Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
Z ŻYCIA GWIAZD

Ida Nowakowska ma za sobą ogromny kryzys wiary: „Zawaliło się wszystko w jednym momencie”

Czas pełen wątpliwości przyszedł po śmierci taty tancerki

Rafał Kowalski 23 września 2020 16:52
Ida Nowakowska, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Gdy przyszła na świat jej tata miał 55 lat. Ogromna różnica wieku w ogóle nie przeszkodziła jednak Idzie i Markowi Nowakowskim w zbudowaniu pięknej relacji o której marzy każde dziecko i każdy rodzic. Niestety w 2014 roku pisarz zmarł. Tancerka i prezenterka długo nie mogła pozbierać się po utracie najważniejszej osoby w jej życiu. Żałoba połączyła się z kryzysem wiary…

Ida Nowakowska o tacie i stracie wiary w Boga

Podczas ostatniego wywiadu Ida Nowakowska wróciła wspomnieniami do 2014 roku. Był to dla niej czas bardzo radosny, ale zaraz i ogromnie smutny. „Wtedy skończyłam na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles wydział Filmu i Telewizji oraz wydział Nauk Politycznych. Miałam wszystko, o czym marzyłam i nagle zmarł mój tata”, wyznała gwiazda TVP dziennikarzowi Pomponika.

Okazuje się, że śmierć ojca zmieniła podejście prezenterki do Boga. „Zawaliło się wszystko w jednym momencie. Miałam wtedy wiele problemów wewnętrznych. Starałam się sobie jakoś to poukładać. Byłam młoda i nie wiedziałam, czy będę jeszcze kiedykolwiek szczęśliwa. Był to trudny rok, ale bardzo dojrzałam i zrozumiałam, co w życiu jest najważniejsze. Od małego musiałam borykać się ze śmiercią bliskich osób w rodzinie. Wiem już, że w niebie buduje się taka armia aniołów. Oni robią więcej dla mnie tam niż tu”, wyjaśniła sobie w końcu Ida Nowakowska.

Złość na Boga była jednak bardzo silna. „Po śmierci taty przez dłuższy czas miałam problem, aby wszystko zrozumieć. Miałam taki okres, że przestałam wierzyć w Boga. Czułam, że Pan Bóg powinien mi pomóc, a ja go odpychałam. Było to dla mnie bardzo trudne. Po czasie zrozumiałam, że to część żałoby. Udało mi się zrozumieć wtedy, że śmierć jest dla nas trudna, ale niekoniecznie dla mojego taty. On jest w lepszym miejscu. Po tym upadku zaczęłam wierzyć mocniej i ze zrozumieniem w Boga", opowiedziała gwiazda TVP Pomponikowi.

Dziś Ida Nowakowska żałuje tylko jednego. Tego, że tata nie mógł poprowadzić jej do ołtarza a ukochany gwiazdy nie miał okazji poznać go osobiście. Mąż tancerki rozmawiał z panem Markiem tylko raz przez internet. Jesteśmy jednak przekonani, że zarówno ulubienica publiczności, jak i jej druga połowa, odczuwają na co dzień obecność taty... 

Ida Nowakowska z tatą i mamą, Marek Nowakowski
Fot. LESZEK FIDUSIEWICZ/REPORTER

Ida Nowakowska, Ida Nowakowska z mężem
Fot. VIPHOTO/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.