Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Jarosław Kaczyński pojawił się na TikToku! Polityk zaangażował się w ważną akcję

„To jest naprawdę potrzebne"

Olga Figaszewska 13 września 2020 07:53
Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński pojawił się na TikToku i wziął udział w akcji #StopFurChallenge. Zrobił to by zachęcić do poparcia projektu ustawy o ochronie zwierząt. I nominował do wyzwania kolejne osoby!

Jarosław Kaczyński na TikToku

W sobotę na TikToku, popularnej aplikacji dla młodzieży, został umieszczony filmik z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Polityk wziął udział w akcji #StopFurChallenge zorganizowanej przez młodzieżówkę PiS.

„Wczoraj złożyliśmy w parlamencie ustawę Piątka dla zwierząt. Pierwszą osobą, która chce jeszcze raz wyrazić poparcie, jest prezes Jarosław Kaczyński”, zapowiedział na nagraniu Michał Moskal, który pełni funkcję dyrektora Biura Prezydialnego PiS oraz przewodniczącego Forum Młodych PiS.

Na nagraniu Jarosław Kaczyński zachęca do poparcia ustawy ,,Piątka dla zwierząt”, zakazującej hodowli zwierząt futerkowych. Projekt obejmuje m.in.: zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, ograniczenie uboju rytualnego, wzmocnienie społecznej kontroli ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa, zakaz trzymania zwierząt na uwięzi czy humanitarne traktowanie zwierząt. Projekt ustawy został złożony w sejmie 11 września.

„To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca ”, wypowiada się Jarosław Kaczyński.

Do udziału nominował dwie osoby. „Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom ”, dodał Jarosław Kaczyński.

Na nominację błyskawicznie odpowiedział Krzysztof Sobolewski: ,,W ramach akcji #StopFurChallenge pokażmy, że społeczne poparcie dla ochrony zwierząt i #PiątkaDlaZwierząt wychodzi poza granice polityczne".

Do akcji dołączają także politycy innych partii.  

Źródło tvn24.pl, Wirtualna Polska, Pomponik, PAP


Jarosław Kaczyński
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.