Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kasia Smutniak miała anoreksję, przeżyła śmierć męża i… odniosła międzynarodowy sukces!

Aktorka kończy 40 lat! Poznaj jej niezwykłą historię

Konrad Szczęsny 13 sierpnia 2019 17:31
Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair

Jest twarzą Giorgio Armaniego i uwielbianą we Włoszech aktorką. Kim jest Kasia Smutniak, Polka, której udało się odnieść międzynarodowy sukces? Dlaczego nazywa się ją „młodszą siostrą Moniki Bellucci” i jak przebiegała jej kariera? Poznajcie historię Polki, która przeżyła śmierć męża i pokonała anoreksję... 

Mąż Kasi Smutniak zginął na jej oczach

Choć jest twarzą Giorgio Armaniego i odnosi we Włoszech ogromne sukcesy, jej życie nie było usłane różami. Swego czasu była na skraju anoreksji, gdy przy wzroście 172 cm ważyła 46 kilogramów.

W czerwcu 2010 roku jej mąż, aktor telewizyjny Pietro Taricone, zginął w wypadku spadochronowym na jej oczach. „Tak, widziałam jego śmierć. Skakanie na spadochronie to była nasza wspólna pasja. Teraz byłabym w stanie do tego wrócić. Jako Kasia skakałabym codziennie, ale jako matka nie mogę sobie na to pozwolić. Po śmierci Pietro daję sobie radę, ale wiem, że moje wybory mogą być złe, dlatego korzystałam z pomocy psychologa”, zwierzała się wówczas w Dzień Dobry TVN.

Przed nią stało jeszcze jedno wyzwanie… Powiedzieć sześcioletniej córce Sophie o tym tragicznym wydarzeniu. „Powiedziałam jej to. Ale śmierć Pietro to nie była najgorsza rzecz moim życiu, są trudniejsze momenty. Gdybym straciła córkę, nie miałabym sił, żeby dalej żyć. Utrata dziecka jest czymś nienaturalnym. Utrata partnera nie jest rzeczą naturalną, ale można z tym żyć”, deklarowała aktorka.

Kasia Smutniak o związku z Domenico Procacci

Kasia Smutniak po raz pierwszy pojawiła się w towarzystwie nowego mężczyzny, producenta filmowego Domenico Procacci, w czerwcu 2012 roku na festiwalu w Cannes. Tak mówiła o swoim partnerze: „Znalazłam taką osobę, która jest dla mnie zwierciadłem. Największym moim sukcesem jest to, że potrafię połączyć dwie rzeczy. Tylko niektóre rzeczy kończą się ze śmiercią, niektóre się nie kończą. Jak się z kimś rozstajesz, z kim się nie kłócisz, to ten związek nigdy się nie skończy. Dzisiaj jestem w stanie żyć w symbiozie, mając w sercu dwie osoby”.

Kariera Kasi Smutniak we Włoszech

Kasia Smutniak jest córką zasłużonego polskiego lotnika, generała Zenona Smutniaka. Urodziła się 13 sierpnia 1979 roku. Miała 15 lat, gdy rozpoczęła karierę jako modelka i zajęła drugie miejsce w polskich eliminacjach do konkursu Look of the Year. Praktycznie od początku była związana z Włochami. Od 16 roku życia grała w reklamach telewizyjnych włoskiego operatora sieci komórkowej Telecom Italia Mobile. Później jej kariera znacznie przyspieszyła. Dzięki temu w portfolio ma udział w pokazach kolekcji największych włoskich projektantów, a 2009 roku została twarzą perfum Idole d’Armani Giorgio Armaniego.

Od 2000 roku Smutniak pojawia się we włoskich filmach i serialach. W 2010 roku zagrała główną rolę w filmie Pierre’a Morela Pozdrowienia z Paryża u boku Johna Travolty, a w 2016 w znanym także w Polsce Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. W 2012 roku poprowadziła ceremonię otwarcia i zamknięcia 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Kasia Smutniak o byciu Polką

W wywiadzie z 2012 roku Kasia podkreślała, że choć na co dzień jej życie jest związane z Włochami, nie wstydzi się swoich korzeni: „Jestem dumna, że jestem Polką. Włosi mówią na mnie Polka. Mówią tak, jak mają na myśli kogoś punktualnego, kogoś, kto umie się zająć domem, taka matka Polka. Zawsze mówię, że w Polsce je się lepiej, kawa jest lepsza, nawet pizza jest lepsza. Ja nie lubię tutejsze pizzy, ja lubię taką grubą, z cebulką i kiełbasą. Nawet bym się przeprowadziła, ale mój dom jest tutaj, tutaj pracuję. Żałuję, że nie mieszkam w Polsce. Sytuacja ekonomiczna we Włoszech jest teraz gorsza niż w Polsce”.

Aktorka zna cztery języki: polski, włoski, angielski i rosyjski. Unika skandali, a wolny czas poświęca córce i partnerowi. Z powodu jej nietuzinkowej urody, Włosi nazywają ją młodszą siostrą Moniki Bellucci. Kasia Smutniak jest jedną z tych Polek, o których z pewnością usłyszmy jeszcze nie raz. I to nie z powodu kolejnego skandalu, ale osiągnięć artystycznych. 

Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair

Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.