Dobre jedzenie to podstawa dobrego życia! Oto sześć książek kulinarnych, które warto przeczytać tej jesieni!
1 z 7
Tej jesieni króluje głównie kuchnia roślinna! Ale nie dajcie się zwieść nowy trendom. Mięsożercy również znajdą coś dla siebie! Specjalnie dla Was wybraliśmy sześć nowości książkowych, z którymi powinniście się zapoznać.
Zobacz też: Ranking TOP 7: najbardziej inspirujące blogi kulinarne 2017! Gdzie znajdziesz najlepsze przepisy?
Sophie Manolas nauczy jak przy wykorzystaniu zbawiennej mocy superfood, leczyć się jedzeniem. Autor bloga Weganon, przekona, że proste wypieki, desery i śniadania możecie przygotować bez jajek i nabiału! A Tomasz Jakubiak zabierze Was w podróż po kulinarnej mapie Polski! Przy okazji podpowie, co zjeść w danym regionie, by w pełni poznać urok odwiedzanego miejsca.
W naszej galerii znajdziecie książki, które warto mieć na swojej półce! Zwłaszcza, jeśli jesteście wielbicielami zdrowego odżywania, czy poszukujecie nowych smaków, a gotowanie to Wasza pasja. Od teraz wszystko będzie prostsze! Pamiętajcie! Dobre jedzenie to podstawa dobrego życia!
Polecamy też: Pięć książek o gotowaniu, które warto przeczytać tego lata!
2 z 7
1. Sophie Manolas, Superfood, czyli jak leczyć się jedzeniem, Wydawnictwo Buchmann
Teraz możesz poznać klucz do dobrego zdrowia! Sophie Manolas jest ekspertką do spraw odżywiania. Dzieciństwo spędzone na wsi tylko utwierdziło ją w tym przekonaniu, że posiadanie przydomowego ogródka jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Dlatego w swojej książce dzieli się z nami receptami na pyszne dania dla całej rodziny. Oczywiście, przy wykorzystaniu zbawiennej mocy superfood. Regularne spożywanie różnorodnych, pełnowartościowych posiłków to najlepszy sposób, by uniknąć groźnych chorób, a przy tym wyglądać i czuć się świetnie! Przekonacie się, że kuchnia może być smaczna, kolorowa i prosta!
POLECAMY: Wybrano najmodniejsze smaki 2018: oto TOP 5 produktów! Zdziwisz się, co będziemy jeść!
3 z 7
2. Anna Starmach, „Pyszne obiady”, Wydawnictwo Znak
Ani Starmach chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jurorka MasterChefa i MasterChefa Juniora, w najnowszej książce, prezentuje przepisy na doskonałe domowe obiady, łatwe do przygotowania dla każdego. I przekonuje, że obiad to okazja do cieszenia się smakami i zapachami w rodzinnym gronie. Zwłaszcza tymi, które znamy jeszcze z dzieciństwa, a także tymi zupełnie nowymi, zaskakującymi! Nowoczesne i tradycyjne przepisy są teraz na wyciągnięcie ręki! I możecie być pewni, że sprawdzą się przy każdej okazji!
Zobacz też: Pięć książek kulinarnych, które warto przeczytać tego lata!
4 z 7
3. Paweł Ochman, Pyszności z roślin. Szybkie wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału, Wydawnictwo Znak
Pora na coś słodkiego! Wraz z Pawłem Ochmanem, weganinem od 26 lat, autorem bloga Weganon, w roślinnej odsłonie wracamy do słodkości z dzieciństwa. W 100 nowych przepisach na desery, wypieki i śniadania Paweł Ochman podpowiada: Czym zastąpić nabiał i jajka? Jak łatwo połączyć podstawowe składniki? Poznamy tajemnice robienia tart i prostych śniadań, świątecznych ciast oraz deserów z różnych stron świata. Jesteście ciekawi?
Zobacz też: Najnowszy trend w kuchni? Bowl food! Sprawdźcie o co chodzi i wypróbujcie najlepsze przepisy!
5 z 7
4. Tomasz Jakubiak, Z miłości do lokalności, Wydawnictwo Edipresse Książki
Sprawdzone przepisy na nowoczesne dania z tradycyjnych polskich produktów! Tego jeszcze nie było! Tomasz Jakubiak w kolejnej odsłonie przebojowej serii Kuchni+„Z miłości do lokalności”, rusza w Polskę, by szukać tego, co lokalne, naturalne i wyjątkowe w smaku. W książce o tym samym tytule, miłośnicy dobrego jedzenia znajdą coś dla siebie! To będzie prawdziwa kulinarną podróż po rodzimych regionach, smakach i produktach. Tworzy swoistą kulinarną mapę Polski i podpowiada co zjeść w danym regionie, by w pełni poznać urok odwiedzanego miejsca.
Autor przygotował też przepisy na dania wegetariańskie, takie jak np. ziołowe pulpety z kaszy jaglanej, minipierożki z serem podlaskim czy tradycyjne bite ziemniaki z zsiadłym mlekiem; dania z ryb z karpiem, śledziem czy dorszem w roli głównej oraz kanapki, przekąski i sałatki.
Zobacz też: Pięć książek o gotowaniu, które warto przeczytać tego lata!
6 z 7
5. Niki Segnit, Leksykon Smaków, Wydawnictwo Buchmann
Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego jedne produkty w połączeniu z innymi dają wspaniały efekt, a niektóre zestawienia smakują wręcz obrzydliwie? Segnit stworzyła biblię każdego smakosza! Autorka w wyczerpujący sposób opisuje tradycyjne połączenia smaków, takie jak jabłko i wieprzowina, jagnięcina z morelami czy świeży ogórek z koperkiem, omawia połączenia mniej oczywiste, jednakże znane i lubiane (np. czekolada z chili, burak z serem kozim), ale sięga również po całkowicie niebanalne, czasem nawet ryzykowne zestawienia smaków: łączy wołowinę i cytrusy, grzyby z borówkami, ostrygi z arbuzem, a nawet kaszankę z czekoladą…
Jeśli lubicie eksperymentować w kuchni, to książka dla Was! Znajdziecie tutaj wiele informacji na temat historii i kołokulinarnych ciekawostek. Uważajcie! Książka intryguje, inspiruje, zdumiewa, a czasami wręcz oburza.
7 z 7
6. Iwona Zasuwa, Smakoterapia, Wydawnictwo Edipresse Książki
Bez glutenu, nabiału i cukru. Tak, to możliwe! Autorka hitowego bloga smakoterapia.pl uczy jak jeść smacznie i mądrze. Iwona Zasuwa kieruje się podstawową zasadą: rezygnuj w kuchni z produktów wysoko przetworzonych, maksymalizuj ilość naturalnych składników, najwyższej jakości. „Smakoterapia” jest doskonałą propozycją zarówno dla wegan i wegetarian, jak i mięsożerców – pomimo, że nie znajdziemy tam przepisów na dania mięsne. To książka, z której dowiesz się, jak jeść świadomie, zdrowo i smacznie. Zgromadzono w niej ponad 140 przepisów na bazie sezonowych warzyw i owoców, kasz, ziaren i słodkich, zdrowych „zamienników”, opatrzonych autorskimi zdjęciami Iwony. Bogaty kolorowy świat kuchni roślinnej teraz nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!
Zobacz też: Pięć książek o gotowaniu, które warto przeczytać tego lata!