Robert Gonera, VIVA! lipiec 2012
Fot. Mariusz Trzciński/MUNFOTO
DZIECI GWIAZD

Córka Roberta Gonery i Jolanty Fraszyńskiej również wybrała artystyczną drogę. Kim jest Nastazja?

Jak wyglądają jej relacje z bliskimi?

Gabriela Czernecka 1 lutego 2023 15:45
Robert Gonera, VIVA! lipiec 2012
Fot. Mariusz Trzciński/MUNFOTO

Córka Roberta Gonery - który dziś obchodzi 54. urodziny - i Jolanty Fraszyńskiej poszła w ślady swoich rodziców. Nastazja Gonera pnie się w górę i odnosi coraz więcej sukcesów. Z wykształcenia jest reżyserką, scenarzystką i teatrolożką. Już jako dziecko miała okazję stawiać pierwsze kroki przed kamerą. Co jeszcze wiemy o Nastazji Gonerze i jak wyglądają jej relacje z bliskimi?

Kim jest córka Roberta Gonery i Jolanty Fraszyńskiej

Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera byli małżeństwem przez cztery lata. Poznali się jeszcze na studiach i szybko stali się jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. Choć ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu, to owocem ich związki jest córka Nastazja, która przyszła na świat w 1990 roku. Co więcej, ma też młodsze rodzeństwo, przyrodnią siostrę Anielę ze strony mamy oraz dwóch młodszych przyrodnich braci: Teodora Józefa i Leonarda ze strony taty.

ZOBACZ TEŻ: Dorota Szelągowska o kulisach rozwodu kościelnego z Adamem Sztabą: „Czułam niesmak”

Już jako dziecko miała okazję stawiać pierwsze kroki przed kamerą. Córka Roberta Gonery i Jolanty Fraszyńskiej zagrała w jednym z odcinków Na dobre i na złe. Poszła więc w ślady rodziców, ale szybko zdała sobie sprawę, że woli sprawdzać się po drugiej stronie obiektywu. 

Nastazja Gonera studiowała na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy. Stworzyła kilka filmów krótkometrażowych, dokumentów i etiud. Miała również okazję współpracować z Andrzejem Wajdą, któremu asystowała na planie filmu Powidoki. Przed laty Nastazja Gonera zagrała w teledysku Daniela Blooma (Daniela Borcucha) do piosenki Katarakta.

Nastazja Gonera - kim jest?

Nastazja Gonera bardzo dba o swoją prywatność. Nawet jej konto w mediach społecznościowych jest prywatne. Co jakiś czas informacje o córce ujawnia za to jej mama, Jolanta Fraszyńska, która czasami zamieszcza zdjęcie córki w sieci.

Co więcej, w 2021 roku 33-latka poinformowała fanów, że niebawem może otrzymać studenckiego Oscara. Córka Roberta Gonery i Jolanty Franszyńskiej otrzymała wówczas nominację do Student Academy Awards. Film Pierwsze lato końca świata był jednym z 37 filmów (w tym 7 w kategorii International Short Narrative), który znalazł się w finale konkursu.

Na stronie Polish Short możemy o niej przeczytać: „Teatrolożka, reżyserka i scenarzystka, absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Jest autorką kilku filmów krótkometrażowych, teledysków i filmów dokumentalnych. Jest także finalistką konkursu organizatorów Teren TR w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Jako najmłodsza uczestniczka wyreżyserowała czytanie performatywne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Digital Play w teatrze studyjnym w Warszawie i Nowym Jorku. Nastka pracuje obecnie nad swoim debiutem fabularnym". 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Maryla Rodowicz opowiedziała, jak nakryła męża na zdradzie. ''Jak jesteś w związku, to czujesz, że coś jest nie halo"

Fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Robert Gonera i Jolanta Fraszyńska — relacja z córką

Aktor w przeszłości musiał pokonać wiele przeszkód. To spowodowało, że jego relacje z dziećmi nie były idealne. Dzisiaj stara się odzyskać stracony czas. „Grając w filmach, żeby były pieniążki, przegrałem niestety kilka życiowych spraw. Życie na odległość, rozłąki. [...] Mogę jedynie powiedzieć, że teraz sytuacja jest dobra, razem spędzamy czas, w razie potrzeby jestem pod telefonem, patrzę, jak rosną. Rad życiowych im nie daję, bo o takie rady nie pytają”, opowiadał Gazecie Wrocławskiej. 

Dzisiaj ulubieniec publiczności z dumą patrzy na rozwój kariery córki. Co więcej, chciałby kiedyś zagrać w produkcji, którą sama stworzy. „Nie ukrywam, że kiedyś chciałbym zagrać w filmie Nastazji, spotkać się z nią w pracy. Byłoby to spełnienie jednego z moich marzeń”, mówił. 

A jak o Nastazji wypowiada się jej mama — Jolanta Fraszyńska? W rozmowie z Mateuszem Szymkowiakem z „Pytania na śniadanie” przyznała: „Jestem bardzo dumna, bo te nagrody, oczywiście, są bardzo ważne w życiu twórcy. One potwierdzają to, że idziemy w dobrym kierunku”, słyszeliśmy.

O życiu 33-latki niewiele jednak wiadomo. Rzadko wypowiada się publicznie. Obecnie woli skupiać się na pracy, pomocy zwierzętom i swoich marzeniach. Życzymy jej wszystkiego, co najlepsze. 

CZYTAJ TEŻ: Irena Santor zachwyciła na Gali tygodnika „Wprost”. Jak dziś wygląda jej życie?

Robert Gonera, VIVA! lipiec 2012
Fot. Mariusz Trzciński/MUNFOTO

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.