Gwiazda pokazała się na premierze musicalu „Tina”

Sabina Zięba 12 listopada 2019 18:00

Choć największa popularność Tiny Turner przypadała na lata 80. ubiegłego wieku, nadal uchodzi za jedną z najzdolniejszych światowych artystek. Jest wokalistką rockową z największą liczbą sprzedanych albumów i singli w dziejach, a jej majątek wyceniono na sumę 200 milionów dolarów. Teraz doczekała się musicalu, który opowiada historię jej życia i pojawiła się na uroczystej premierze. Jak wyglądała?

Tina: The Tina Turner Musical

Premiera Tiny odbyła się w czwartkowy wieczór 7 listopada w Lunt-Fontanne Theatre na Broadwayu w Nowym Jorku. Jest to sztuka w reżyserii Phyllidy Lloyd, która zdobyła wcześniej popularność dzięki musicalowi Mamma Mia! opartym na piosenkach grupy ABBA. Produkcją zajął się z kolei Joop van den Ende, przez lata zabiegający o przychylność Turner. To właśnie dzięki niemu artystka w końcu zgodziła się na przeniesienie jej życia na scenę.

W główną rolę wcieliła się Adrienne Warren, o której wokalistka w liście do Rolling Stone napisała: „Z każdą nutą i z każdym ruchem bioder Adrienne jest czystą Tiną. Ma mój podziw i moje błogosławieństwo. W zasadzie to chcę podziękować jej rodzicom, bo gdy jest na scenie, sama mogę w końcu przejść na emeryturę”.

Tina Turner na premierze musicalu o swoim życiu

Na oficjalnej premierze sztuki pojawili się m. in. Whoopi Goldberg, Gayle King, Spike Lee czy Martha Stewart. Największą gwiazdą wieczoru była oczywiście Tina Turner, która pokazała się na czerwonym dywanie w cielistej długiej sukni z kryształkami. Sama powiedziała: „Przeniesienie tego musicalu na scenę i praca z tą ekipą dla mnie wiele znaczy. Czuję, że to kulminacja mojej kariery”.

Trzeba przyznać, że kończąca 26. listopada tego roku osiemdziesiąte urodziny gwiazda, prezentowała się naprawdę nienagannie. Zobaczcie w naszej galerii, jak teraz wygląda Tina Turner!  

1/4
Tina Turner, premiera Tina - The Tina Turner Musical, 2019
Copyright @Getty Images
1/4

Jest laureatką siedemdziesięciu prestiżowych nagród spośród stu nominacji, w tym aż ośmiu nagród Grammy.

2/4
Tina Turner, premiera Tina - The Tina Turner Musical, 2019
Copyright @Getty Images
2/4

Liczba sprzedanych przez Tinę płyt wynosić może nawet 200 milionów sztuk.

3/4
Tina Turner, premiera Tina - The Tina Turner Musical, 2019
Copyright @Getty Images
3/4

Według Księgi Rekordów Guinnessa nakład ze sprzedaży jej koncertów sięgnął najwyższego w historii.

4/4
Tina Turner, premiera Tina - The Tina Turner Musical, 2019
Copyright @Getty Images
4/4

Lubicie jej piosenki?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.