O TYM SIĘ MÓWI

Historia miłości Alżbety Lenskiej i Rafała Cieszyńskiego to gotowy scenariusz na film...

„Na początku trzymałam go na dystans”

Olga Figaszewska 12 września 2020 08:01

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński tworzą zgodne małżeństwo od 13 lat! Wspólnie doczekali się dwójki wspaniałych pociech: dziewięcioletniej Zosi i siedmioletniego Antoniego. Dwa lata temu cała rodzina przeżyła ogromny cios. W maju 2018 roku aktorka nagle trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Dramatyczne wydarzenia spowodowały, że małżeństwo stało się sobie bliższe niż kiedykolwiek. Celebrują każdą chwilę i cieszą się swoją obecnością. W dziesiątą rocznicę ślubu odnowili przysięgę małżeńską.  Poznajcie historię miłości Alżbety Lenskiej i Rafała Cieszyńskiego! Jak się poznali? Co aktor zdradził w ostatnim wywiadzie? 

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński: historia miłości

Nigdy nie wiemy, kiedy na naszej drodze stanie osoba, z którą będziemy wspólnie kroczyć przez życie. Czekamy na nią wiele lat. Oni mieli to szczęście! Ich ścieżki życia połączyły się w  jedną. To była miłość od pierwszego wejrzenia... Niestety los wystawił ich na ciężką próbę. Alżbeta Lenska w połowie maja 2018 roku trafiła do szpitala. Niespodziewanie straciła przytomność w teatrze w przerwie między aktami.  Tylko błyskawiczna reakcja osób, które wtedy z nią były, między innymi męża Rafała Cieszyńskiego sprawiła, że aktorka wróciła do pełni zdrowia.  „Pękł pani tętniak, będziemy operować, nie wiadomo, czy pani przeżyje”, usłyszała od lekarzy. O jej trudnej sytuacji zdrowotnej poinformował Rafał Cieszyński i poprosił fanów aktorki o modlitwę.  Życzenia powrotu do zdrowia i słowa otuchy napływały z całej Polski! Przez cały czas nie odstępował żony na krok. Na szczęście operacja mózgu przebiegła pomyślnie, a Alżbeta Lenska dziś czerpie z życia garściami i cieszy się wspólnym czasem z najbliższymi! 

,,Dzięki Rafałowi i pomocy psychologa moje dzieci nawet się nie zorientowały, że coś poważnego mi się stało. Oczywiście wiedziały, że jestem w szpitalu, że pękł mi tętniak, ale lekarze robią wszystko, żebym wyzdrowiała", wspominała Alżbeta Lenska w ostatnim wywiadzie dla VIVY!. 

Tamte wydarzenia jeszcze mocniej scaliły ich związek. 

Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński: jak się poznali?

 Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński poznali się w 2005 roku na planie serialu Anioł Stróż. Oboje byli na początku swojej aktorskiej drogi. Alżbeta widziała, że Rafał darzy ją uczuciem, ale na początku starała się trzymać go na dystans. 

„Lubię, kiedy mężczyzna zabiega o moje względy. A Rafał jest bardzo interesującym mężczyzną. Typ latynoski. Świetnie zbudowany, zadbany. Kiedy go pierwszy raz zobaczyłam, przyjechał cabrioletem, włosy na żel, bicepsy na wierzchu, ciemne okulary. Na dodatek aktor. Pomyślałam: kobiet to on musi mieć na pęczki (śmiech). Dlatego na początku trzymałam go na dystans”, mówiła w wywiadzie dla kobieta.pl. A on często już po zdjęciach kombinował, co zrobić, żeby być blisko niej. Dopiero po pól roku starań spojrzała na niego łaskawym okiem. Znajomi mieli już dość, mówili: „Albo daj mu szansę, albo powiedz, żeby nie przyjeżdżał”.

,,Nie podrywałem zbytnio moje żony. Poznaliśmy się na planie serialu „Anioł Stróż” kilkanaście lat temu. Moja żona przyjechała na plan, gdzie miała do zagrania epizod. Na szczęście wymieniliśmy się kontaktami. Wtedy się w niej „zaćwierkałem”, ale to ona wysyłała pierwsze sygnały… Rozmawiało nam się miło na planie, a później Alżbeta wyjechała, a ja dostałem miły SMS, jeden, drugi… Później zacząłem na nie odpowiadać i tak się zaczęło, aż pojawiły się motyle w brzuchu i latają do dzisiaj", wspomina teraz tamte chwile po latach w rozmowie z Super Expressem Rafał Cieszyński. 

