Lady Gaga
Fot. Instagram Lady Gaga
O TYM SIĘ MÓWI

Lady Gaga zmaga się z poważną chorobą! Piosenkarka na pewien czas zawiesi swoją karierę? Wiemy, co jej dolega!

Olga Figaszewska 13 września 2017 18:00
Lady Gaga
Fot. Instagram Lady Gaga

Lady Gaga cierpi na poważną chorobę! Czy to oznacza, że piosenkarka zakończy swoją karierę?! Wyznanie artystki zszokowało jej fanów!

 

Polecamy też: Stęskniliście się? Lady Gaga powraca z nową płytą. Przypominamy jej najbardziej szalone kreacje!

 

Ostatnie miesiące są dla niej wyjątkowo bolesne. Lady Gaga już w  ubiegłym roku przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Przyczyną był gwałt, którego doświadczyła jako 19-latka. „Nie chodziło tylko o napaść na tle seksualnym, które doprowadziły do mojego złożonego PTSD. Spowodowało to wiele urazów w ciągu mojej kariery”, pisała gwiazda na kanałach społecznościowych.

 

Zobacz też: Lady Gaga wystąpi razem z Bradleyem Cooperem! Zagra główną rolę w kinowym hicie

 

Choroba Lady Gagi. Czym jest fibromialgia?

 

Dziś piosenkarka znów wywołała medialne poruszenie. Niedawno ukazał się zwiastun dokumentu „Gaga: Five Foot Two”, który obnaża prawdę o jej życiu. Z krótkiego materiału dowiadujemy się, że gwiazda podlega stałej opiece medycznej. Lady Gaga zmaga się z rzadkim i poważnym schorzeniem. Dodatkowo chroniczny stres, przemęczenie odbijają się na jej zdrowiu. W tej chwili jedyne na czym powinna się skupić to poprawa kondycji. „Musze trochę zwolnić. Nie oznacza to oczywiście, że nie mam niczego w zanadrzu”, mówiła niedawno w rozmowie z „Billboardem”. Piosenkarka jest obecnie w trakcie światowego tournée, promującego wydany w 2016 roku album „Joanne”. Zaraz po ostatnim koncercie, tj. 18 grudnia, Lady Gaga znika na pewien czas z show-biznesu. Artystka na swoim Twitterze wyznała, że cierpi na fibromialgię. To przewlekła choroba reumatyczna tkanek miękkich. Wiąże się z silnymi i długotrwałymi bólami mięśni, zmęczeniem, niepokojem, bezsennością, a także zaburzeniami pamięci czy depresją. Uskarża się na nią 2-8 % ludzi na całym świecie. Częściej chorują na nią kobiety, a ryzyko występowania zwiększa się wraz z wiekiem. W dodatku, nie ma do końca potwierdzonych informacji, co przyczynia się do jej powstawania. Piosenkarka ma nadzieję, że dokument wpłynie na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat tej rzadkiej choroby.

 

 

 

„Przewlekła choroba i ból,  z którymi zmagania ukazałam w filmie dokumentalnym, to fibromialgia. Chciałabym zwiększyć świadomość na jej temat i zintegrować ludzi, którzy na nią cierpią”, napisała na Twitterze.

 

Gaga może liczyć na swoich wielbicieli. Fani piosenkarki przejęli się informacją o jej stanie zdrowia i od kilku dni wspierają ją w komentarzach i prywatnych wiadomościach.

 

Zobacz też: Co dwie głowy to nie jedna! Lady Gaga i książę William połączyli siły w walce o zrozumienie dla chorób psychicznych

 

O ile gwiazda w najbliższym czasie ograniczy swoje występy, fani mogą ją podziwiać na dużym ekranie.  Piosenkarka niedawno dołączyła również do ekipy „A Star is Born”. A już 22 września Netflix opublikuje dokument „Gaga: Five Foot Two”. Wielbiciele artystki z niecierpliwością oczekują premierę filmu. Kamery przez kilka miesięcy towarzyszyły jej na każdym kroku. Dowiemy się m.in. jak wygląda życie wielkiej gwiazdy, poznamy tajemnice jej pracy, z kim się przyjaźni i jak radzi sobie z chorobą.

 

 

Przez wiele osób uznawana jest za następczynię Madonny. Śpiewa, tańczy, układa choreografie, ma na koncie Złotego Globa za rolę w serialu „American Horror Story” i nominację do Oscara. Walczy o prawa kobiet i społeczności LGBTQ. Przełamuje tabu i często szokuje swoimi kreacjami. Do jej największych hitów należą „Paparazzi”, „Poker Face” i „Bad Romance”.

 

Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Polecamy też: Lady Gaga we wzruszającym wywiadzie. O ojcu, strachu przed paparazzi i rozstaniu z narzeczonym​

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.