Najgorsze już za nim. Filmowy Kevin skończył właśnie 43 lata

Gabriela Czernecka 26 sierpnia 2023 15:45

Sławę na całym świecie zdobył dzięki filmom Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku. Ale los nie szczędził mu ciosów... Na początku 2018 roku Macaulay Culkin odważnie opowiedział o traumach z dzieciństwa, a także przyznał, dlaczego zrezygnował z aktorstwa. Jak się okazało, ogromny wpływ na jego życie miał ojciec: „Był o mnie zazdrosny i zawsze groził mi, że albo wezmę się do roboty, albo mnie uderzy”, mówił w wywiadzie. Jeszcze kilka lat temu szokował wyglądem, a fani martwili się o jego stan psychiczny. Wydaje się jednak, że najgorsze już za nim. Jak wiele przeszedł? Kto pomógł mu wyjść z nałogów i wrócić do grania? Poznajcie pełną zakrętów historię Macaulaya Culkina. 

Macaulay Culkin — co dziś robi?

Zdjęcia wychudzonego i zaniedbanego Macaulaya Culkina w podartych ubraniach, które wskazywały na jawne problemy aktora ze zdrowiem, szokowały jego fanów. Pisano, że filmowy Kevin nie może uporać się z demonami przeszłości, że zostało mu pół roku życia. Narkotyki, alkohol, problemy z prawem – aktor nie widział powodu, dla którego miałby z tego wszystkiego zrezygnować. „Radzimy Macaulayowi, aby poszukał profesjonalnej pomocy w celu uniknięcia tego samego tragicznego losu, który spotkał innych ukochanych celebrytów, z Whitney Houston na czele, która zmarła w tym roku. Uważamy, że były dziecięcy gwiazdor powinien robić wszystko, aby uzyskać leczenie, którego tak bardzo potrzebuje, a które mogło ocalić życie jego przyjaciółki Elijah Rosello. Jej rodzina potwierdziła The ENQUIRER, że przed śmiercią spowodowaną przedawkowaniem narkotyków w marcu Rosello razem z Macaulayem brała narkotyki”, apelowali w 2012 roku dziennikarze. 

Nadszedł jednak moment, kiedy postanowił o siebie zawalczyć. W 2013 roku założył zespół muzyczny The Pizza Underground i w jego życiu wszystko zaczęło się układać. Powrócił na małe i duże ekrany, a nawet udało mu się odejść od wizerunku Kevina, choć chętnie powraca do tej roli przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Culkin wziął udział w takich filmach jak Service ManAdam Green’s Aladdin, czy Changeland, a w 2021 roku zobaczyliśmy go w American Horror Story: Double Feature.

Jeszcze w wieku 17 lat Culkin ożenił się z równolatką, aktorką Rachel Miner. Rozstali się po dwóch latach związku. Na początku lat 2000. spotykał się z Milą Kunis, obecnie żoną Ashtona Kutchera. Przez osiem lat była największym wsparciem zagubionego aktora, jednak i ta relacja nie przetrwała. Rozstali się w przyjaźni. W 2017 roku, na planie filmu Changeland, Culkin poznał aktorkę Brendę Song. To ona zmotywowała go do dużych zmian. Przy niej uporał się z uzależnieniami i przeszedł ogromną przemianę. 

CZYTAJ TAKŻE: Ryan Reynolds i Blake Lively byli sobie pisani. Oto niezwykła historia ich miłości

Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jest niesamowicie uprzejmy, lojalny, słodki i bystry. To, co sprawia, że ​​Mack jest tak wyjątkowy, to fakt, że jest sobą. Wie, kim jest, i jest w 100% z tym pogodzony. [...] Ciężko pracował, aby być osobą, którą jest”, mówiła Brenda Song w rozmowie z Esquire. Wkrótce potem zakochani wyznali, że myślą o założeniu rodziny. Synek pary przyszedł na świat w 2021 roku i otrzymał imię Dakota, na cześć siostry Culkina, która zmarła w 2008 roku w wyniku tragicznego wypadku.

43-letni Macaulay Culkin najgorsze ma już za sobą. Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo aktora, a także to, co wtedy przeszedł, miało ogromny wpływ na jego życiowe wybory i decyzje.

Dzieciństwo Macaulaya Culkina

Macaulay Culkin zasłynął z roli wesołego i pomysłowego Kevina z produkcji Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku. Niestety okazuje się, że jego dzieciństwo nie było tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wyczekiwany powrót Samanthy w serialu "And Just Like That...!

Gdy kilka lat temu zdjęcia obiegły świat, fani wstrzymali oddech. Zaniedbany, w podartych ubraniach i z papierosem w ręku wyglądał jak wrak człowieka. Zagraniczna prasa pisała wprost: „Macaulay Culkin umiera”! Komentarze internautów dały mu do myślenia. Aktor udał się na odwyk. Mówi się, że szokujące wyznanie, na jakie zdobył się po kilku latach, było formą terapii. W styczniu 2018 roku aktor udzielił wywiadu Marcowi Maronowi, w którym opowiedział o traumach z dzieciństwa. „Mój ojciec znęcał się nade mną. Był o mnie zazdrosny i zawsze groził mi, że albo wezmę się do roboty, albo mnie uderzy”, wyznał w podcaście WTF.

