Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair
Z ŻYCIA GWIAZD

Kasia Smutniak miała anoreksję, przeżyła śmierć partnera i... odniosła międzynarodowy sukces!

Jak potoczyło się jej życie? Odnalazła szczęście u boku innego mężczyzny

Konrad Szczęsny 3 grudnia 2022 18:50
Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair

Jest twarzą Giorgio Armaniego i uwielbianą we Włoszech aktorką. Kim jest Kasia Smutniak, Polka, której udało się odnieść międzynarodowy sukces? Dlaczego nazywa się ją „młodszą siostrą Moniki Bellucci” i jak przebiegała jej kariera? Poznajcie historię Polki, która przeżyła śmierć partnera i pokonała anoreksję...

Tragiczna historia partnera Kasi Smutniak

Choć jest twarzą Giorgio Armaniego i odnosi we Włoszech ogromne sukcesy, jej życie nie było usłane różami. Swego czasu była na skraju anoreksji, gdy przy wzroście 172 cm ważyła 46 kilogramów.

W czerwcu 2010 roku jej ukochany, aktor telewizyjny Pietro Taricone, zginął w wypadku spadochronowym na jej oczach. Widziała go, gdy spadał... Tamtego dnia na tor spadochronowy dell’Aviosuperficie Terno wybrali się tylko na chwilę. „Tak, widziałam jego śmierć. Skakanie na spadochronie to była nasza wspólna pasja. Teraz byłabym w stanie do tego wrócić. Jako Kasia skakałabym codziennie, ale jako matka nie mogę sobie na to pozwolić. Po śmierci Pietro daję sobie radę, ale wiem, że moje wybory mogą być złe, dlatego korzystałam z pomocy psychologa”, zwierzała się wówczas w Dzień Dobry TVN.

Kasia Smutniak z mężem, Pietro Taricone
Fot. East News

Po wypadku świadkowie twierdzili, że nałożyły się dwie sprawy – błąd skoczka i problemy ze spadochronem. Nad ranem 29 czerwca Pietro Taricone zmarł w szpitalu, nie odzyskując przytomności.

Przed Kasią Smutniak stało jeszcze jedno wyzwanie... Powiedzieć sześcioletniej córce Sophie o tym tragicznym wydarzeniu. „Powiedziałam jej to. Ale śmierć Pietro to nie była najgorsza rzecz moim życiu, są trudniejsze momenty. Gdybym straciła córkę, nie miałabym sił, żeby dalej żyć. Utrata dziecka jest czymś nienaturalnym. Utrata partnera nie jest rzeczą naturalną, ale można z tym żyć”, deklarowała aktorka.

Kasia Smutniak po śmierci partnera unikała rozmów z prasą. Nie odbierała telefonów. Wydała jedynie oświadczenie:  „Pietro był wyjątkowym facetem. Byłam szczęściarą, że przez osiem lat miałam go tylko dla siebie. Wierzę, że patrzy na nas z góry”. 

Tragedia zmieniła jej życie. Kasia Smutniak starała się być silna dla córki. Znalazła też miłość.

Zobacz też: „Nie uciekałam od tego, że jestem córką Janusza Gajosa”. Agata Gajos o relacji ze sławnym tatą

Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair

Nowy związek Kasia Smutniak. Kim jest Domenico Procacci?

Kasia Smutniak po raz pierwszy pojawiła się w towarzystwie nowego mężczyzny, producenta filmowego Domenico Procacci, w czerwcu 2012 roku na festiwalu w Cannes. Tak mówiła o swoim partnerze:

