Reklama

Reklama

Stan błogosławiony księżnej Kate jest tematem numer jeden w brytyjskich mediach. Żona księcia Williama jest w czwartym miesiącu ciąży. Choć wydawałoby się, że to przede wszystkim powód do radości, ostatnio internauci głośno zaczęli wyrażać swoje obawy dotyczące stanu zdrowia Kate Middleton! O co chodzi?

Zobacz też: Pierścionek zaręczynowy Kate Middleton kryje w sobie wyjątkową historię i... z roku na rok nabiera na wartości!

Ciąża księżnej Kate

Okazuje się, że wszystko przez... sylwetkę księżnej! Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej wyrazili obawę, że zbyt szczupły wygląd Kate Middleton może zagrażać dziecku! Brak tzw. brzuszka sprawia, że internauci nie szczędzą księżnej gorzkich słów. Pod zdjęciami żony księcia Williama pojawia się coraz więcej negatywnych komentarzy. „Kate wygląda jak anorektyczka, a nie kobieta w ciąży’’, napisał ktoś. „Kiedy się najem, wyglądam bardziej w ciąży niż ona”, dodała inna osoba. „Kto pozwala na coś takiego, jaki ona daje przykład innym ciężarnym?’’, cytuje komentarze internautów serwis Rmf.fm. Zjawisko takie nosi nazwę „bump shamingu”, czyli szydzenia z (braku) ciążowych krągłości. Należy zaznaczyć, że u każdej kobiety wygląd w tym szczególnym stanie jest kwestią bardzo indywidualną i mocno uwydatniony brzuszek może pojawić się dopiero około ósmego miesiąca. Ci, którzy krytykują księżną Kate zapomnieli, że równie szczupło prezentowała się ona w trakcie poprzednich ciąż.

Problemy zdrowotne księżnej Kate

Żona księcia Williama zmaga się z problemami zdrowotnymi w trakcie trzeciej ciąży. Mowa o mdłościach, które występowały również w przypadku poprzednich dwóch ciąż. „Księżna cierpi na hyperemesis gravidarum. Jej Królewska Wysokość nie weźmie udziału w zaplanowanym na dzisiaj spotkaniu w Homsey Road Children’s Centre w Londynie. Księżna jest pod opieką w Kensington Palace”, przeczytaliśmy jakiś czas temu w komunikacie, który został opublikowany na Twitterze Kensington Palace.

Hypermesis gravidarium to nudności w ciąży, po polsku zwane niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych. Choć lekkie nudności w ciąży są u kobiet powszechne. Postać, jaką przyjmują w przypadku hypermesis gravidarium, jest dla ciężarnych bardzo uciążliwa.

Przeczytaj też: Czy Królowa Elżbieta II zaakceptowała wybrankę swojego wnuka? Wiemy coraz więcej o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle!

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama