Filmowy Kevin dzielnie zwalcza przeciwności losu

Gabriela Czernecka 1 stycznia 2021 19:28

Macaulay Culkin, aktor znany przede wszystkim z tytułowej roli w filmach Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku, zdobył się na początku 2018 roku na odważne wyznanie. Aktor opowiedział o traumach z dzieciństwa i wyznał, co doprowadziło do tego, że zrezygnował z aktorstwa. Jak się okazuje, ogromny wpływ na jego życie miał ojciec: „Był o mnie zazdrosny i zawsze groził mi, że albo wezmę się do roboty albo mnie uderzy”, wyznał. Co spowodowało, że zdecydował się o tym opowiedzieć? Poznajcie jego pełną zakrętów historię.

Dzieciństwo Macaulaya Culkina

Macaulay Culkin zasłynął z roli wesołego i pomysłowego Kevina z produkcji Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku. Niestety okazuje się, że jego dzieciństwo nie było tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Aktor od kilku lat próbuje powrócić do show-biznesu, ale nie wychodzi mu to najlepiej. Gdy niemal dwa lata temu jego zdjęcia obiegły świat, fani wstrzymali oddech. Po okresie zażywania narkotyków i picia alkoholu nie wyglądał najlepiej. Zaniedbany, w podartych ubraniach i z papierosem w ręku wyglądał jak wrak człowieka. Wówczas zagraniczna prasa pisała wprost: „Macaulay Culkin umiera”!

Komentarze internautów dały mu do myślenia. Aktor udał się na odwyk. Mówi się, że jego szokujące wyznanie sprzed dwóch lat było formą terapii. Macaulay udzielił w styczniu 2018 roku wywiadu Marcowi Maronowi, w którym opowiedział o traumach z dzieciństwa. „Mój ojciec znęcał się nade mną. Był o mnie zazdrosny i zawsze groził mi, że albo wezmę się do roboty albo mnie uderzy”, powiedział w programie WTF.

Kariera aktorska Macaulay Culkin

Macaulay Culkin pierwsze kroki w aktorstwie stawiał, mając zaledwie pięć lat. Na poważnie karierę zaczął w wieku 8 lat, występując w filmie Rocket Gibraltar, ale to rola w Kevinie samym w domu sprawiła, że cały świat w 1990 roku mówił tylko o nim. Wówczas, jako zaledwie dziesięcioletni chłopiec, został idolem nastolatków. Z dnia na dzień stał się także żyłą złota dla swojej rodziny. Jako pierwsza dziecięca gwiazda w Hollywood zarobił milion dolarów! Nic dziwnego, że był najważniejszą kartą przetargową przy rozstaniu rodziców. Dziś mówi się, że jego problemy zaczęły się od momentu, gdy rodzice rozpoczęli sądową batalię o opiekę nad nim i jego siedmiorgiem rodzeństwa. Ostatecznie zamieszkał z matką, ale ojciec wciąż miał wpływ na jego życie.

W wieku 15 lat Macaulay pozwał rodziców, co skończyło się tym, że odsunięto ich od zarządzania jego majątkiem. W podcaście WTF with Marc Moron wyznał, że ojciec bardzo źle go traktował. Znęcał się nad nim i nad jego rodzeństwem: „Był złym człowiekiem. Był napastliwy. Fizycznie i mentalnie. Mogę wam pokazać moje blizny, jeśli chcecie”, zwierzył się. Aktor powiedział także, że ojciec groźbami próbował zmusić ich do zarabiania pieniędzy i dopiero rozstanie rodziców sprawiło, że mógł odejść od show-biznesu. Jak informował Daily Mail, po tym wyznaniu ojciec filmowego Kevina, Christopher Kit Cornelius, stwierdził wprost: „Macaulay nie jest już moim synem”.

Jak wyglądało dzieciństwo 40-letniego dziś Culkina? Z czym zmagał się aktor i przez jak wiele musiał przejść? Więcej przeczytajcie w naszej galerii. 

1/6
Kevin sam w Nowym Jorku, Joe Pesci i Daniel Stern
Copyright @20thCentFox/Courtesy Everett Collection
1/6

W latach 80-tych Macaulay Culkin należał do grona dziecięcych gwiazd kina. Zasłynął z kultowych ról w filmach „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. W ostatnich latach jego sylwetka pojawia się w prasie jedynie w kontekście kolejnych skandali.  

