Paszporty Polityki 2017
Fot. East News
PASZPORTY POLITYKI 2017

Poznaliśmy Laureatów Paszportów Polityki 2017! Kto otrzymał prestiżową nagrodę?

Olga Figaszewska 10 stycznia 2018 11:00
Paszporty Polityki 2017
Fot. East News

Poznaliśmy laureatów Paszportów „Polityki” 2017, jednych z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych dla utalentowanych, przyszłościowych twórców. Kto otrzymał statuetki?

 

Zobacz też: Złote Globy 2018: Po cztery statuetki dla „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” i „Wielkich kłamstewek”. Oto pełna lista nagrodzonych!

 

Paszporty Polityki 2017

Tygodnik „Polityka” przyznaje nagrody od 1993 roku w siedmiu kategoriach kultury: muzyka poważna i popularna, teatr, film literatura, sztuki wizualne, kultura cyfrowa. Jubileuszowa 25. gala odbyła się we wtorek w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Uroczystość została poprowadzona przez Grażynę Torbicką i naczelnego tygodnika „Polityka” Jerzego Baczyńskiego. Od początku istnienia plebiscytu zespół tygodnika Polityka nagrodził prawie 200 osób! A tegoroczna uroczystość zgromadziła plejadę polskich gwiazd. Pojawili się również laureaci poprzednich edycji: Kayah, Jerzy Pilch, Danuta Stenka. Na scenie wystąpiła m.in. Monika Brodka i Natalia Przybysz.

 

Zobacz także: Zobaczcie najlepsze kreacje z gali Złote Globy 2018! Czemu wszystkie były czarne?

 

Laureaci Paszportów Polityki 2017. Kto otrzymał statuetkę?

 

Statuetki w poszczególnych kategoriach Paszportów Polityki 2017 zdobyli:
 

Film:

Jagoda Szelc za film Wieża. Jasny dzień

 

Literatura:

Marcin Wicha za Rzeczy, których nie wyrzuciłem

 

Teatr:

Michał Borczuch za spektakle Wszystko o mojej matce i Zew Cthulhu

 

Sztuki wizualne:

Norman Leto - za film Photon

 

Muzyka poważna:

Joanna Freszel

 

Muzyka popularna:

Hańba!

 

Kultura cyfrowa:

Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko (Bloober Team) za dzieło Observer

 

W ubiegłym roku wśród nagrodzonych Paszportów Polityki 2016 znaleźli się:  Jan P. Matuszyński, Anna Smolar, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Daniel Rycharski, Marzena Diakun, Wacław Zimpla i Michał Staniszewski. Nagrodę Kreatora Kultury zdobył Jan "Ptaszyn" Wróblewski.

 

Zobacz też: Kim są laureaci Paszportów „Polityki” 2016?

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.