Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, WOŚP, WOŚP 2020
Fot. Materiały prasowe/WOŚP
O TYM SIĘ MÓWI

Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka gra już po raz 28! Zobacz, gdzie wystąpią artyści

Niedzielne koncerty zostały zaplanowane w całej Polsce

Rafał Kowalski 12 stycznia 2020 09:30
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, WOŚP, WOŚP 2020
Fot. Materiały prasowe/WOŚP

Ruszył dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji jak co roku dołączyli też polscy artyści. Charytatywne występy odbędą się w każdym większym mieście, warto więc sprawdzić lokalne strony informujące o wydarzeniach kulturalnych. My zebraliśmy informacje na temat najciekawszych, naszym zdaniem, finałów WOŚP, które zaplanowano na niedzielę 12 stycznia. Kto i gdzie wystąpi?

28. Finał WOŚP – Warszawa – plan imprezy

Jak co roku to właśnie w stolicy naszego kraju odbędzie się jedna z największych imprez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O 15:30 na scenie postawionej przy Ratusz Arsenał wystąpi Majka Jeżowska. Następnie o 17:10 Sidney Polak, po nim Daria Zawiałow, o 18:55 Renata Przemyk, a o 19:30 Agnieszka Chylińska. Po Światełku do nieba zaplanowanym na 20:00 ostatnim koncertem będzie mini recital Tulii – zaplanowany na 21:40.

28. Finał WOŚP – Gdańsk – plan imprezy

Równie ciekawie zapowiadają się koncerty zaplanowane w Gdańsku. Wszystkie odbędą się pod hasłem Gdańsk dzieli się dobrem. Mieszkańcy na chwilę przed godziną 20. Zatrzymają zabawę i wspomną w specjalny sposób tragicznie zmarłego przed rokiem prezydenta Pawła Adamowicza. Około godziny 19:40 nastąpi łączenie na żywo ze sceną w Warszawie.

Poza tym wzruszającym momentem artyści będą grać już od godziny 16:00. Wystąpią: Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Pectus, Zuza Jabłońska, Natalia Capelik-Muianga, KOMBI, AudioFeels, Lipali, Sound'n'Grace, Voo Voo i Organek.

Finał WOŚP 2020 w Zielonej Górze, Rzeszowie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach i Krakowie

Scena główna Finału WOŚP 2020 stanie w Zielonej Górze przy Filharmonii. O godzinie 16 zaśpiewa Roksana Węgiel, 75 minut później Oddział Zamknięty, o 18.30 Future Folk. Zaraz po światełku po nieba zaplanowano koncert Iry.

Z kolei w Rzeszowie głównymi gwiazdami będą oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie. W Łodzi przy Manufakturze po godzinie 20.00 koncert da Kamil Bednarek. Poznaniacy będą bawić się w kilku miejscach. W centrum handlowym Malta o 16 swoje show da zwyciężczyni programu The Voice Kids Anika Dąbrowska. Z kolei na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaśpiewają Chłopcy z Placu Broni i Modesta Pastiche.

Kraków zaplanował również moc atrakcji. Od godziny 16.00 dla turystów i mieszkańców stolicy Małopolski zagrają: grupa Tabu, SKA Petarda, Prawda, Marysia Starosta oraz Nocny Kochanek. Dla publiczności z Katowicach wystąpią z kolei Jamal i Jelonek.

Będziecie uczestniczyć w koncertach przygotowanych w ramach WOŚP 2020? 

Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.