KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Była tak pijana, że nie mogła stać...”. Księżna Camilla jest uzależniona od alkoholu?!

To nie wpłynie dobrze na jej wizerunek...

Gabriela Czernecka 22 listopada 2020 10:53

Księżna Camilla ma problem z alkoholem? Media niedawno rozpisywały się o jej ataku na królową Elżbietę II, którego miała dokonać, będąc pod wpływem. Przypomniano także wydarzenie sprzed dwóch lat, kiedy to pijana uderzyła księżną Kate... Informacje o uzależnieniu i terapii odwykowej, na którą skierowała ją sama królowa, pojawiły się jeszcze w 2012 roku. I chociaż Camilla długo walczyła o dobrą reputację, a Brytyjczycy w końcu zaakceptowali ją w roli księżnej Kornwalii, te doniesienia zagranicznych mediów nie wpłyną dobrze na jej wizerunek.

Księżna Camilla w rodzinie królewskiej

Królowa Elżbieta II przez lata miała problem z tym, by zaakceptować księżną Camillę w rodzinie. Po trudnych doświadczeniach z księżną Dianą obawiała się, że kolejna partnerka księcia Karola sprowadzi na nich kłopoty. Następca brytyjskiego tronu uparł się jednak, że Camilla Parker-Bowles, jego wieloletnia kochanka, zostanie jego żoną. Na zmianę zdania matki czekał trzy długie lata, podczas których prowadzono Operację PB (Parker-Bowles), mającą na celu poprawę dotychczasowego wizerunku Camilli.

Nie było to łatwe zadanie, a wszystko ze względu na atmosferę skandalu, która od lat towarzyszyła jej związkowi z księciem. Przez 35 lat mieli romans, który trwał także w trakcie małżeństwa Karola z Dianą. Na zawsze przylgnęła do niej opinia tej, która zniszczyła ich małżeństwo. Gdy w końcu w 2005 roku Karol i Camilla stanęli na ślubnym kobiercu, Brytyjczycy postanowili dać jej szansę. Podobnie jak królowa, bardzo sceptycznie podchodzili do jej obecności w royal family, ale z czasem zaczęto się do niej przekonywać.

Brytyjczycy dostrzegli, że ma pozytywny wpływ na księcia Karola, który przy Camilli częściej się uśmiechał, a przede wszystkim zaczął pokazywać swoją „ludzką” twarz, udowadniając, jak bardzo kocha swoją żonę. Wciąż patrzy na nią z uczuciem, często trzyma za rękę, a jak coś o niej mówi, to zawsze używa zwrotu „moja ukochana żona”. Księżna Camilla po czasie odnalazła swoje miejsce w rodzinie królewskiej. Niestety, wygląda na to, że to się może zmienić...

Księżna Camilla - wpadki

Głośna sprawa dotycząca alkoholizmu księżnej Kornwalii powróciła dzięki The Globe, który jeszcze w 2012 roku ujawnił, że żona księcia Karola zmaga się z poważnym nałogiem. Po ekscesach związanych z Dianą, robiono wszystko, by odbudować idealny wizerunek Windsorów, a zachowanie Camilli po alkoholu z pewnością tego nie ułatwiało. Początkowo nikt nie zwracał uwagi na ilości, jakie spożywa. Czara goryczy przelała się, gdy pod wpływem zaatakowała księżną Kate na oczach pokojówki.

Służący pałacu przyznał później, że pijana Camilla przeklinała do Kate i obrażała ją, mówiąc, że bez żadnego powodu została namaszczona przez królową. Wówczas doszło między nimi do drobnej przepychanki: „Ona ryknęła do Kate: Powinnam być królową, jesteś zwykłą klaczą! Żadna klasa, żadna błękitna krew nie przepływa przez twoje żyły. Korona należy do mnie!”, zdradza pracownik pałacu. „Potem cofnęła się i zrobiła duży krok w stronę Kate. Na szczęście tak bardzo chwiała się na nogach, że nie trafiła, ale ręką przecięła policzek Kate”, donosił tabloid.

Księżna Camilla ma problem z alkoholem?

Gdy Kate przedstawiła tę sytuację Williamowi, ten natychmiast udał się do ojca, aby nigdy więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Karol nie miał wyjścia i wysłał ukochaną na odwyk. Podobno zespół prywatnych ekspertów w pałacowym zaciszu pomagał wyjść księżnej z alkoholizmu za pomocą 12-etapowego programu. Niestety na niewiele się to zdało: „Gdy para pielęgniarek próbowała jej wytłumaczyć, że ma pozostać w swoim apartamencie na leczenie, Camilla uwolniła się, wybiegła z pałacu i ukryła się”, mówił pracownik dworu dla Freerepublic.com.

„Ponad dwadzieścia osób przez prawie trzy godziny poszukiwało butelkę ginu, którą udało się jej schować”. Jak podał portal, Camilla została znaleziona w kuchni, gdzie siedziała na podłodze, w jednej ręce trzymając pustą butelkę, a w drugiej podnosząc do ust ostatni kieliszek wina. „Była tak pijana, że nie mogła stać. Pracownicy wzięli wózek inwalidzki i zawieźli ją z powrotem do pokoju. Karol nakazał wówczas dwóm pielęgniarzom pozostać pod ręką 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, by upewnić się, że Camilla zostanie na miejscu i wypełnia polecenia psychoterapeutów”, pisał serwis.

Niektóre media wciąż nie mogą zapomnieć o obchodach 67. urodzin Camilli. Wówczas wraz z księciem Karolem udała się na wycieczkę po winnicy Camel w Kornwalii, a zgromadzonym gościom nie umknął fakt, że księżna była po prostu... pijana. „Nie dało się jej zrozumieć, po prostu wyrzucała z siebie słowa. Nie mogła też prosto stać. Nikt nie miał wątpliwości, że była pod wpływem”, donosił serwis ibtimes.com

W 2017 roku podawano, że księżna Camilla walczy z nowotworem wątroby. Wszystkiemu winne miały być długoletnie problemy żony księcia Karola z alkoholem. Przez jakiś czas wydawało się, że udało jej się wyjść z nałogu, ale problem podobno powrócił. Co więcej, pijana Camilla miała uderzyć... królową.

Do szokującego incydentu miało dojść podczas lunchu monarchini z Karolem i jego żoną. Jak podawał The Globe, Camilla „rzuciła w nią kieliszkiem czerwonego wina i zerwała jej cenny naszyjnik z pereł”. Swoje nieodpowiednie zachowanie miała tłumaczyć wymieszaniem leków na wątrobę z alkoholem. Dla królowej nie było to jednak odpowiednie usprawiedliwienie... ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.