Kto wygra Eurowizję 2021? Typowania, występy
Fot. EBU / ANDRES PUTTING / THOMAS HANSES
O TYM SIĘ MÓWI

Przed nami finał Eurowizji 2021! Kto wygra? Poznaj pięciu faworytów fanów i bukmacherów

Występy tych państw wywołują ciarki

Rafał Kowalski 22 maja 2021 16:00
Kto wygra Eurowizję 2021? Typowania, występy
Fot. EBU / ANDRES PUTTING / THOMAS HANSES

Już dziś o 21:00 rozpocznie się finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Po dwóch półfinałach pozostało już tylko 26 państw, które mogą zwyciężyć tę oglądaną przez 200 milionów ludzi imprezę. Fani i recenzenci muzycznych igrzysk mają już swoich faworytów. Jednoznaczną czołówkę wskazali też bukmacherzy. Kto dziś w nocy przeniesie kolejną Eurowizję do swojego kraju? Oto artyści z największymi szansami na miejsce pierwsze.

Eurowizja 2021: Destiny z Malty

Pierwszą z faworytek jest Destiny Chukunyere. Urodzona 29 sierpnia 2002 roku obywatelka Malty może być pierwszą artystką, która wygra jednocześnie Eurowizję dla dzieci, jak i dorosłą. W konkurs juniorskim 19-latka zwyciężyła bowiem 6 lat temu z piosenką Not My Soul. Później próbowała też sił w brytyjskim Mam Talent, gdzie doszła aż do półfinałów.

W sobotnim koncercie Destiny zaśpiewa francusko-angielski energetyczny utwór Je Me Casse.

Kto wygra Eurowizję 2021, Malta
Fot. EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021: Barbara Pravi z Francji

Choć Barbara Pravi wydała pierwszy solowy singiel dopiero 4 lata temu, widzowie i jurorzy francuskich preselekcji pokochali ją od pierwszego wejrzenia. 28-latka urodzona w Paryżu przedstawi za kilka godzin występ do piosenki Voila. To według obserwatorów konkursu najbardziej francuska piosenka w historii Eurowizji. Sam występ zaskakuje prostą formą, grą świateł i… grą aktorską.

Wokalistka ma międzynarodowe korzenie. Jej rodzice pochodzili z Serbii i Iranu, a babcia była Polką. Faworytka Eurowizji 2021 obiecała w niedawnym wywiadzie, że wkrótce zagra u nas koncert.

Kto wygra Eurowizję 2021, Francja
Fot. EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021: Manizha z Rosji

Manizha – której pełne imiona i nazwiska to Maniża Dalerowna Sangin – jest 29-letnią rosyjską i tadżycką piosenkarką i performerką. Artystka dba nie tylko o swoje utwory, ale i teledyski, nad którymi prace dogląda od początku do końca.

Publiczność kojarzy reprezentantkę Rosji nie tylko jako wokalistkę, ale i performerkę, zwolenniczkę ciałopozytywności oraz feministkę. Konkursowa piosenka Rosjanki pt. Russian Woman opowiada właśnie o sile kobiet. Posłuchajcie!

Kto wygra Eurowizję 2021, Rosja
Fot. EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021: Gjon’s Tears ze Szwajcarii

W czerwcu skończy 23 lata, ale już dziś może świętować coś znacznie poważniejszego – wygraną na Eurowizji 2021. Gjon’s Tears, a właściwie Gjon Muharremaj to artysta o pochodzeniu albańsko-kosowskim, który już rok temu miał zaśpiewać w barwach Szwajcarii na Eurowizji. Pandemia anulowała jednak konkurs.

Jego kolejna kompozycja, którą usłyszymy wieczorem, nosi tytuł Tout l'univers i w całości wykonywana jest po francusku. Piosenka powstała podczas specjalnego twórczego obozu wraz z innymi 12 utworami. Jury złożone ze 120 osób (fanów konkursu i ekspertów) właśnie ją określiło jako najlepszą dla 23-letniego wokalisty. Wieloetapowe wybory tej jednej jedynej perełki okażą się kluczem do sukcesu?

Kto wygra Eurowizję 2021, Szwajcaria
Fot. EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021: Måneskin z Włoch

Włoscy fani Eurowizji wyłonili swojego reprezentanta poprzez Festiwal Sanremo. Jego laureaci, zespół Måneskin, potwierdzili od razu po zwycięstwie, że mają ochotę wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji. Młodzi entuzjaści rocka mieszkają na co dzień w Rzymie. W skład zespołu wchodzą: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio.

Ich pierwszy album pokrył się trzykrotną platyną, a już za kilka godzin artyści mogą mieć na koncie kolejny sukces. Czy ich mocna propozycja, jaką jest piosenka Zitti e buoni podbije serca całej Europy?

Wyniki poznamy po północy czasu polskiego. Czekamy z niecierpliwością! 

Kto wygra Eurowizję 2021, italy
Fot. EBU / THOMAS HANSES / ANDRES PUTTING

TAGI #Eurowizja

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?