Aktor oświadczył się ukochanej w jej 25. urodziny. Zaprosił ją do kina, zmontował film o niej samej, a po projekcji w otoczeniu najbliższych przyjaciół poprosił o rękę. Później uświadomiła sobie, że spełnia się przepowiednia pewnej kobiety sprzed dziesięciu lat. Spotkała mężczyznę z branży, starszego bruneta, z którym wzięła ślub.  „Może to zbieg okoliczności, a może coś w tym jest…”, mówiła w jednym z wywiadów.  Pobrali się w 2007 roku w Las Vegas. Nie mogli przepuścić takiej okazji.

,,Dostaliśmy zaproszenie do Los Angeles na wydarzenie muzyczne z udziałem Pharrella Williamsa. Nie było jeszcze Instagramu, więc nie mogliśmy się pochwalić, że jesteśmy z nim na jednej imprezie i on dla nas śpiewa (śmiech). Wymyśliliśmy, że skoro już tam lecimy, zostaniemy kilka dni dłużej i pojedziemy do Las Vegas. Spędziliśmy tam weekend. Zwiedzając, trafiliśmy przypadkiem do sklepu Tiffany’ego. Okazało się, że dzięki korzystnemu kursowi dolara stać nas na obrączki. Oczywiście na później. Ale skoro już je mieliśmy… Byliśmy przecież w Las Vegas! Pojechaliśmy, tak jak staliśmy, do White Wedding Chapel (tam gdzie ślub brała Britney Spears) – w klapkach, ja w sukience plażowej, a Rafał w takich strasznych gaciach w kwiatki z basenu. Podjechaliśmy do okienka, bo nie mogliśmy znaleźć parkingu. Pani nas zapytała, czy bierzemy Drive Thru Marriage, czy w środku? Zdziwiliśmy się: „Drive Thru Marriage, tak jak McDonald, przez to okienko?”, wspominała Alżbeta Lenska w rozmowie z Katarzyną Piątkowską dla VIVY!.  

W 2008 roku przysięgali sobie miłość w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w otoczeniu bliskich, przyjaciół. Wszyscy byli zgodni, że to był najcudowniejszy ślub, na jakim byli. ,,Emocje towarzyszące przysięganiu miłości i wierności były rok wcześniej, podczas plastikowej, ale prywatnej uroczystości w Las Vegas", wyznała Alżbeta Lenska. 

W 10. rocznicę ślubu para odnowiła przysięgę małżeńską. Tym razem to aktorka oświadczyła się ukochanemu. 

,,Po tym, co się stało, od razu zdecydowaliśmy o odnowieniu przysięgi. I, tak jak mówiłam ci wcześniej, tym razem to ja się oświadczyłam. Rafał zawsze był idealnym partnerem, zapatrzonym we mnie. Zrobiłam to dla niego. Chciałam potwierdzić naszą miłość przy ludziach. Chciałam mu w ten sposób powiedzieć, że cieszę się, że on nie będzie w tę rocznicę sam. A bliskim w ten sposób podziękować za wielkie wsparcie, jakie od nich dostałam, i móc oficjalnie tulić i całować (śmiech)", mówiła w ostatnim wywiadzie VIVY! Alżebeta Lenska. 

Są szczęśliwym małżeństwem i wspólnie wychowują dwójkę dzieci: 9-letnią córeczkę Zosię i 7-letniego synka Antoniego. Mimo licznych zobowiązań zawodowych, dla pary najważniejsza jest rodzina i wspólne spędzanie czasu z pociechami. Nie zapominają też o swojej relacji. Wciąż chodzą na randki. 

,,Czasami jest to trudne, ponieważ mamy dużo obowiązków, pracy i wiadomo, jest rodzina i dzieci biegają, ale staramy się chodzić na randki i wyjeżdżać razem tylko we dwoje. W tym roku nawet postanowiliśmy sobie, że co jakiś czas będziemy spędzali tydzień bez dzieci. Tylko razem i będziemy tylko dla siebie. Myślę, że każda para z dłuższym stażem powinna czegoś takiego spróbować i coś takiego praktykować. My lubimy wyjechać, np. na szybki weekend do Sopotu. Wtedy jesteśmy tylko dla siebie, a babcie cieszą się czasem z wnukami", mówił Rafał Cieszyński w najnowszej rozmowie z Super Expressem. 

Aktor podkreśla, że ich małżeństwie nie brakuje nudy. ,,Nie szczędzimy sobie też czułych słów, odnosimy się do siebie z miłością i szacunkiem. Wierność absolutnie nie jest nudna, a nawet potrafi być fantastyczna", dodał Rafał Cieszyński.
Taka miłość to skarb!   ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?