Lech Wałęsa, 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Lech Wałęsa jest już po operacji. W jakim jest stanie? 

Były prezydent zabrał głos

Olga Figaszewska 15 marca 2021 18:26
Lech Wałęsa, 2019
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lecha Wałęsa przeszedł operację wymiany baterii w rozrusznika serca. Były prezydent trafił do szpitala w niedzielę. Zabieg przeprowadzono w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Jak czuje się polityk?

Lech Wałęsa przeszedł operację

W niedzielę były prezydent opublikował na swoim Facebooku przejmujące nagranie. Lech Wałęsa obawiał się zabiegu i prosił wszystkich o modlitwę.

„Dziś zabieram głos, bo nie wiem, jaka jest wola nieba, a z nią się zawsze zgodzić trzeba. O 14:00 melduję się w szpitalu. Co będzie dalej? Czas pokaże. Jestem przygotowany na dwa główne rozwiązania. Nie boję się niczego, tylko pana Boga i trochę mojej żony (…) Liczę na właściwe osądzenie, więc nie wiedząc, kiedy się spotkamy następnym razem, nie wiedzący, czy się w ogóle spotkamy, chcę państwu powiedzieć, że robiłem wszystko, by dobrze służyć narodowi”, mówił.

„Do zobaczenia, jeśli los pozwoli mi jeszcze na tym padole trochę tu pomieszkać. A jeśli nie, to pomódlcie się za mnie. Nie boję się tamtego życia, idę z otwartą przyłbicą. Wierzę w sprawiedliwe rozliczenie", dodał.

Wcześniej w rozmowie z Super Expressem mówił, że operacja nie będzie należała do najłatwiejszych ,,Pojawił się nieoczekiwany problem, bo z trzech drutów wbitych w serce, jeden drut mi się złamał. I jest to problem", mówił. 

Lech Wałęsa - jak czuje się po operacji? 

Na szczęście operacja zakończyła się sukcesem. Specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku wymienili rozrusznik serca w poniedziałek po godzinie ósmej. Po kilku godzinach Lech Wałęsa napisał na swoim Facebooku, że czuje się dobrze i wszystko się udało. Podziękował wszystkim za wsparcie i modlitwę. 

,,Dziękuję, wszystko się udało. Dziękuję całemu zespołowi medycznemu, wszystkim wspierającym mnie dobrym słowem, czynem, myślą, modlitwą, a także oponentom bo to także rodzaj troski i zainteresowania. Czuję się dobrze. Dziękuję, napisał Lech Wałęsa. 

Życzymy dużo zdrowia.  

Dziękuję, wszystko się udało. Dziękuję całemu zespołowi medycznemu , wszystkim wspierającym mnie dobrym słowem, czynem,...

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Poniedziałek, 15 marca 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…