Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
Z OSTATNIEJ CHWILI

Jurek Owsiak wraca do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Znów będzie jej prezesem

Z tej okazji nagrał specjalne wideo...

Rafał Kowalski 19 stycznia 2019 18:29
Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Kilka chwil po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który dziś odbył się w Bazylice Mariackiej, Jurek Owsiak nagrał specjalny film, w którym potwierdza, że cofa swoją decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. Kochany przez Polaków działacz społeczny wraca do pracy na swoim poprzednim stanowisku!

Jerzy Owsiak wraca do WOŚP – wideo

W wideo, które prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nagrał w Gdańsku, padają słowa, na wypowiedzenie których duża część Polaków czekała od kilku dni. Jerzy Owsiak zwrócił się w nich do tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. „Powiem ci Paweł krótko - bierzemy się za robotę, wracam do roboty. Bierzemy się jeszcze cztery razy mocniej, a nawet dziesięć razy mocniej. […] Twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą. Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji, dlatego, że zobaczyłem co się dzieje”, powiedział z radością Owsiak.

Chwilę później wyraził nadzieję, że w Polsce zakończą się wszelkie spory i akty nienawiści. „Mam nadzieję, że miliony Polaków słuchając homilii i wystąpień między innymi duchownych weźmie sobie je do serca i powie stanowcze NIE każdej nienawiści. Nie ma na to naszej zgody”, dodał prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że kilkadziesiąt minut przed nagraniem wideo, Jerzy Owsiak nie chciał w rozmowie z dziennikarzami potwierdzić definitywnie, że wróci do kierowania fundacją, ale dał swoją wypowiedzą nadzieję, że nad tym myśli. Działacz społeczny przyznał, że doszły do jego uszu prośby i krzepiące słowa od milionów Polaków w tym Agnieszki Chylińskiej czy Anny Dymnej. „Słucham ich przez cały czas, jeszcze dajcie mi trochę czasu. Bo to jest naprawdę egzamin dla wszystkich taki niezwykle ważny”, miał powiedzieć do mikrofonu TVN24.pl.

Poniżej zamieszczamy cały film, w którym poza najważniejszą wiadomością o powrocie do WOŚP, Jurek Owsiak dziękuje także śp. Pawłowi Adamowiczowi za udział w zbiórce. 

Jerzy Owsiak
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jerzy Owsiak
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.