Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Marcelina Zawadzka w centrum skandalu! Afera vatowska może zniszczyć jej wizerunek

Jak wyglądała jej droga na szczyt?

Redakcja VIVA! 10 lipca 2020 21:15
Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Marcelina Zawadzka przeżywa trudne chwile. Kilka dni temu media obiegła informacja o problemach gwiazdy. Prezenterka i modelka o została oskarżona o udział w oszustach podatkowych i pranie brudnych pieniędzy. Prowadząca „Pytanie na śniadanie” jest zamieszana w aferę związana z tzw. karuzelą vatowską. Proces ruszył w marcu tego roku i dotyczy wyłudzenia blisko 58 milionów złotych od Skarbu Państwa. Marcelina Zawadzka jest jedną z 18 oskarżonych osób. Gwiazda przyznała się do dwóch z trzech postawionych zarzutów. Marcelina Zawadzka złożyła stosowne wyjaśnienia i liczy, że sprawa zakończy się pomyślnie (więcej informacji TUTAJ). Jak cała sytuacja wpłynie na karierę gwiazdy?

Marcelina Zawadzka: kariera

Marcelina Zawadzka do tej pory cieszyła się nieposzlakowaną opinią. Cieszy się ogromną sympatią i uznaniem widzów jako współprowadząca Pytania na Śniadanie. Ale zanim rozpoczęła pracę w telewizji, na swoim koncie miała sukcesy w modelingu!

,,Miałam 14 lat, gdy siostra zrobiła mi pierwszą sesję zdjęciową i wysłała do agencji modelek. Dostałam się. Najpierw jeździłam do Warszawy z siostrą. Gdy miałam 15 lat, zaczęłam sama wyjeżdżać, a rodzice dawali mi na pociąg. Za sesję zarabiałam 300 złotych – to było super, miałam własne pieniądze. Wyniosłam z domu pewne wzorce – rodzice bardzo się kochają i robią dużo rzeczy razem, a mama jest przy tym bardzo samodzielna. Ja od 19. roku życia też usamodzielniłam się, pracowałam, mieszkałam poza domem. W Warszawie była praca dla modelek, więc postanowiłam tu zdawać na studia, choć większość moich znajomych wyjechała do Trójmiasta. Zamieszkałam z siostrą", wspominała Marcelina Zawadzka w rozmowie z VIVĄ! w 2017 roku. 

W 2003 roku zdobyła tytuł Miss Malborka Nastolatek. Po kilku latach sięgnęła po nagrodę Miss Polski 2011, by rok później zająć miejsce w ścisłym finale Miss Universe.

Marcelina Zawadzka zawsze traktowała modeling jako pracę, nie styl życia. Na studiach wybrała kosmetologię.

,,Trzeba być zaangażowanym we wszystko, co się robi, jednak moim priorytetem była szkoła.  Musiałam nadrabiać po wyjazdach, nie chciałam mieć zaległości. Na studia poszłam na kosmetologię.  Myślałam pragmatycznie o przyszłości i miałam świadomość, że kariera modelki kiedyś się skończy", mówiła w jednym z naszych wywiadów.

Gwiazda nigdy nie ukrywała, że wielokrotnie musiała udowadniać swoją wartość. Dysponuje nie tylko pięknym wyglądem, a także wiedzą i inteligencją.

„Musiałam i właściwie cały czas muszę udowadniać, że uroda to nie wszystko. Po prostu tak już jest i nie można się nad sobą rozczulać. Czasami są w życiu takie chwile, które każdy z nas interpretuje inaczej. Czasami również ludzie oceniają innych po okładce. Nie mam pojęcia, czemu dzieje się tak, że poznajemy kogoś i od samego początku chcemy go oceniać”, mówiła w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.

Marcelina Zawadzka, Viva! 8/2017
Fot. Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Dopiero w 2013 roku związała swoją przyszłość z telewizją. Miała okazję prowadzić takie programy jak: Projektanci na start czy Dendżer w TVN Turbo. Jej kariera nabrała błyskawicznego tempa.

,,Zawsze, jak się czegoś podejmuję, staram się dać z siebie wszystko i czerpać jak najwięcej – nowe wyzwania bardzo wzbogacają", podkreślała Marcelina Zawadzka. 

Sumiennie wypełniała wszystkie obowiązki, imponowała przygotowaniem i wiedzą. Potem modelka związała się z Telewizją Polską i została współprowadzącą Pytania na śniadanie.

,,W sierpniu 2015 zaproponowano mi wejścia na żywo znad morza, a później rozmowę w studiu w Warszawie razem z Tomkiem Wolnym. Wrzucono mnie na głęboką wodę. Podeszłam do tego dość na luzie – nie do końca wiedziałam, co mnie czeka", wspominała swoje początki w rozmowie z Romanem Praszńskim. 

Widzowie mogli podziwiać ulubioną prowadzącą w The Voice of Poland czy Bake off ale ciało!

Marcelina Zawadzka jest kobietą wielu talentów. Nic dziwnego, że na horyzoncie pojawiły się kolejne propozycje. Okazało się, że gwiazda świetnie czuje się na tanecznym parkiecie. W 2014 roku mogła spróbować swoich sił w Tańcu z Gwiazdami. W parze z Rafałem Maserakiem wywalczyła trzecie miejsce. A rok temu wystąpiła w show TVP Dance Dance Dance.

Trzy lata temu Marcelina Zawadzka otrzymała TelekameręCzym jest dla niej praca w telewizji? ,,To z natury jest zajęcie dynamiczne i wymagające. Daję z siebie wszystko i wierzę, że jeszcze dużo przede mną. (...)Lubię wyzwania, każda możliwość nauczenia się czegoś nowego, zdobycia doświadczenia jest dla mnie interesująca'', mówiła w 2017 w rozmowie z VIVĄ!

A jaka jest prywatnie? Nieustraszona i samodzielna. Nie boi się wyzwań. 

 Jak potoczą się jej dalsze losy?  

Marcelina Zawadzka, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.