Jonathan Van Ness
Fot. East News
O NIM SIĘ MÓWI

Kontrowersyjny Jonathan Van Ness drugim mężczyzną na okładce popularnego kobiecego pisma!

Gwiazda show „Queer Eye” tworzy historię

Ksenia Krasko 3 grudnia 2019 17:18
Jonathan Van Ness
Fot. East News

Magazyn Cosmopolitan od wielu lat łamie stereotypy. Nie tylko te, związane z seksem – czasopismo od wielu lat stara się wpływać na poglądy kobiet, przekonując je do bezwarunkowej miłości do siebie i swojego ciała. Jedno z najpopularniejszych pism kobiecych na świecie uwielbia kontrowersje. W zeszłym roku głośno było o okładce, na której pojawiła się modelka XXL i stronniczka body positive Tess Holliday. Najnowsze wydanie brytyjskiego Cosmo budzi jeszcze większe emocje, ponieważ gwiazdą numeru jest Jonathan Van Ness, znany z show Porady różowej brygady (Queer Eye).

Jonathan Van Ness na okładce Cosmopolitan

Warto zauważyć, że pierwszym mężczyzną na okładce brytyjskiego Cosmo był słynny muzyk Boy George – 35 lat temu! Co prawda w 2012 roku gwiazdą magazynu był zespół One Direction, jednak jeśli chodzi o panów solo, Jonathan Van Ness jest drugi.

„Tak, zrobiliśmy to. Jonathan Van Ness jest gwiazdą naszej styczniowej okładki. Nie ma za co”, czytamy podpis pod zdjęciem okładki na oficjalnym Instagramie Cosmopolitan UK. 32-letni Van Ness pozuje w bujnej brzoskwiniowej sukni od Christiana Siriano (projektant odpowiada za niezapomniany Oscarowy look Billy’ego Portera) i trampkach Nike.

Kim jest Jonathan Van Ness?

Jonathan Van Ness to znany amerykański fryzjer, prezenter telewizyjny i twórca podcastów. Określa siebie jako osobę niebinarną i prosi o zwracanie się do niego poprzez zaimki, podobnie jak Sam Smith.

Show Queer Eye (Porady różowej brygady), który możemy oglądać na platformie Netflix, jest niezwykle popularny i otrzymał nagrodę Emmy w 2018 roku. Van Ness wystąpił również w hitowym teledysku Taylor Swift You Need to Calm Down.

W tym roku Jonathan przyznał, że od siedmiu lat żyje ze świadomością, że jest zarażony wirusem HIV. Podzielił się diagnozą w swoim pamiętniku Over the Top, który ukazał się we wrześniu. „To dopiero początek”, wyznał w rozmowie z Cosmopolitan. „Zdaję sobie sprawę, że wciąż jest wiele nieporozumień i sensacji dotyczących życia z HIV. To wina stygmatyzacji i trudności związanych z leczeniem. Moja praca dopiero się rozpoczęła”.

Internauci entuzjastycznie zareagowali na Jonathana Van Ness’a w nowym wydaniu Cosmopolitan. Wiele osób nazwało okładkę jedną z najlepszych w historii magazynu. Komentujący zauważają również, że takie „innowacje” są zdecydowanym krokiem naprzód w rozwoju świadomości społecznej. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jonathan Van Ness (@jvn)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jonathan Van Ness (@jvn)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.