Teresa Lipowska
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Teresa Lipowska ma tylko jednego syna. Marcin Zaliwski oddaje się nietypowej pasji

Droga do zostania mamą była dla aktorki długa i kręta...

Rafał Kowalski 1 lipca 2020 15:56
Teresa Lipowska
Fot. East News

Teresa Lipowska pierwszy raz wyszła za mąż mając zaledwie 20 lat. Związek z Andrzejem Lipowskim rozpadł się jednak po trzech latach, a dopiero drugi ukochany dał aktorce miłość i bezpieczeństwo. U boku Tomasza Zaliwskiego gwiazda M jak miłość przeżyła 44 szczęśliwe lata. Niestety w 2006 roku artysta zmarł. Teraz 82-latkę wspiera syn – Marcin Zaliwski. Co o nim wiemy?

Teresa Lipowska o synu Marcinie i wnukach

Uwielbiana przez widzów aktorka nie miała łatwej drogi do zostania z mamą. Gwiazda bez ogródek opowiadała w mediach o tym, że przez dekadę nie mogła zajść w ciążę. „Byłam zrozpaczona, bo nie wyobrażałam sobie życia bez dzieci. Zdecydowałam się więc na adopcję. I kiedy z przyjaciółką Zosią Lengrenową zaczęłyśmy jeździć po domach dziecka – nagle zaszłam w ciążę. I to był cud”, mówiła Teresa Lipowska w Przyjaciółce. W 1974 roku na świat przyszedł chłopiec, któremu rodzice nadali imię Marcin. „Jego narodziny były dla mnie najwspanialszą premierą, jaką przeżyłam”, opowiadała aktorka.

Artystka zaznaczyła, że nie była mamą, która dla dziecka porzuciła swoje marzenia. Zdarzały się sytuacje, w których synem zajmowali się najbliżsi, a Teresa Lipowska jechała zarobić na dom i przy okazji realizować swoją pasję. „Mój syn jest jedynakiem, nigdy jednak nie byłam nadopiekuńcza. Chciałam grać. Nawet gdy Marcin miał trzy miesiące, zostawiałam go z mężem lub mamą i pędziłam na przedstawienia. Dużo pracowałam w teatrze i na estradzie, więc on szybko nauczył się sobie radzić”, opowiadała w rozmowie z E-Teatr. Serialowa Barbara Mostowiak dodawała też, że nigdy nie chciała być kurą domową, a obiad dla najbliższych gotowała tak, by starczył na trzy dni.

Aktorka nigdy nie trzymała w tajemnicy informacji, że miała plan adoptować dzieci. Gdyby w minionych czasach była dostępna procedura in vitro, gwiazda M jak miłość, mimo swojej głębokiej wiary zdecydowałaby się skorzystać z niej. I choć ostatecznie 82-latka ma tylko jednego syna, to właśnie on i jego żona zdecydowali się adoptować dzieci – Szymona i Ewy. Artystka cieszy się, że ma teraz tak liczną rodzinę, choć babcią jest nietypową… „Przede wszystkim jestem trochę nietypową babcią, bo cały czas intensywnie pracuję zawodowo, dlatego nie mogę moich wnucząt odwiedzać codziennie, choć bardzo bym tego chciała. Nigdy jednak nie przychodzę do domu Ani i Marcina bez wcześniejszej zapowiedzi. Szanuję ich prywatność, więc przedtem dzwonię i pytam. Trzeba liczyć się ze zdaniem własnych dzieci, bo to bardzo ułatwia wzajemne relacje. W żadnym wypadku nie należy być nachalnym. Może dlatego witają mnie z otwartymi ramionami?”, pytała retorycznie aktorka w Przyjaciółce.

A jaką mamą jest aktorka w oczach swojego syna? „Mama jest bardzo zasadnicza. Kiedy czegoś wymaga, trzeba to zrobić. Nie można jej zbyć byle obiecankami. Chciała, żebym ćwiczył grę na pianinie i bardzo tego przestrzegała. Na nic zdały się moje prośby o wyjście na podwórko”, mówił Marcin Zaliwski dla E-Teatr i dodał, że mama nigdy nie namawiała go do aktorstwa. 45-latek ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie, następnie stał się absolwentem SGH i zaczął pracę w jednym z banków. Dziś syn Teresy Lipowskiej managerem w firmie, która zajmuje się wynajmowaniem prywatnych odrzutowców. Marcin Zaliwski miał też ogromne marzenie, aby zostać pilotem – niedawno udało mu się je zrealizować.

Podobny do sławnej mamy? 

Teresa Lipowska z synem, Marcin Zaliwski
Fot. AKPA

Opublikowany przez Marcina Zaliwskiego Środa, 15 maja 2013

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.