Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
O tym się mówi

Kim jest Karolina Sołowow? Córka najbogatszego Polaka pilnie strzeże swojej prywatności

Związała się z rajdowcem, ma trójkę dzieci oraz nietypową pasję…

Marcjanna Maryszewska 3 lutego 2023 16:04
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Michał Sołowow od kilku sezonów dominuje w rankingu najbogatszych Polaków według Forbes. Życie właściciela największej fortuny to obecnie jeden z gorętszych temat — a przy okazji równie duże zainteresowanie wzbudziła jego córka, jedyna spadkobierczyni majątku. Co wiadomo o Karolinie Sołowow? Życie jej nie rozpieszczało, przeżyła kilka miłosnych zawodów. Dziś aktywnie niesie pomoc innym… 

Karolina Sołowow — kim jest córka najbogatszego Polaka?

Córka Michała Sołowowa przyszła na świat w 1986 roku jako jedyne dziecko najbogatszego Polaka. Ukończyła studia prawnicze w Krakowie ze specjalizacją w prawie karnym. Biznesowe zacięcie przejawiała od dawna — tuż po zakończeniu edukacji ruszyła na podbój rynku, a pierwsze doświadczenie zdobywała pod okiem ojca jako członkini grupy North Food. Pracowała w biurze architektonicznym, prowadziła sklepy w Galerii Echo oraz była właścicielką sieci salonów Spa. W międzyczasie odkryła w sobie pasję do aktywizmu i zaczęła udzielać się charytatywnie.

Karolinę Sołowow szczególnie doceniono za stworzenie Fundacji Fabryka Marzeń, która wspiera młodych ludzi od 2015 roku. Głównym celem organizacji jest niesienie pomocy, rozwijanie talentów oraz przygotowanie do kariery zawodowej. „Zamiłowanie do ciężkiej pracy, głód wyzwań i chęć tworzenia coraz to nowych projektów [Karolina Sołowow] odziedziczyła po rodzicach. Świadomie i konsekwentnie buduje swoją karierę w oparciu o bliskie jej wartości (skutecznie łącząc biznes z działalnością prospołeczną) dlatego m.in. stworzyła i stanęła na czele Fundacji Fabryki Marzeń, gdzie ma możliwość realnie wpływać na rzecz stwarzania warunków do zmian w życiu dzieci i młodzieży” — czytamy na oficjalnej stronie Fundacji.

CZYTAJ TAKŻE: Był najpopularniejszym politykiem lat 90. Jak dziś wygląda życie Mariana Krzaklewskiego?

„Jeśli ma się więcej, to trzeba pomagać”, podsumowała niegdyś swoją działalność w programie Dzień Dobry TVN. Aktywistka angażuje się w liczne akcje charytatywne, a także co roku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie szczyci się przy tym swoim bogactwem oraz ilością pieniędzy, które ofiarowuje potrzebującym. 

Karolina Sołowow, Kraków 08.12.2017

Fot. Damian KLAMKA/East News

Karolina Sołowow — życie prywatne, partner, zainteresowania

Wiele emocji wzbudzają szczegóły życia prywatnego córki Michała Sołowowa. Karolina jest bowiem mamą trójki dzieci, a każde z nich to owoc miłości z innym mężczyzną. Pierwszą pociechę powitała na świecie, gdy miała dziewiętnaście lat. Jej drogi z ojcem pociechy bardzo szybko się rozeszły — jak podkreślała, wpływ na tą decyzję miała między innymi nieodpowiedzialność partnera, choć nie był to jedyny powód. Świeżo upieczonych rodziców miały poróżnić m.in. różnice w poglądach i liczne konflikty. Drugi związek zakończył się w podobny sposób — efektem tej miłości były narodziny córeczki.

I po tych niepowodzeniach w życiu miłosnym w końcu odnalazła spokój, miłość oraz zaznała prawdziwego szczęścia. U boku obecnego partnera — kierowcy rajdowego Rafała Sonika — Karolina Sołowow zdecydowanie czuje się najlepiej. Między zakochanymi jest 19 lat różnicy, lecz pomimo tego świetnie się dogadują. Trzy lata temu powitali na świecie swojego synka, któremu dali imię Gniewko. 

Karolina Sołowow, Rafał Sonik, Warszawa, 23.02.2016

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Karolinę Sołowow oraz Rafała Sonika łączy nie tylko piękne uczucie, ale również wspólna pasja! Bizneswoman nie ukrywa, że jest wielką miłośniczką sportów ekstremalnych, a życie u boku rajdowca to prawdopodobnie spełnienie jej największych marzeń. „Jestem chłopczycą. Jeśli chodzi o babskie spotkania, to mogę na nie chodzić, o ile będą sami mężczyźni. Nie jestem dziewczynką, która rozprawia o torebkach, włosach itp. Mężczyźni mnie inspirują, ich tematy mnie bardziej pociągają, a także podejście do życia i logika, jaką się kierują, są mi o wiele bliższe. Na rajdach nikt nie miał czasu się mną opiekować, więc radziłam sobie sama”, zwierzała się kilka lat temu w rozmowie z Andrzejem Klembą. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Są jak ogień i woda, mają wspólny biznes. Historia miłości Edyty Jungowskiej i Rafała Sabary

Na co dzień życie osobiste stara się trzymać z dala od mediów — nie posiada publicznych platform, a pomoc niesie zza kulis. Publicznie mówi jedynie o sprawach, które uznaje za słuszne. Karolina Sołowow nie robi niczego dla sławy i od lat samodzielnie pracuje na swoje nazwisko.  

Źródło: Businessinsider.com.pl

Karolina Sołowow, Rafał Sonik, nagranie programu Pytanie na śniadanie, 28.09.2017

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Karolina Sołowow, nagranie programu Pytanie na śniadanie, 28.09.2017

Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.