Najgorsze już za nim. Tak dziś wygląda życie filmowego Kevina

Gabriela Czernecka 13 kwietnia 2021 12:50

Macaulay Culkin, znany całemu światu z tytułowej roli w filmach Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku, na początku 2018 roku zdobył się na odważne wyznanie. Aktor szczerze opowiedział o traumach z dzieciństwa, a także przyznał, dlaczego zrezygnował z aktorstwa. Jak się okazało, ogromny wpływ na jego życie miał ojciec: „Był o mnie zazdrosny i zawsze groził mi, że albo wezmę się do roboty albo mnie uderzy”, mówił w wywiadzie. Jeszcze kilka lat temu szokował wyglądem, a fani martwili się o jego stan psychiczny. Wydaje się jednak, że najgorsze już za nim. Jak wiele przeszedł? Kto pomógł mu wyjść z nałogów i wrócić do grania? Poznajcie pełną zakrętów historię Macaulaya Culkina.

Macaulay Culkin - co dziś robi?

Zdjęcia wychudzonego i zaniedbanego Macaulaya Culkina, które wskazywały na jawne problemy aktora ze zdrowiem, szokowały jego fanów. Pisano, że filmowy Kevin nie może uporać się z demonami przeszłości, że zostało mu pół roku życia. Narkotyki, alkohol, problemy z prawem – aktor nie widział powodu, dla którego miałby z tego wszystkiego zrezygnować. Nadszedł jednak moment, kiedy postanowił o siebie zawalczyć.

W 2013 roku założył zespół muzyczny The Pizza Underground i w jego życiu wszystko zaczęło się układać. Powrócił na małe i duże ekrany, a nawet udało mu się odejść od wizerunku Kevina, choć chętnie powraca do tej roli przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Culkin wziął udział w takich filmach jak Service ManAdam Green’s Aladdin, czy Changeland, a w 2021 roku zobaczymy go w American Horror Story: Double Feature.

Jeszcze w wieku 17 lat Culkin ożenił się z równolatką, aktorką Rachel Miner. Rozstali się po dwóch latach związku. Na początku lat 2000. spotykał się z Milą Kunis, obecnie żoną Ashtona Kutchera. Przez osiem lat była największym wsparciem zagubionego aktora, jednak i ta relacja nie przetrwała. Rozstali się w przyjaźni. W 2017 roku, na planie filmu Changeland, Culkin poznał aktorkę Brendę Song. To ona zmotywowała go do dużych zmian. Przy niej uporał się z uzależnieniami i przeszedł ogromną przemianę. 

„Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jest niesamowicie uprzejmy, lojalny, słodki i bystry. To, co sprawia, że ​​Mack jest tak wyjątkowy, to fakt, że jest sobą. Wie, kim jest, i jest w 100% z tym pogodzony. [...] Ciężko pracował, aby być osobą, którą jest”, mówiła Brenda Song w rozmowie z Esquire. W zeszłym roku zakochani wyznali, że myślą o założeniu rodziny, a teraz poinformowali, że zostali rodzicami chłopca. Synek pary otrzymał imię Dakota, na cześć siostry Culkina, która zmarła w 2008 roku w wyniku tragicznego wypadku.

40-letni Macaulay Culkin najgorsze ma już za sobą. Nie jest tajemnicą, że dzieciństwo aktora, a także to, co wtedy przeszedł, miało ogromny wpływ na jego życiowe wybory i decyzje.

ZOBACZ TEŻ: Macaulay Culkin po raz pierwszy został ojcem!

Dzieciństwo Macaulaya Culkina

Macaulay Culkin zasłynął z roli wesołego i pomysłowego Kevina z produkcji Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku. Niestety okazuje się, że jego dzieciństwo nie było tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Gdy kilka lat temu jego zdjęcia obiegły świat, fani wstrzymali oddech. Zaniedbany, w podartych ubraniach i z papierosem w ręku wyglądał jak wrak człowieka. Zagraniczna prasa pisała wprost: „Macaulay Culkin umiera”!

Komentarze internautów dały mu do myślenia. Aktor udał się na odwyk. Mówi się, że szokujące wyznanie, na jakie zdobył się po kilku latach, było formą terapii. W styczniu 2018 roku aktor udzielił wywiadu Marcowi Maronowi, w którym opowiedział o traumach z dzieciństwa. „Mój ojciec znęcał się nade mną. Był o mnie zazdrosny i zawsze groził mi, że albo wezmę się do roboty albo mnie uderzy”, wyznał w podcaście WTF.

ZOBACZ TEŻ: Czy Michael Jackson wykorzystywał Macaulaya Culkina w dzieciństwie?

