Iwona Schymalla
Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Iwona Schymalla była największą gwiazdą TVP. Odeszła i... zmieniła swoje życie

Czym dziś zajmuje ulubienica widzów?

Rafał Kowalski 23 września 2021 15:31
Iwona Schymalla
Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Dwadzieścia jeden lat – tyle Iwona Schymalla spędziła w Telewizji Polskiej, pracując na ogromną sympatię widzów. Najwięcej wielbicieli prezenterka zyskała dzięki prowadzeniu ponad 1000 wydań programu Kawa czy herbata, magazynu Miedzy ziemią a niebem czy relacjonowaniu przed kamerą wizyt papieskich w Polsce. W 1998 roku gwiazda telewizji publicznej otrzymała nawet Wiktora Publiczności. Niestety, drogi jej i TVP rozeszły się w 2011 roku. Iwona Schymalla nie chciała przystać na warunki nowej umowy, którą jej zaproponowano. Co robi dzisiaj?

Iwona Schymalla – jej życie po pracy w telewizji

Na swojej stronie 60-letnia dziś Iwona Schymalla pisze o sobie w kilku zdaniach. „Na pytanie kim jestem, odpowiadam zazwyczaj jednym tchem: redaktorką, komentatorką, dziennikarką, autorką i współautorką programów, reportaży, relacji i wywiadów, czasem mistrzem ceremonii. Sporo tego. Ale przecież nigdy nie męczy coś, co jest pasją...”, czytamy w witrynie internetowej prezenterki.

Co jednak dokładnie robi dziś była gwiazda TVP? Na jej stronie internetowej czytamy, że Iwona Schymalla chętnie angażuje się w prowadzenie eventów, szkoleń, debat, konferencji itd. Dziennikarka przeprowadza też liczne wywiady, szczególnie z zakresu medycyny. Na swoim koncie ma też książkę Parkinson. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich. Najwięcej satysfakcji przynosi chyba jednak gwieździe prowadzenie fundacji Żyjmy zdrowo, którą założyła jeszcze pracując przed kamerą.

Organizacja obrała za cel promocję zdrowego trybu życia, promocję sportu, zbilansowanej diety itd. Sama Iwona Schymalla, by dać przykład innym, rzuciła palenie. Dziennikarka współprowadzi także fundację Serce i rozum. Pojawiła się w serialach "Bulionerzy" i "Ranczo" oraz gościnnie w filmie "Tydzień z życia mężczyzny" Jerzego Stuhra.

Czytaj także: Kiedyś ulubienica widzów. Dziś kompletnie zniknęła. Co się stało z Magdaleną Mikołajczak-Olszewską?

Iwona Schymalla, Wiktory 1997, laureatka telewidzów, 14.02.1998 rok, Warszawa
Fot. Anna Pietuszko / Forum

Iwona Schymalla, Wiktory 1997, laureatka telewidzów, 14.02.1998 rok, Warszawa

Iwona Schymalla, Dzień Otwarty Telewizji Polskiej, Warszawa, 25.10.2003 rok
Fot. Norbert Urbaniak / Forum

Iwona Schymalla, Dzień Otwarty Telewizji Polskiej, Warszawa, 25.10.2003 rok

Iwona Schymalla - jak dziś wygląda? Zdjęcia, życie prywatne

Czy dziennikarka odnalazła się szybko w życiu bez telewizji? „Na szczęście należałam do tej grupy osób, które nie były uzależnione od kamery. Nigdy nie byłam chora na pokazywanie się, a wielu dziennikarzy jest po prostu skupionych na sobie i na budowaniu swojej kariery. Dla mnie to była superpraca, dzięki której poznałam mnóstwo ludzi. (...) Kiedy odeszłam, już nic takiego wielkiego się nie wydarzyło, żebym żałowała, że mnie przy tym nie było”, mówiła Iwona Schymalla w archiwalnej rozmowie z Nową Trybuną Opolską.

W wywiadzie Zawód spikera sprzed siedmiu lat, który przeprowadziła z nią Małgorzata Talarek, dziennikarka zwierzała się z powodów swojego odejścia z TVP. „Przyjmując stanowisko dyrektora Programu 1, postanowiłam zlikwidować polityczne synekury. W 2011 roku, gdy zbliżał się czas wyborów parlamentarnych, zależało mi przede wszystkim na utrzymaniu niezależności anteny i jego głównego serwisu informacyjnego, czyli Wiadomości".

Kilka lat temu zniknęła z przestrzeni publicznej, coraz rzadziej widać ją było w mediach. Ostatnio jednak pojawiła się na inauguracji akcji społecznej Masz wybór, dedykowanej kobietom walczącym z nowotworem piersi. Mężem Iwony Schymalli jest znany historyk i archeolog, Andrzej Schymalla, z którym kobieta miała się poznać już w liceum. Małżonkowie mają jedną córkę, 31-letnią Aleksandrę.

Lubiliście oglądać programy prowadzone przez Panią Iwonę? Poniżej możecie zobaczyć jej aktualne zdjęcia.  

Czytaj także: Była gwiazdą serialu Plebania! Jak dziś wygląda życie Małgorzaty Teodorskiej?

iwona schymalla
Fot. EAST NEWS

Iwona Schymalla, spotkanie prasowe Polki kontra rak piersi, 20.09.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Iwona Schymalla, spotkanie prasowe Polki kontra rak piersi, 20.09.2021, Warszawa

Iwona Schymalla, spotkanie prasowe Polki kontra rak piersi, 20.09.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Iwona Schymalla, spotkanie prasowe Polki kontra rak piersi, 20.09.2021, Warszawa

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.