Magda Gessler.

Wypowiedź ta wywołała burzę i pod adresem gwiazdy TVN posypały się gromy. Zarzucano jej, że promuje niehumanitarne obchodzenie się ze zwierzętami i niweczy starania wielu osób, które zwracają uwagę na skandaliczne traktowanie karpi przed Wigilią, m.in. w dużych sieciach handlowych.

To tym bardziej dziwne, że w ostatnim wywiadzie Magda Gessler przyznała, że... praktycznie nie je mięsa i jest jej bliska dieta wegetariańska!

„Moi przyjaciele lekarze twierdzą, że dieta wegetariańska minimalizuje ryzyko powstawania nowotworów. W związku z tym mocno ograniczyłam jedzenia mięsa. Moja dieta obfituje teraz głównie w warzywa i kasze. Uwielbiam awokado, pomidory, bakłażany, granaty, owoce mango i ubóstwiam maliny. Przez cały dzień piję też ciepłą wodę”, zwierzyła się w Party.

Tym trudniej zrozumieć jej wypowiedź dotyczącą głodzenia karpia...

Ewa Wachowicz poparła Magdę Gessler

Nieoczekiwanie sojuszniczką Magdy Gessler okazała się uchodząca za mało kontrowersyjną osobistość show-biznesnową Ewa Wachowicz.

„Wygłodzony karp jest nie tyle, że zdrowy, ile po prostu smaczniejszy. Dobrze jest przegłodzić rybę przed odłowem, ale nie tylko z karpiem tak jest. Podobnie robi się ze ślimakami. Nie karmi się ich, żeby się wyczyściły”, stwierdziła na łamach Super Expressu była miss.

Jakby tego było mało, utrzymywała, że... nie ma pojęcia, jak ginie karp! 

„Jak ginie karp, to jest domowa tajemnica. Ryba nagle nie żyje i już. Ktoś się tym musi zająć, ale to nie jestem ja. Dostaję tylko dzwonki do przyrządzenia”, poinformowała opinię publiczną prowadząca program  Ewa gotuje w telewizji Polsat.

Kinga Rusin oburzona praktyką głodzenia karpi

„Kupowanie żywego karpia, trzymanie go bez wody w reklamówce, podduszanie, trzymanie w chlorowanej, niedotlenionej wodzie w wannie, a następnie zabijanie młotkiem tylko przedłuża jego agonię i cierpienie. Te hormony strachu skumulowane w karpim mięsie zjemy późnej na wigilię”, napisała oburzona gwiazda Dzień Dobry TVN na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Myśl tę rozwinęła natomiast w relacjonującym na bieżąco konflikt o karpia tabloidzie.

„W moim domu nie je się karpia. Nie wiem, czy wygłodzony czy najedzony jest lepszy. Nie zamierzam tego porównywać. Mogę jeść suchy chleb na wigilię i też mi będzie smakował”, zapewniła dziennikarzy Super Expressu Kinga Rusin.

Coś nam się wydaje, że to dopiero początek wojny o karpia i trudno nie przyznać racji tym, którzy zwracają uwagę na skandalicznie niehumanitarne traktowanie tych ryb, szczególnie w dużych sieciach handlowych. A Tobie oglądy której ze stron są bliższe?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jeden dziennikarz słynący z szowinistycznych i rasistowskich poglądów obraził na tweeterze @ostaszewskamaja_official za rozpowszechnianie akcji przeciwko kupowaniu żywych karpi. Powszechnie wiadomo kogo ten pan uważa za mądrego więc bycie nazwanym przez niego głupim to ulga. Maja, jesteś cudowną, dobrą, wrażliwą osobą masz w sobie wszystkie cechy, obok których ten gość nigdy nawet nie stał. Dziękuję za Twoje zaangażowanie i za wszystko co robisz🙏🏻. A namawianie do zmiany przyzwyczajeń na lepsze i bardziej empatyczne jest ze wszech miar słuszne💚! Kupowanie żywego karpia, trzymanie go bez wody w reklamówce, podduszanie, trzymanie w chlorowanej, niedotlenionej wodzie w wannie, a następnie zabijanie młotkiem tylko przedłuża jego agonię i cierpienie. Te hormony strachu skumulowane w karpim mięsie zjemy późnej na wigilię. Część sklepów już wycofała się z okrutnych procederów, ale część pozostaje kompletnie głucha na argumenty o bezsensownym cierpieniu zwierząt. Zaapelujmy do ich sumień, podpiszmy petycję dostępną na stronach @fundacjaviva i @otwarteklatki #kauflandwycofajkarpie #tescowycofajkarpie

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zbliża się czas Świąt, który powinien się kojarzyć z otwartością serca, dobrem po prostu...ale to niestety również czas masowego znęcania się nad karpiami. Jak co roku włączam się w kampanię przeciwko sprzedaży i kupowaniu żywych karpi. Ryby duszą się w brudnej wodzie, bez tlenu. Doświadczają bólu przy przenoszeniu, często są szarpane za skrzela, upadają na podłogę. To wszystko poza oczywistym nieludzkim zadawaniem cierpienia jest również łamaniem prawa dotyczącego ochrony zwierząt. Niektóre ze sklepów pod naciskiem zaczęły rozmowy w kierunku wycofywania żywych ryb ze sprzedaży. @tesco.pl i @kaufland_polska są całkowicie obojętne, głuche na cierpienie zwierząt. WSTYD!!! Zachęcam Wszystkich do bojkotu tych sklepów. Apeluję do osób jedzących ryby, skoro przez cały rok kupujecie te wcześniej, miejmy nadzieję humanitarniej zabite, nie zamawiajcie teraz dodatkowego niepotrzebnego ich cierpienia. Niech te Święta nie będą krwawe. Wejdźcie na stronę www.krwaweświęta.pl @fundacjaviva i dowiedzcie się jak można pomóc w kampanii. Podpiszcie petycję http://www.krwaweswieta.pl/petycja/ @tesco.pl @kaufland_polska @carrefourpolska @auchan_polska #krwaweświęta #tescowycofajkarpie #kauflandwycofajkarpie #ryby #karpie #fish #animals #compassion #mercyforanimals #animalsrights

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?