To nie wpłynie dobrze na jej wizerunek...

Gabriela Czernecka 4 lipca 2021 12:05

Księżna Camilla ma problem z alkoholem? Media już jakiś czas temu rozpisywały się o jej ataku na królową Elżbietę II, którego miała dokonać, będąc pod wpływem. Często przypomina się także wydarzenie sprzed kilku lat, kiedy to pijana uderzyła księżną Kate... Informacje o uzależnieniu i terapii odwykowej, na którą skierowała ją sama monarchini, pojawiły się jeszcze w 2012 roku. I chociaż Camilla długo walczyła o dobrą reputację, a Brytyjczycy w końcu zaakceptowali ją w roli księżnej Kornwalii, te doniesienia zagranicznych mediów nie wpłyną dobrze na jej wizerunek.

Księżna Camilla w rodzinie królewskiej

Elżbieta II dopiero po wielu latach zaakceptowała fakt, że księżna Camilla należy do rodziny. Po trudnych doświadczeniach z księżną Dianą królowa obawiała się, że nowa partnerka księcia Karola sprowadzi kłopoty na brytyjską monarchię. Następca tronu uparł się jednak, że Camilla Parker-Bowles, jego wieloletnia kochanka, zostanie jego żoną. Na zmianę zdania matki czekał trzy długie lata, podczas których prowadzono Operację PB (Parker-Bowles), mającą na celu poprawę dotychczasowego wizerunku Camilli.

Nie było to łatwe zadanie, a wszystko ze względu na atmosferę skandalu, która od lat towarzyszyła jej relacji z księciem. Przez 35 lat mieli romans, który trwał także w trakcie małżeństwa Karola z Dianą. Na zawsze przylgnęła do niej opinia tej, która zniszczyła ich małżeństwo. Gdy w końcu w 2005 roku Karol i Camilla stanęli na ślubnym kobiercu, Brytyjczycy postanowili dać jej szansę. Podobnie jak królowa, bardzo sceptycznie podchodzili do jej obecności w royal family, ale z czasem zaczęto się do niej przekonywać.

Zobacz też: Książę Karol zdradzał Dianę, ale nie tylko. Oto cała prawda o związku księcia Walii i królowej ludzkich serc

Brytyjczycy dostrzegli, że ma pozytywny wpływ na księcia Karola, który przy Camilli częściej się uśmiechał, a przede wszystkim zaczął pokazywać „ludzką” twarz, udowadniając, jak bardzo kocha małżonkę. Wciąż patrzy na nią z uczuciem, często trzyma za rękę, a jak coś o niej mówi, to zawsze używa zwrotu „moja ukochana żona”. Księżna Camilla po czasie odnalazła swoje miejsce w rodzinie królewskiej. Niestety, wygląda na to, że to się może zmienić...

Księżna Camilla - wpadki

Głośna sprawa dotycząca alkoholizmu księżnej Kornwalii powróciła dzięki The Globe, który jeszcze w 2012 roku ujawnił, że żona księcia Karola zmaga się z poważnym nałogiem. Po ekscesach związanych z Dianą, robiono wszystko, by odbudować idealny wizerunek Windsorów, a zachowanie Camilli po alkoholu z pewnością tego nie ułatwiało. Początkowo nikt nie zwracał uwagi na ilości, jakie spożywa. Czara goryczy przelała się, gdy pod wpływem zaatakowała księżną Kate na oczach pokojówki.

Służący pałacu przyznał później, że pijana Camilla przeklinała do Kate i obrażała ją, mówiąc, że bez żadnego powodu została namaszczona przez królową. Wówczas doszło między nimi do drobnej przepychanki: „Ona ryknęła do Kate: Powinnam być królową, jesteś zwykłą klaczą! Żadna klasa, żadna błękitna krew nie przepływa przez twoje żyły. Korona należy do mnie!”, zdradza pracownik pałacu. „Potem cofnęła się i zrobiła duży krok w stronę Kate. Na szczęście tak bardzo chwiała się na nogach, że nie trafiła, ale ręką przecięła policzek Kate”, donosił tabloid.

