VIVA! VIDEO

Jakub Gierszał w filmie „Najlepszy” wcielił się w Jerzego Górskiego: „Kuba jest jak młodszy brat, wiedziałem, że da radę” EKSKLUZYWNE VIDEO

Weronika Kostyra 17 listopada 2017 18:30

 

Jakub Gierszał w nowym filmie Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” wciela się w Jerzego Górskiego, człowieka o niezwykłym życiorysie, który „miał nie żyć, a został mistrzem świata”. Był uzależniony od narkotyków przez 14 lat, ale postanowił odmienić swoje życie i po niezwykle trudnej terapii odwykowej oraz morderczych treningach w 1990 roku wziął udział w prestiżowych triathlonowych zawodach na dystansie Double Ironman w Stanach Zjednoczonych.

 

Zobacz też: Jerzy Górski, bohater „Najlepszego” o filmie: „Nie chciałem tego oglądać” EKSKLUZYWNY WYWIAD VIDEO

Zobacz też: Jerzy Górski, bohater filmu „Najlepszy” o wychodzeniu z nałogu: „Narkoman działa na zasadzie dwóch stanów: albo jest nagrzany, albo jest na głodzie” EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Sportowca i młodego aktora połączyła na planie filmowym niezwykła więź. Jerzy Górski powiedział, że Jakub stał się dla niego jak młodszy brat, którego nigdy nie miał, a także, że był bardzo zadowolony dumny z jego gry. Jak układał się ich współpraca? Zobacz w naszym wideo!

 

Jakub Gierszał o roli Jerzego Górskiego w VIVIE!

– Zagrał pan narkomana, który wychodzi z nałogu i zostaje mistrzem świata w triathlonie. Co on na to?

Zaakceptował mnie w tej roli. Teraz dawaliśmy wspólny wywiad i mówił, że jest zadowolony z tego, co wyszło. W pewnym momencie oglądania filmu przestał myśleć, że to historia o nim, i zaczął podążać za bohaterem. Na tym mi właśnie zależało, żeby widz dał się wciągnąć.

 

– Jaką macie relację z Jerzym Górskim?

Jest między nami pewnego rodzaju porozumienie. To niesamowity gość. Otwarty i doświadczony przez życie, ma nieprawdopodobne zrozumienie dla drugiego człowieka. Powiedział, że gdy mnie spotkał, poczuł emocje jak do młodszego brata.

 

–O! A pan w nim widzi starszego brata?

To trudne, bo cały czas musiałem pamiętać, że to facet, którego historię muszę odtworzyć. Więc potrzebowałem dystansu. Ale też czułem, że z nim jako z człowiekiem porozumiałem się bardzo głęboko. Czasem mówił, że nie musimy dużo rozmawiać, bo ja pewne rzeczy czuję i wiem.

 

– Czyli przez ten przypadek los was zetknął?

Dzięki mojemu zawodowi mogę spotykać wyjątkowych ludzi. Gdyby nie ten film, nie poznałbym Jerzego.

 

– Co za paradoks, że człowiek, który był na dnie, jest mentorem dla znanego i cenionego aktora?

To prawda, każdy może się od niego wiele nauczyć i nie dotyczy to tylko mnie. W filmie są wstrząsające materiały archiwalne, na których Jurek mówi, że jest żywym przykładem, że daje radę. Chce pokazać: „Skoro ja mogę, ty też możesz”.

 

Zobacz także: Uzależnienie od narkotyków i papierosów, próby samobójcze i... błyskotliwa kariera! Kim jest Jerzy Górski, bohater filmu „Najlepszy” z Jakubem Gierszałem w roli głównej?

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.