Kim Dzong Un
Fot. AFP/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Pojawiły się nowe zdjęcia żony Kim Dzong Una. Jak dziś wygląda?

Zachodnie media martwiły się o los Ri Sol Ju

Redakcja VIVA! 3 stycznia 2020 14:55
Kim Dzong Un
Fot. AFP/EAST NEWS

Kim Dzong Un to jeden z najbardziej kontrowersyjnych przywódców naszych czasów. Media wnikliwie śledzą zarówno politykę dyktatora Korei Północnej, jak i jego związek małżeński z Ri Sol Ju. Kilka miesięcy temu świat obiegła wiadomość, że żona Kim Dzong Una zniknęła. Zaprzeczają temu najnowsze zdjęcia pary.

Kim Dzong Un i jego żona Ri Sol Ju: zdjęcia

Jak wynika z ustaleń mediów, Ri Sol Ju widziano po raz ostatni około pół roku temu – towarzyszyła mężowi podczas wizyty chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Pjongjangu. Później zniknęła, wywołując liczne domysły prasy. Sugerowano, że być może znowu jest w ciąży, tak jak w 2016 roku, gdy nie widziano jej przez około dziewięć miesięcy.

Sprawę wyjaśniają najnowsze zdjęcia przywódcy. Kim Dzong Un wraz z Ri Sol Ju i dowódcami wojskowymi wybrał się na konną przejażdżkę, a celem podróży był wulkaniczny szczyt Pektu na granicy Chin i Korei Północnej. Jak tłumaczy portal TVN 24, agencja Reuters określa to miejsce mianem „duchowej ojczyzny” dynastii Kimów. To tam miał urodzić się ojciec Kim Dzong Una, Kim Dzong Il.

Polityk podkreślił, że północnokoreańska młodzież powinna „uzbroić się w wielkie idee i poczuć duch, nasycony rewolucyjnymi tradycjami Pektu”. Wiadomo również, że Kim Dzong Un zazwyczaj wybiera się na wspinaczkę górską przed podjęciem ważnych decyzji.

O życiu jego żony, Ri Sol Ju, wiadomo niewiele. Według dostępnych danych, ma około 30 lat, była cheerleaderką. U boku Kim Dzong Una po raz pierwszy pojawiła się w 2012 roku, jednak niektóre źródła podają, że ich ślub miał miejsce kilka lat wcześniej. Pierwsze dziecko pary miało urodzić się w 2010 roku, drugie przyszło na świat w 2012 roku. Nie wyklucza się, że trzecie urodziło się w 2017 roku, ale są to jedynie domysły.

W zeszłym roku media Korei Północnej zaczęły nazywać ją pierwszą damą, a nie towarzyszką Kim Dzong Una, jak dotąd. Od tego czasu w wiadomościach pojawiają się wzmianki o żonie przywódcy. 

Kim Dzong Un, Ri Sol Ju na górze Pektu

Kim Dzong Un
Fot. STR/AFP/East News

Ri Sol Ju

Ri Sol Ju, Kim Dzong Un
Fot. Kyodo/EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?