Macaulay Culkin znany jest całemu światu z filmu „Kevin sam w domu”

Kariera aktorska Macaulaya Culkina

Pierwsze kroki w aktorstwie stawiał w wieku zaledwie pięciu lat. Na poważnie karierę zaczął w wieku 8 lat, występując w filmie Rocket Gibraltar, ale to rola w Kevinie samym w domu sprawiła, że cały świat w 1990 roku mówił tylko o nim. Wówczas, jako zaledwie dziesięcioletni chłopiec, został idolem nastolatków. Z dnia na dzień stał się także żyłą złota dla swojej rodziny. Jako pierwsza dziecięca gwiazda w Hollywood zarobił milion dolarów!

Ojciec nigdy nie pytał mnie, czy mam ochotę w czymś zagrać albo co myślę o scenariuszu. [...] Kiedy miałem 12 lat, przestałem rozumieć, co to znaczy normalne życie. Wiedziałem tylko, że moje takie nie jest”, opowiadał.

Nic dziwnego, że był najważniejszą kartą przetargową przy rozstaniu rodziców. Dziś mówi się, że jego problemy zaczęły się od momentu, gdy rodzice rozpoczęli sądową batalię o opiekę nad nim i jego siedmiorgiem rodzeństwa. Ostatecznie zamieszkał z matką, ale ojciec wciąż miał wpływ na jego życie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Córka Roberta Jansona wychowała się z dala od show-biznesu. Dziś ma 22 lata i wyrosła na prawdziwą piękność

W wieku 15 lat Macaulay pozwał rodziców, przez co odsunięto ich od zarządzania jego majątkiem. W podcaście WTF with Marc Maron wyznał, że ojciec bardzo źle go traktował. Znęcał się nad nim i nad jego rodzeństwem: „Był złym człowiekiem. Był napastliwy. Fizycznie i mentalnie. Mogę wam pokazać moje blizny, jeśli chcecie”, zwierzył się. Aktor powiedział także, że ojciec groźbami próbował zmusić ich do zarabiania pieniędzy i dopiero rozstanie rodziców sprawiło, że mógł odejść z show-biznesu.

Jak informował Daily Mail, po tym wyznaniu ojciec filmowego Kevina, Christopher Kit Cornelius, stwierdził wprost: „Macaulay nie jest już moim synem”.

Jak wyglądało dzieciństwo 43-letniego dziś Culkina? Z czym zmagał się aktor i przez jak wiele musiał przejść? Więcej przeczytajcie w naszej galerii.  

1/8
Kevin sam w Nowym Jorku, Joe Pesci i Daniel Stern
Copyright @20thCentFox/Courtesy Everett Collection
1/8

W latach 80-tych Macaulay Culkin należał do grona dziecięcych gwiazd kina. Zasłynął z kultowych ról w filmach „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. W ostatnich latach jego sylwetka pojawiała się w prasie jedynie w kontekście kolejnych skandali.  

2/8
Macaulay Culkin
Copyright @East News
2/8

Aktor zdecydowanie za szybko wszedł w świat dorosłych. „Wiem, że to sprzeczność: wybrałem zawód, który stawia mnie w centrum uwagi. Ale nigdy nie podpisywałem kontraktu na spotykanie fotografów w krzakach przed moim domem”, mówił w wywiadzie dla Larry’ego Kinga.

3/8
Macaulay Culkin
Copyright @East News
3/8

Rodzice Culkina kłócili się o majątek syna. „Ich rozstanie było jedną z najlepszych rzeczy w moim życiu, podobnie jak decyzja o opuszczeniu show biznesu”, wspominał aktor. Culkin wyznał, że chciał zrobić przerwę w graniu, ale rodzice na to nie pozwolili. Chłopiec był żyłą złota dla swojej rodziny.

4/8
Macaulay Culkin
Copyright @East News
4/8

Porzucił aktorstwo w wieku 15 lat, tłumacząc się „wypaleniem zawodowym”. Nikt wówczas nie wiedział, z czym zmagał się w przeszłości. Jego dzieciństwo nie było szczęśliwe, chciał więc założyć własną rodzinę. Jeszcze przed 18. urodzinami wziął ślub z aktorką Rachel Miner. Rozwiedli się po dwóch latach.

5/8
Macaulay Culkin
Copyright @East News
5/8

Dziś Macaulay Culkin nie utrzymuje kontaktów z rodzicami, a o ojcu mówi wprost, że jest potworem. W 2014 roku na jaw wyszło, że aktor zmaga się z uzależnieniem od heroiny. Próbowano go namawiać na odwyk, ale dobrowolnie nie chciał się na to zgodzić. W końcu został do tego zmuszony.

6/8
Macaulay Culkin 2018 rok
Copyright @Getty Images
6/8

Trafił do aresztu za posiadanie narkotyków, ale ostatecznie więzienie zamieniono na grzywnę. Wkrótce potem trafił na terapię. Gdy tylko poczuł się lepiej, w jego życiu wszystko zaczęło się układać. Powrócił na ekrany i spotkał prawdziwą miłość.

7/8
Macaulay Culkin, Brenda Song
Copyright @Kevin Mazur/Getty Images for Stand Up To Cancer
7/8

Macaulay Culkin i Brenda Song poznali się w 2017 roku na planie filmu „Changeland”. Od tamtej chwili są właściwie nierozłączni i niedawno zostali rodzicami synka, który otrzymał imię Dakota. 

8/8
Macaulay Culkin na pokazie mody, Pokaz Gucci Love Parade w Los Angeles, 2021
Copyright @Matt Baron/Shutterstock/Rex Features/East News
8/8

Macaulay Culkin na pokazie mody, Pokaz Gucci Love Parade w Los Angeles, 2021

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.