WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne
Z OSTATNIEJ CHWILI

Jurek Owsiak otrzyma Pokojową Nagrodę Nobla? Komitet Norweski przyjął jego nominację!

Poznajcie szczegóły!

Gabriela Czernecka 15 stycznia 2019 21:35
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, Jerzy Owsiak
Fot. Materiały promocyjne

Jerzy Owsiak z Pokojową Nagrodą Nobla 2019?  Komitet Norweski przyjął właśnie nominację dla Owsiaka i fundacji WOŚP do Pokojowego Nobla 2019. Wszystko za sprawą dziennikarza TVN Turbo, który wysłał kandydaturę do Norweskiego Komitetu Noblowskiego. Czy to właśnie Owsiak otrzyma tę prestiżową nagrodę? Tytuł zostanie przyznany pod koniec roku, 10 grudnia 2019 roku. Poznajcie szczegóły!

Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla 2019

Założyciel i do niedawna prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, po raz kolejny ma realną szansę na zdobycie Nagrody Pokojowego Nobla 2019! Kandydaturę Owsiaka i jego fundacji oficjalnie potwierdził Komitet Norweski. Nominację złożył dziennikarz TVN Turbo, Rafał Collins, który kandydaturę Owsiaka wysłał przy wsparciu posła Andrzeja Kobylarza. O tym, mówiło się już kilka tygodni temu, ale dziś już wiemy na pewno, że ich zgłoszenie zostało zaakceptowane.

Co ciekawe, to już trzeci rok z rzędu, kiedy Jerzy Owsiak jest zgłaszany jako kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla. Wcześniej takie wnioski złożyli: Joanna Schmidt z Nowoczesnej oraz politolog prof. Adam Grzegorczyk. Oba wnioski zostały wówczas zaakceptowane, ale niestety, Jurek Owsiak nagrody nie dostał. Czy tym razem to się uda? Szanse są naprawdę spore! 

Pokojowa Nagroda Nobla  - Jerzy Owsiak nominowany

„Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg ;-) Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam... i udało się ! Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP Dzisaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019”, zaczyna swój opis Rafał Collins.

„Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza. Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak :`Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters ("Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc tak : 'Jerzego Owsiaka nie da się opisać się w 2000 znaków, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach) Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję”, dodaje.

Pozostaje trzymać kciuki! 

Jurek Owsiak
Fot. Mat. prasowe WOŚP

Agata Młynarska i Jerzy Jurek Owsiak, WOŚP
Fot. PAWEL STEPNIEWSKI/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?