Kate Winslet
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Przezywali mnie sadełko, bo chciałam zostać aktorką”. Kate Winslet w poruszającej przemowie do młodzieży

Weronika Bruździak-Gębura 30 marca 2017 14:45
Kate Winslet
Fot. Getty Images

Kate Winslet w poruszającej przemowie przyznała, że była wyśmiewana w szkole przez rówieśników. Aktorka wygłosiła płomienne przemówienie w ramach „We Day UK”, akcji skierowanej do młodych Brytyjczyków, która ma sprawić, by uwierzyli w siebie.

Kate Winslet: „Byłam prześladowana w szkole”

Kate Winslet jest jedną z najciekawszych aktorek w Hollywood. Znana jest z filmów takich jak „Titanic”, „Rozważna i romantyczna”, „Lektor” i „Holiday”. Na koncie ma Oscara i cztery Złote Globy,  jednak jej droga na szczyt nie była łatwa. Aktorka wyznała, że jako nastolatka była wyśmiewana przez innych. 

„W szkole byłam prześladowana przez rówieśników. Przezywali mnie „sadełko" i wyśmiewali, bo chciałam zostać aktorką. Zamykano mnie w szafce i śmiano się ze mnie. Nie byłam najładniejsza. Miałam wielkie stopy. Słyszałam, że powinnam się cieszyć, jeśli w ogóle dostanę rolę dla grubej dziewczyny. Rzadko kiedy słyszałam coś pozytywnego. Agenci powtarzali: po prostu nie jesteś tą, której szukamy”

Kate Winslet do młodych: „Wierzcie w siebie”

Mimo krytyki, Kate Winslet się nie poddała. Zaczęła pracę w sklepie z kanapkami mamy, by zarobić na kursy aktorskie. Opłaciło się, bo jej los się odmienił.

Nie poddałam się. Walczyłam o swoje marzenia. Ignorowałam negatywne komentarze. Wierzyłam w siebie. Byłam ponad to i po prostu ciężko pracowałam. Musisz być niezniszczalny, aby robić to, co kochasz. Ja wierzę, że warto, choć czasem jest to ta najtrudniejsza część. I nagle, pewnego dnia, dostałam rolę Rose w "Titanicu", jednym z największych filmów wszech czasów. Ja, Kate ze sklepu z kanapkami w Reading. Nauczyłam się doceniać siebie i nie przepraszać za to, kim jestem. Możesz pochodzić skądkolwiek, by móc robić to co kochasz. Ja w to wierzę! Da się przezwyciężyć swoje lęki”, mówiła do młodzieży zebranej na stadionie Wembley.

Aktorka apelowała do nastolatków, by wierzyli w siebie. Na scenie nie wyglądała jak wielka gwiazda, tylko jak przeciętna kobieta: była ubrana w zwykły t-shirt i czarne legginsy.

„Nauczyłam się akceptować swoje wady i przestałam przepraszać, jaka jestem. Głęboko się zastanowiłam i zdecydowałam, że będę słuchać siebie, a nie tych, którzy mówią, że "moje ciało nie pasuje". Taka jestem. Ja - prawdziwa Kate z Reading”.

Kate Winslet starała się też przekonać młodych Brytyjczyków, by docenili siłę bezpośredniej komunikacji, z której coraz rzadziej korzystamy.

Odłóżcie telefony. Dzisiaj social media okradają nas z prostej rozmowy. Stale jesteśmy rozpraszani przez Facebooka, Twittera czy Instagram. Czy wasze telefony czynią was szczęśliwymi? Czy ludzie, których obserwujecie i podziwiacie sprawiają, że jesteście niezadowoleni z własnego życia? Czy brak lajków obniży waszą samoocenę? Czy to w ogóle jeszcze jesteście wy?”, pytała.

Tak wyglądała przemowa aktorki:

 

 

To nie pierwszy raz, kiedy aktorka zabiera głos w ważnych sprawach. Kate Winslet wielokrotnie stawała w obronie kobiet. Krytykowała retuszowanie zdjęć i wygórowane oczekiwania, by aktorki były bardzo chude. Winslet, mimo że nie jest wegetarianką, w 2010 roku zaangażowała się w kampanię fundacji PETA przeciwko podawaniu w restauracjach foie gras.

Polecamy też: Czy Jack Dawson musiał umrzeć? Po 20 latach od premiery „Titanica” James Cameron zdradził największą filmową tajemnicę

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?