Julia Kamińska, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Julia Kamińska mierzy się z body shamingiem. „Może wcale nie chcę tak wyglądać”

Aktorka otrzymuje komentarze na temat swojej sylwetki

Dorota Falkowska 2 października 2021 08:01
Julia Kamińska, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Body shaming dotyka wszystkich osób, bez względu na wygląd. Złośliwe komentarze kierowane są do kobiet z nadprogramowymi kilogramami, ale również do tych szczupłych. Przekonała się o tym ostatnio Julia Kamińska, której media społecznościowe, dzięki wielkiemu powrotowi serialu "BrzydUla" przeżywają prawdziwe oblężenie, a wraz z nim aktorka otrzymuje dziesiątki komentarzy na temat swojego wyglądu.

Metamorfoza serialowej Uli Cieplak 

Pierwsze odcinki serialu "BrzydUla" emitowane były na antenie TVN w 2008 roku. Od tego czasu odtwórczyni głównej roli, Julia Kamińska, przeszła dużą metamorfozę, podobnie z resztą jak jej serialowa bohaterka. Aktorka regularnie uprawia sport, jest na diecie bezmięsnej i nie krępuje się pokazywać swojej sylwetki w mediach społecznościowych.

W najnowszym sezonie grana przez Kamińską Ula Cieplak przechodzi drugą metamorfozę, tym razem zrzuca dodatkowe kilogramy, które zostały jej po trzech ciążach. Widzowie byli zachwyceni efektem — od Uli ciężko oderwać wzrok. Niestety nie wszystkim przypadła do gustu ta przemiana.

Czytaj także: Patricia Kazadi ofiarą body shamingu. Dziś mówi wprost: „Chciałam umrzeć i taką próbę podjęłam”

Julia Kamińska o body shamingu 

Aktorka na własnej skórze przekonała się, że zjawisko body shamingu, czyli negatywnego oceniania kobiet i wytykania poszczególnych cech ich wyglądu dotyka wszystkich, bez względu na sylwetkę czy urodę. Obserwatorzy Julii Kamińskiej zwracają jej uwagę, że jest za szczupła. W komentarzach padają słowa typu: "Pięknie, ale mogłabyś wrzucić z 3 kilo, bo niezdrowo już to wygląda.". 

Aktorka w ostatnim wywiadzie, którego udzieliła w "Dzień Dobry TVN" Karolinie Kalatzi odniosła się do tego problemu: 

"To jest zawsze bardzo przykre... Nikt nie ma pojęcia, co się dzieje w moim życiu, bo może ja chcę tak wyglądać, a może wcale nie chcę tak wyglądać. Tego nie wie nikt", podkreśliła. 

Julia Kamińska apeluje do obserwujących, żeby przed kolejną oceną innych dwa razy się zastanowili, ponieważ nigdy nie wiadomo z czym osoba, której wygląd akurat komentujemy, może się w danym momencie mierzyć. 

ZOBACZ TEŻ: Anita Sokołowska, Julia Kamińska i inne gwiazdy w wyjątkowym performance o kobiecości

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.