Kasia Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Kasia Kowalska trafiła do szpitala. Piosenkarka była zakażona sepsą... „Niewiele pamiętam”

Gwiazda do tej pory odczuwa skutki zeszłorocznych zdarzeń

Rafał Kowalski 24 czerwca 2020 19:54
Kasia Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Jeszcze kilka tygodni temu Kasia Kowalska drżała o zdrowie i życie córki Oli, ale niewiele osób wiedziało, że pod koniec 2019 roku piosenkarka sama potrzebowała pomocy. Gwiazda pierwszy raz opowiedziała o niespodziewanym pobycie w szpitalu, którego skutki odczuwa do dziś…

Kasia Kowalska miała sepsę. Jak pomogli jej medycy?

Piosenkarka trafiła pod opiekę lekarzy po tym jak w trakcie trasy koncertowej zaczęła się bardzo źle czuć. Pierwszymi objawami tego, że z jej zdrowiem nie jest w porządku, były problemy problemy z głosem. „Jakoś próbowałam te koncerty ciągnąć, traciłam głos, brałam zastrzyki ze sterydów, ale było ze mną coraz gorzej. (...) Czułam, jak rośnie mi temperatura, próbowałam ją zbić lekami, ale niewiele pomagało. Myślałam, że mam zatrucie pokarmowe. Zaczęły się jakieś majaki, niewiele pamiętam (...). Szybko trafiłam na OIOM”, wyjawiła ulubienica publiczności w magazynie Pani.

Medycy wykonali serię badań po których okazało się, że wokalistka ma sepsę. Gwiazda musiała trzymać się wielu wytycznych i uważać na siebie. „Lekarz zalecił mi bezwzględny odpoczynek, regenerację, regularne posiłki. Miałam jeść 2000 kalorii dziennie. Powiedziano mi, że kontakt z jakimkolwiek wirusem może być dla mnie tragiczny w skutkach”,  zdradziła 47-latka.

Niestety chwilę później do Polski dotarł koronawirus, który mógł być groźny dla zdrowia Kasi Kowalskiej. Do tego doszły kolejne kłopoty… „Od wyjścia ze szpitala miałam poważny problem z nogą, podejrzewano zapalenie nerwu, zaczęły się rehabilitacja i codzienne przyjmowanie leków przeciwbólowych”, opowiedziała w piosenkarka.

Dziś mama Oli czuje się bardzo dobrze i bardziej, niż o siebie, martwi się o 23-letnią córkę. Obu paniom życzymy dużo zdrówka i szybkiego spotkania. 

Kasia Kowalska, VIVA! sierpień 2018, 17/2018
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.