Janina Ochojska, Viva!5/2017
Fot. archiwum prywatne
O TYM JEST GŁOŚNO

Janina Ochojska wygrała walkę z rakiem. Aktywistka pokazała zdjęcie po chemioterapii

W ten sposób chciała dodać otuchy Tomaszowi Lisowi

Rafał Kowalski 23 grudnia 2019 12:03
Janina Ochojska, Viva!5/2017
Fot. archiwum prywatne

Na początku 2019 roku Janina Ochojska dowiedziała się, że ma raka piersi. Choroba nie pokrzyżowała jej planów i aktywistka oraz działaczka humanitarna z powodzeniem wystartowała do Europarlamentu. Dziś autorytet wielu osób jest już po mastektomii i chemioterapii. Walka z nowotworem zmieniła Janinę Ochojską zewnętrznie, co widać na najnowszym zdjęciu. W środku założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej jest jednak taka jak zawsze – dobra, ciepła i pełna empatii. Tą ostatnią podzieliła się ostatnio z Tomaszem Lisem.

Janina Ochojska po chemioterapii. Złożyła życzenia Tomaszowi Lisowi

Janina Ochojska nigdy nie uznawała swojej choroby za temat tabu. Działaczka szybko zrozumiała, że rak piersi to dla niej powód, dla którego powinna motywować inne kobiety w podobnej sytuacji. „Po tym, jak wiele osób dało mi wsparcie, pomyślałam, że ten rak to dla mnie... coś ważnego. Dzięki temu przeżyciu mogę też pomóc kobietom, bo pierwszym przesłaniem filmiku, który wrzuciłam do sieci, było "badajcie się". Chcę też powiedzieć: Nie bójcie się”, mówiła Janina Ochojska w Twoim Stylu.

Z kolei kilka dni temu działaczka wsparła dobry słowem Tomasza Lisa, który niedawno trafił do szpitala w Olsztynie. Według nieoficjalnych informacji Super Expressu dziennikarz doznał udaru. Dziś ma się lepiej, ale Janina Ochojska ma dla niego przesłanie połączone z przestrogą. „Panie Tomaszu, już mam za sobą tę część życia, koniec z chemią. Jestem wyleczona. Teraz walczę z ogromnym wyczerpaniem i zmęczeniem organizmu. Ale to też jakiś etap. Dojdę do siebie, zacznę normalnie funkcjonować. Pan też dojdzie, trzeba czasu i cierpliwości, czego życzę”, napisała 64-latka na Twitterze i dodała zdjęcie w tęczowej czapce.

Poza podziękowaniami od Tomasza Lisa, komentarz pani Janiny zebrał mnóstwo ciepłych słów od internautów, którzy życzą jej spokoju i pełni sił. My także dołączamy się do grupy sympatyków aktywistki. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie dla niej przełomowy, jeśli chodzi o pełny powrót do zdrowia. 

Tomasz Lis, VIVA! 2007
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/Photoshop.pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.