Francja, Eurowizja Junior, Valentina
Fot. materiał prasowy / NATHALIE GUYON
O TYM JEST GŁOŚNO

Laureatka Eurowizji Junior śpiewała z playbacku? 11-letnia Valentina zabrała głos w sprawie

Nie tylko występ Francji podzielił internautów...

Rafał Kowalski 30 listopada 2020 08:57
Francja, Eurowizja Junior, Valentina
Fot. materiał prasowy / NATHALIE GUYON

Osiemnasty finał Eurowizji Junior przeszedł do historii. Po zsumowaniu głosów jurorów i widzów z całej Europy reprezentująca Polskę Ala Tracz z piosenką I’ll Be Standing zajęła 9 na 12 możliwych miejsc. Z kolei triumfatorem konkursu po raz pierwszy okazała się… Francja! 11-letnia Valentina nie kryła radości i wzruszenia. Niestety część internautów zdążyła już posądzić nastolatkę o playback.

Czy reprezentantka Francji na Eurowizji Junior śpiewała z playbacku?

Reakcje wielbicieli konkursu są zgodne – francuski utwór J'imagine wygrał 18. Eurowizję Junior, ponieważ najlepiej oddawał dziecięcą radość, beztroskę, miał kolorowe wizualizacje nawiązujące do różnych miejsc w Europie, a także… został bezbłędnie zaśpiewany!

I właśnie w tym miejscu część dociekliwych internautów postanowiła posądzić 11-letnią Valentiną i jej ekipę o użycie playbacku (czyli nagranego wcześniej wykonania) , dzięki któremu Francja miała wygrać konkurs. „Dobra piosenka, ale ten playback w kilku momentach, dlaczego?!”; „Nagroda za najlepszy playback idzie do Francji”, to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci.

Szybko znalazły się osoby, które będąc w kontrze, próbowały wyjaśnić, że nastolatka występowała na żywo. „Śpiewa na żywo, możecie nawet usłyszeć, jak oddycha przed wejściem w wysokie rejestry, tego nie można puścić z playbacku”; „Ludzie, we fragmencie 0:59 z „lalala” ona nagrała swój głos jako chórek;  to normalny dźwięk w tle, więc przestań mówić, że zrobiła playback”, brzmiały z kolei opinie broniące reprezentantki Francji.

A jaka była prawda? Laureatka Eurowizji Junior widząc powyższe komentarze postanowiła odnieść się do sprawy rzeczowo, krótko, ale i z dystansem. „Muszę powiedzieć, że cieszę się, że niektórzy z was myślą, że to playback, co oznacza, że ​​nie było słychać stresu w moim głosie”, napisała na Twitterze Valentina. Dodajmy, że nie mniejsze emocje budziły prezentacje reprezentantów Białorusi, Hiszpanii czy Rosji – w tych przypadkach widzowie także posądzali wykonawców o głosy odtwarzane z taśmy. Regulamin konkursu zakazuje jednak takiego rozwiązania.

Podoba się Wam zwycięska piosenka? 

Francja, Eurowizja Junior, Valentina Z PLAYBACKU?
Fot. materiał prasowy / NATHALIE GUYON

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.