ŚWIATOWA PREMIERA

Leonardo DiCaprio uratuje świat? Już niedługo premiera dokumentu „Czy czeka nas koniec?”

Piotr Wojtasik 13 października 2016 14:31

Gwiazdom zależy nie tylko na sławie! Wiele z nich angażuje się w inicjatywy charytatywne i edukacyjne. Wyjątkowo aktywny na tym polu jest laureat Oscara, Leonardo DiCaprio. Aktor, który został mianowany Posłańcem Pokoju ONZ, wystąpił w dokumencie National Geographic, „Czy czeka nas koniec?”, poświęconym problematyce pogłębiającego się kryzysu ekologicznego.

 

W produkcji, której producentem wykonawczym jest legendarny reżyser Martin Scorsese poza Leonardo zobaczymy gości specjalnych, takich jak Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Papież Franciszek, Elon Musk - dyrektor generalny SpaceX i Tesla Motors, a także badaczy i ekologów z całego świata. 

 

O czym jest dokument "Czy czeka nas koniec?"

Produkcja dokumentalna „Czy czeka nas koniec?” („Before The Flood”) przedstawia obserwowane na całym świecie skutki ocieplenia klimatu oraz działania, jakie mogą podjąć indywidualne osoby i całe społeczeństwa, aby uniknąć katastrofy ekologicznej na Ziemi. Film jest zapisem podróży Leonarda DiCaprio, który odwiedził z kamerą pięć kontynentów oraz Arktykę, by dzięki rozmowom z naukowcami, światowymi przywódcami, ekologami oraz lokalnymi społecznościami lepiej zrozumieć kompleksowe procesy degradacji środowiska oraz określić konkretne rozwiązania największych ekologicznych wyzwań naszych czasów.


Czas jest luksusem, którego nie mamy - uważa DiCaprio. - Środowisko naturalne ulega błyskawicznej degradacji. Jest to nieodwracalny proces niosący za sobą katastrofalne zmiany, które stawiają dalsze losy rodzaju ludzkiego pod znakiem zapytania. Nie chciałem nakręcić filmu, który wprawiłby ludzi w przerażenie ani kolejny raz przedstawiać widzom tych samych statystyk czy faktów. Wolałem skupić się na tym, co możemy zrobić, na działaniach, które powinny zostać podjęte już teraz, by chronić Ziemię i jej zasoby dla przyszłych pokoleń. Nie zostało nam wiele czasu – dodaje aktor.


„Czy czeka nas koniec” – premiera w niedzielę, 30 października, o godz. 21:30 na National Geographic Channel.

 

Polecamy też: Leonardo DiCaprio potrafi zagrać po prostu wszystko. Zdolny - wiadomo od zawsze. Nie ma tylko szczęścia w miłości

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.