„Znalazłam taką osobę, która jest dla mnie zwierciadłem. Największym moim sukcesem jest to, że potrafię połączyć dwie rzeczy. Tylko niektóre rzeczy kończą się ze śmiercią, niektóre się nie kończą. Jak się z kimś rozstajesz, z kim się nie kłócisz, to ten związek nigdy się nie skończy. Dzisiaj jestem w stanie żyć w symbiozie, mając w sercu dwie osoby”. Zakochanym nie przeszkadza różnica wieku. Nowy partner pokochał również córkę Kasi Smutniak. Domenico dał jej poczucie bezpieczeństwa i w każdych życiowych zakrętach ją wspierał. W 2014 roku modelka doczekała się z nim dziecka. Ślub wzięli w 2019 roku w gronie najbliższych. Była to tajemnicza uroczystość. Goście byli przekonani, że są zaproszeni na 40. urodziny Kasi. Okazało się, że przybyli na ceremonię zaślubin. „Gdy otrzymali zaproszenie na przyjęcie, nie spodziewali się, że wezmą udział w uroczystości weselnej! Taką sytuację przeżyli wczoraj goście nieoczekiwanego ślubu Kasi Smutniak i Domenico Procacciego, którzy postanowili pobrać się w gronie rodziny bliskich przyjaciół”, informował włoski portal IsaeChia.it.

Sprawdź też: Razem na dobre i na złe. Oto niezwykła historia miłości Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego 

Kasia Smutniak, Domenico Procacci, 2016
Fot. Riccardo Cesari / Splash News/EAST NEWS

Kasia Smutniak: wielka kariera we Włoszech

Kasia Smutniak jest córką zasłużonego polskiego lotnika, generała Zenona Smutniaka. Urodziła się 13 sierpnia 1979 roku. Miała 15 lat, gdy rozpoczęła karierę jako modelka i zajęła drugie miejsce w polskich eliminacjach do konkursu Look of the Year. Praktycznie od początku była związana z Włochami. Od 16 roku życia grała w reklamach telewizyjnych włoskiego operatora sieci komórkowej Telecom Italia Mobile. Później jej kariera znacznie przyspieszyła. Dzięki temu w portfolio ma udział w pokazach kolekcji największych włoskich projektantów, a 2009 roku została twarzą perfum Idole d’Armani Giorgio Armaniego.

Od 2000 roku Smutniak pojawia się we włoskich filmach i serialach. W 2010 roku zagrała główną rolę w filmie Pierre’a Morela Pozdrowienia z Paryża u boku Johna Travolty, a w 2016 w znanym także w Polsce Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. W 2012 roku poprowadziła ceremonię otwarcia i zamknięcia 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. A w lipcu 2021 roku została laureatką nagrody Klubu Lamparta, przyznawanej podczas festiwalu filmowego w Locarno.

Kasia Smutniak nie wstydzi się swoich korzeni 

W wywiadzie z 2012 roku Kasia podkreślała, że choć na co dzień jej życie jest związane z Włochami, nie wstydzi się swoich korzeni: „Jestem dumna, że jestem Polką. Włosi mówią na mnie Polka. Mówią tak, jak mają na myśli kogoś punktualnego, kogoś, kto umie się zająć domem, taka matka Polka. Zawsze mówię, że w Polsce je się lepiej, kawa jest lepsza, nawet pizza jest lepsza. Ja nie lubię tutejszej pizzy, ja lubię taką grubą, z cebulką i kiełbasą. Nawet bym się przeprowadziła, ale mój dom jest tutaj, tutaj pracuję. Żałuję, że nie mieszkam w Polsce. Sytuacja ekonomiczna we Włoszech jest teraz gorsza niż w Polsce”.

Aktorka zna cztery języki: polski, włoski, angielski i rosyjski. Unika skandali, a wolny czas poświęca córce i partnerowi. Z powodu jej nietuzinkowej urody, Włosi nazywają ją młodszą siostrą Moniki Bellucci. Kasia Smutniak jest jedną z tych Polek, o których z pewnością usłyszmy jeszcze nie raz. I to nie z powodu kolejnego skandalu, ale osiągnięć artystycznych. 

Kasia Smutniak, Vanity Fair Italia
Fot. Tiago Banderaa/Vanity Fair

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?