Zobacz też: Chaos i awantury. Między księżną Camillą i księżną Kate doszło do ostrej wymiany zdań

Księżna Camilla ma problem z alkoholem?

Gdy Kate przedstawiła tę sytuację Williamowi, ten natychmiast udał się do ojca, aby nigdy więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Karol nie miał wyjścia i wysłał ukochaną na odwyk. Podobno zespół prywatnych ekspertów w pałacowym zaciszu pomagał wyjść księżnej z alkoholizmu za pomocą 12-etapowego programu. Niestety na niewiele się to zdało: „Gdy para pielęgniarek próbowała jej wytłumaczyć, że ma pozostać w swoim apartamencie na leczenie, Camilla uwolniła się, wybiegła z pałacu i ukryła się”, mówił pracownik dworu dla Freerepublic.com.

„Ponad dwadzieścia osób przez prawie trzy godziny poszukiwało butelkę ginu, którą udało się jej schować”. Jak podał portal, Camilla została znaleziona w kuchni, gdzie siedziała na podłodze, w jednej ręce trzymając pustą butelkę, a w drugiej podnosząc do ust ostatni kieliszek wina. „Była tak pijana, że nie mogła stać. Pracownicy wzięli wózek inwalidzki i zawieźli ją z powrotem do pokoju. Karol nakazał wówczas dwóm pielęgniarzom pozostać pod ręką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, by upewnić się, że Camilla zostanie na miejscu i wypełnia polecenia psychoterapeutów”, pisał serwis.

Niektóre media wciąż nie mogą zapomnieć o obchodach 67. urodzin Camilli. Wówczas wraz z księciem Karolem udała się na wycieczkę po winnicy Camel w Kornwalii, a zgromadzonym gościom nie umknął fakt, że księżna była po prostu... pijana. „Nie dało się jej zrozumieć, po prostu wyrzucała z siebie słowa. Nie mogła też prosto stać. Nikt nie miał wątpliwości, że była pod wpływem”, donosił serwis ibtimes.com.

W 2017 roku podawano, że księżna Camilla walczy z nowotworem wątroby. Wszystkiemu winne miały być długoletnie problemy żony księcia Karola z alkoholem. Przez jakiś czas wydawało się, że udało jej się wyjść z nałogu, ale problem podobno powrócił. Co więcej, pijana Camilla miała uderzyć... królową.

Do szokującego incydentu miało dojść podczas lunchu monarchini z Karolem i jego żoną. Jak podawał The Globe, Camilla „rzuciła w nią kieliszkiem czerwonego wina i zerwała jej cenny naszyjnik z pereł”. Swoje nieodpowiednie zachowanie miała tłumaczyć wymieszaniem leków na wątrobę z alkoholem. Dla królowej nie było to jednak odpowiednie usprawiedliwienie... 

1/5
Księżna Camilla
Copyright @Getty Images
1/5

Głośna sprawa dotycząca alkoholizmu księżnej Camilli powróciła przez doniesienia tabloidu „The Globe”, który jeszcze w 2012 roku ujawnił, że księżna zmaga się z poważnym nałogiem.

2/5
Księżna Camilla
Copyright @Getty Images
2/5

Po ekscesach związanych z księżną Dianą robiono wszystko, by odbudować wizerunek Windsorów. Zachowanie Camilli z pewnością tego nie ułatwiało. Początkowo nie zwracano uwagi na ilości alkoholu, jakie spożywa, ale czara goryczy przelała się, gdy pod wpływem alkoholu zaatakowała księżną Kate na oczach pokojówki.

3/5
Księżna Camilla
Copyright @Getty Images
3/5

Podobno zespół prywatnych ekspertów w pałacowym zaciszu pomagał wyjść księżnej Kornwalii z alkoholizmu za pomocą 12-etapowego programu.

4/5
Księżna Camilla
Copyright @East News
4/5

Zachodnie media sugerują, że problemy księżnej Camilli z alkoholem znów powróciły...

5/5
Księżna Camilla
Copyright @East News
5/5

Czy małżonka księcia Karola znów trafi na odwyk?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.