Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kanye West cierpi na chorobę dwubiegunową. Żona rapera wydała oświadczenie

„Choroba wpłynęła na nasze życie rodzinne”

Redakcja VIVA! 23 lipca 2020 21:30
Fot. East News

Od pewnego czasu zachowanie Kanye Westa niepokoi jego fanów. Kilka dni temu Kanye West zamieścił w sieci serię niepokojących wpisów. Raper informował w nich, że zamierza się rozwieść z Kim Kardashian. Celebrytka przerwała milczenie i w końcu postanowiła wydać oświadczenie. „Kanye to bardzo błyskotliwa, ale jednocześnie skomplikowana osoba”, napisała. Kim Kardashian nie ukrywa, że słowa jej męża nie są czasem tożsame z jego intencjami. Kanye Westa zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową.

Choroba Kanye Westa zmaga się z chorobą psychiczną

O tym, że zmaga się z chorobą psychiczną raper poinformował już w 2018 roku. Przez schorzenie West miewa bardzo zmienne nastroje. U chorych występują epizody manii i depresji... Raper dopuszcza się w sieci dziwnych i agresywnych zachowań. Od czasu do czasu w ostro krytykuje osoby z show-biznesu. Tym razem oberwało się… bliskim Kim Kardsahian. Kanye zamieścił serię niepokojących wpisów na Twitterze. Informował w nich, że zamierza się rozwieść z żoną. Twierdził także, że żona próbowała zamknąć go z powodów zdrowotnych. 

To z pewnością nie pomoże mu w rozpoczętej kampanii. Kanye West zamierza startować w wyborach na prezydenta USA.  Fani byli przerażeni jego stanem. 

Do tej pory Kim Kardashian powstrzymywała się od jakichkolwiek komentarzy. Starała się chronić prywatność swojej rodziny. Nie chciała, by sytuacja negatywnie odbiła się na jej dzieciach. Teraz postanowiła przerwać milczenie, a na jej Instagramie pojawiło się oświadczenie.

„Jak zapewne wielu z was wie, Kanye ma chorobę afektywną dwubiegunową. Kto na to cierpi lub ma w życiu kogoś bliskiego zmagającego się z tą chorobą, wie, jak trudne i bolesne jest zrozumienie takiej osoby. Nigdy nie mówiłam publicznie o tym, jak wpłynęło to na naszą rodzinę, ponieważ chronię nasze dzieci i prawo Kanye do prywatności jeżeli chodzi o jego zdrowie. Ale dziś czuję, że muszę z wami o tym pomówić ze względu na stygmat i nieporozumienia, które ciążą nad kwestiami zdrowia psychicznego”, napisała w oświadczeniu.

„Ci, którzy rozumieją choroby psychiczne albo nawet zachowania kompulsywne, wiedzą, że jeśli tylko chory jest pełnoletni, rodzina nie może nic zrobić. Ludzie, którzy nie są świadomi tego, na czym to polega, mogą być skłonni do wydawania pochopnych opinii i nie zrozumieją, że to człowiek zmagający się z tym przypadkiem sam musi zgłosić się po pomoc, niezależnie od tego, jak bardzo jego rodzina i przyjaciele starają się interweniować”, dodała Kim Kardashian.

Kim Kardashian podkreśliła, że jej mąż musi mierzyć się na co dzień z ogromną presją. Celebrytka dodał, że często jego słowa nie są tożsame z intencjami. Podkreśliła, że choroba nigdy nie stała jej mężowi na przeszkodzie w spełnianiu marzeń. 

Rozumiem, że Kanye poddawany jest krytyce, ponieważ jest osobą publiczną, a niektóre z jego zachowań wywołują skrajne opinie i emocje. Jest on błyskotliwą, aczkolwiek skomplikowaną osobą, która, nie dość, że jest artystą i czarnoskórym mężczyzną, doświadczyła bolesnej utraty matki i musi mierzyć się z presją spotęgowaną dodatkowo przez jego chorobę. Ci, którzy są blisko Kanye, znają jego serce i rozumieją, że jego słowa czasem nie są tożsame z jego intencjami. Zmaganie się z chorobą afektywną dwubiegunową wcale nie umniejsza ani nie unieważnia jego marzeń i kreatywnych pomysłów, niezależnie od tego, jak przytłaczające lub nieosiągalne mogą się niektórym wydawać. To jest właśnie część jego geniuszu i czego już wiele razy byliśmy świadkami, ogromna liczba jego marzeń została zrealizowana”, wyznała.

Gwiazda zaapelowała do fanów, by zwrócili uwagę na sytuację osób zmagających się z chorobami psychicznymi.  Poprosiła o zrozumienie i wsparcie. 

„Jako społeczeństwo musimy pomówić na temat właściwego obchodzenia się z tematem zdrowia psychicznego. Jednakże powinniśmy również nauczyć się szanować osoby, które się zmagają z problemami tej natury, szczególnie w chwilach, gdy najbardziej tego potrzebują. Uprzejmie proszę media i publikę, abyście wykazali się w stosunku do nas współczuciem i empatią, której tak bardzo potrzebujemy teraz, aby uporać się z całą zaistniałą sytuacją. Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili zaniepokojenie stanem Kanye i wszystkim, którzy zrozumieli”, zaapelowała Kim. 

North West, Kanye West, Kim Kardashian
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?