Ilona Łepkowska, VIVA!, 3/2015, luty 2015
Fot. Olga Majrowska
O TYM JEST GŁOŚNO

Ilona Łepkowska grzmi: „To nie ja zabiłam Hankę Mostowiak w kartonach!”

Scenarzystka po siedmiu latach wyjawiła prawdę…

Konrad Szczęsny 13 grudnia 2018 19:56
Ilona Łepkowska, VIVA!, 3/2015, luty 2015
Fot. Olga Majrowska

Nieco ponad miesiąc temu minęło siedem lat, od kiedy grana przez Małgorzatę Kożuchowską postać pożegnała się z M jak miłość w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach. Hanka Mostowiak po tym, jak samochód, który prowadziła, wjechał w stertę kartonów, na skutek czego pękł tętniak w jej mózgu, w krótkim czasie zmarła w szpitalu. Obiegowa opinia głosiła, że okoliczności śmierci były aktem zemsty ze strony scenarzystów za odejście z produkcji lubianej przez widzów aktorki. Główną winowajczynią miała być Ilona Łepkowska. W najnowszym wywiadzie wróciła ona do tej kwestii i raz na zawsze rozwiała wszelkie wątpliwości!

Ilona Łepkowska o śmierci Hanki Mostowiak w kartonach w M jak miłość

Królowa polskich seriali nie ukrywa, że męczą ją ciągłe głosy, że wymyśliła kuriozalny sposób, w jaki z M jak miłość pożegnała się Hanka Mostowiak.

"Ja tego nie pisałam i może jak powiem to w Fakcie, do ludzi wreszcie dotrze, że to nie ja zabiłam Hankę Mostowiak w kartonach!", grzmi Ilona Łepkowska. Dodała również, że wiedziała, jak zginie grana przez Małgorzatę Kożuchowską bohaterka i obejrzała odcinek, w którym to nastąpiło. Po tym wyszła na spacer ze swoim psem i w trakcie tej z pozoru niewinnej czynności doszło do intrygującego spotkania!

Ilona Łepkowska o dniu śmierci Hanki Mostowiak w M jak miłość

"Idę sobie z Panem Łepkowskim [imię pupila scenarzystki - przyp. red.] i naprzeciwko widzę jakieś dwie panie z pieskami, które zobaczyły mnie i nagle przyspieszyły kroku i podeszły do mnie wyraźnie złe. Na całe szczęście one miały malutkie pieski, jakieś Yorki czy coś a mój pies waży ponad 50 kilo i jest spory. Podeszły do mnie i mówią: "Jak Pani mogła?! Jak Pani mogła to zrobić?! Ten Marek tak strasznie płakał...", więc pomyślałam, że gdyby nie mój pies to może i ja bym nie przeżyła śmierci Hanki Mostowiak w kartonach", relacjonowała rozbawiona w rozmowie z Fakt24.pl.

Mamy nadzieję, że słowa Ilony Łepkowskiej raz na zawsze wyjaśniły tę drażliwą dla fanów M jak miłość kwestię!  

Jak wyglądali Kożuchowska, Kuszewski i Domagała w serialu M jak Miłość kilka lat temu?
Fot. MTL Maxfilm

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.