2/6
Macaulay Culkin
Copyright @East News
2/6

Aktor zdecydowanie za szybko wszedł w świat dorosłych. „Wiem, że to sprzeczność: wybrałem zawód, który stawia mnie w centrum uwagi. Ale nigdy nie podpisywałem kontraktu na spotykanie fotografów w krzakach przed moim domem”, mówił w wywiadzie dla Larry’ego Kinga.

3/6
Macaulay Culkin
Copyright @East News
3/6

Rodzice Macaulaya Culkina byli ze sobą przez ponad 20 lat, ale nigdy nie podjęli decyzji o ślubie. Nie przeszkadzało im to jednak w kłótni o majątek syna, który rósł z miesiąca na miesiąc. „Rozstanie rodziców było jedną z najlepszych rzeczy w moim życiu, podobnie jak decyzja o opuszczeniu show biznesu”, wspominał aktor. Culkin wyznał, że chciał zrobić sobie przerwę w graniu, ale rodzice na to nie pozwolili. Chłopiec był żyłą złota dla swojej rodziny, nic więc dziwnego, że za wszelką cenę rodzice walczyli o prawo do opieki and nim. Zmuszany przez nich do grania, bez chwili przerw ani radości z chwil dzieciństwa szybko dopadła go depresja. Mając zaledwie 15 lat, od dziesięciu na ekranie, porzucił karierę aktorską. 

 

Polecamy: Złote dziecko Hollywood kończy 37 lat. Tak Macaulaya Culkina zmieniły z biegiem lat depresja i uzależnienia

 oraz: Heroina, kokaina, antydepresanty... Która z gwiazd nie wytrzymała presji sławy?

4/6
Macaulay Culkin
Copyright @East News
4/6

Porzucając karierę aktorską Macaulay Culkin w wieku 15 lat tłumaczył się „wypaleniem zawodowym”. Nikt wówczas nie wiedział, że zmagał się z tak trudną przeszłością. Szybko dopadła go fala krytyki. Sam jednak się tym nie przejmował. Jego dzieciństwo nie było zbyt szczęśliwe, chciał więc założyć własną rodzinę, by naprawić błędy rodziców. Jeszcze przed 18. urodzinami Macaulay wziął ślub z aktorką Rachel Miner. Niestety nie udało się, już w 2000 roku byli w separacji, a dwa lata później rozwiedli się.

 

 

Polecamy: Ojciec Macaulaya Culkina zagłodził swoją partnerkę na śmierć? „W akcie zgonu napisano, że przestała jeść” 

5/6
Macaulay Culkin
Copyright @East News
5/6

W 2003 roku udowodnił, że potrafi grać dorosłe role. Przestał być słodkim i uroczym blondynem, ale nie radził sobie z nowym wizerunkiem. Wówczas na jaw wyszedł jego konflikt z ojcem, który żądał od niego pieniędzy. Dziś Macaulay Culkin nie utrzymuje kontaktów z rodzicami, a ojcu mówi wprost, że jest potworem. Niestety jego problemy nie sprowadzają się jedynie do kontaktów z rodzicami. W 2014 roku na jaw wyszło, że aktor zmaga się z uzależnieniem od heroiny. Próbowano go namawiać na odwyk, ale dobrowolnie nie chciał się na to zgodzić. W końcu został do tego zmuszony przez... policję - został aresztowany za posiadanie narkotyków. Ostatecznie więzienie zamieniono na grzywnę, ale paparazzi nie dawali mu spokoju i chętnie fotografowali go,gdy ten był wyraźnie odurzony. Gdy kilka miesięcy temu podano, że aktor jest an terapii fani odetchnęli z ulgą. Teraz jest w lepszej formie, spotyka się z aktorką Brendą Song i powoli wraca do siebie. Czy jeszcze kiedyś zobaczymy go na wielkim ekranie?

 

Polecamy: Ojciec Macaulaya Culkina zagłodził swoją partnerkę na śmierć? „W akcie zgonu napisano, że przestała jeść”

6/6
Macaulay Culkin 2018 rok
Copyright @Getty Images
6/6

Wygląda na to, że najgorsze ma już za sobą. Tak wygląda dziś Macaulay Culkin.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?