Macaulay Culkin znany jest całemu światu z filmu „Kevin sam w domu”

Kariera aktorska Macaulaya Culkina

Pierwsze kroki w aktorstwie stawiał w wieku zaledwie pięciu lat. Na poważnie karierę zaczął w wieku 8 lat, występując w filmie Rocket Gibraltar, ale to rola w Kevinie samym w domu sprawiła, że cały świat w 1990 roku mówił tylko o nim. Wówczas, jako zaledwie dziesięcioletni chłopiec, został idolem nastolatków. Z dnia na dzień stał się także żyłą złota dla swojej rodziny. Jako pierwsza dziecięca gwiazda w Hollywood zarobił milion dolarów! Nic dziwnego, że był najważniejszą kartą przetargową przy rozstaniu rodziców. Dziś mówi się, że jego problemy zaczęły się od momentu, gdy rodzice rozpoczęli sądową batalię o opiekę nad nim i jego siedmiorgiem rodzeństwa. Ostatecznie zamieszkał z matką, ale ojciec wciąż miał wpływ na jego życie.

W wieku 15 lat Macaulay pozwał rodziców, przez co odsunięto ich od zarządzania jego majątkiem. W podcaście WTF with Marc Maron wyznał, że ojciec bardzo źle go traktował. Znęcał się nad nim i nad jego rodzeństwem: „Był złym człowiekiem. Był napastliwy. Fizycznie i mentalnie. Mogę wam pokazać moje blizny, jeśli chcecie”, zwierzył się. Aktor powiedział także, że ojciec groźbami próbował zmusić ich do zarabiania pieniędzy i dopiero rozstanie rodziców sprawiło, że mógł odejść z show-biznesu.

Jak informował Daily Mail, po tym wyznaniu ojciec filmowego Kevina, Christopher Kit Cornelius, stwierdził wprost: „Macaulay nie jest już moim synem”.

Jak wyglądało dzieciństwo 40-letniego dziś Culkina? Z czym zmagał się aktor i przez jak wiele musiał przejść? Więcej przeczytajcie w naszej galerii. 

1/7
Kevin sam w Nowym Jorku, Joe Pesci i Daniel Stern
Copyright @20thCentFox/Courtesy Everett Collection
1/7

W latach 80-tych Macaulay Culkin należał do grona dziecięcych gwiazd kina. Zasłynął z kultowych ról w filmach „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. W ostatnich latach jego sylwetka pojawiała się w prasie jedynie w kontekście kolejnych skandali.  

2/7
Macaulay Culkin
Copyright @East News
2/7

Aktor zdecydowanie za szybko wszedł w świat dorosłych. „Wiem, że to sprzeczność: wybrałem zawód, który stawia mnie w centrum uwagi. Ale nigdy nie podpisywałem kontraktu na spotykanie fotografów w krzakach przed moim domem”, mówił w wywiadzie dla Larry’ego Kinga.

3/7
Macaulay Culkin
Copyright @East News
3/7

Rodzice Culkina kłócili się o majątek syna. „Ich rozstanie było jedną z najlepszych rzeczy w moim życiu, podobnie jak decyzja o opuszczeniu show biznesu”, wspominał aktor. Culkin wyznał, że chciał zrobić przerwę w graniu, ale rodzice na to nie pozwolili. Chłopiec był żyłą złota dla swojej rodziny.

4/7
Macaulay Culkin
Copyright @East News
4/7

Porzucił aktorstwo w wieku 15 lat, tłumacząc się „wypaleniem zawodowym”. Nikt wówczas nie wiedział, z czym zmagał się w przeszłości. Jego dzieciństwo nie było szczęśliwe, chciał więc założyć własną rodzinę. Jeszcze przed 18. urodzinami wziął ślub z aktorką Rachel Miner. Rozwiedli się po dwóch latach.

5/7
Macaulay Culkin
Copyright @East News
5/7

Dziś Macaulay Culkin nie utrzymuje kontaktów z rodzicami, a o ojcu mówi wprost, że jest potworem. W 2014 roku na jaw wyszło, że aktor zmaga się z uzależnieniem od heroiny. Próbowano go namawiać na odwyk, ale dobrowolnie nie chciał się na to zgodzić. W końcu został do tego zmuszony.

6/7
Macaulay Culkin 2018 rok
Copyright @Getty Images
6/7

Trafił do aresztu za posiadanie narkotyków, ale ostatecznie więzienie zamieniono na grzywnę. Wkrótce potem trafił na terapię. Gdy tylko poczuł się lepiej, w jego życiu wszystko zaczęło się układać. Powrócił na ekrany i spotkał prawdziwą miłość.

7/7
Macaulay Culkin, Brenda Song
Copyright @Kevin Mazur/Getty Images for Stand Up To Cancer
7/7

Macaulay Culkin i Brenda Song poznali się w 2017 roku na planie filmu „Changeland”. Od tamtej chwili są właściwie nierozłączni i właśnie zostali rodzicami synka, który otrzymał imię Dakota. Wygląda więc na to, że aktor najgorsze ma już za sobą...

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.