Maria Winiarska, Wiktor Zborowski, 2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA
NIEZWYKŁE HISTORIE

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski obchodzą 45. rocznicę ślubu! Oto ich niezwykła historia miłości

„My już nawet chorujemy na te same choroby, na bank będziemy zawsze razem”

Olga Figaszewska 18 kwietnia 2021 13:58
Maria Winiarska, Wiktor Zborowski, 2008 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Maria Winiarska i Zbigniew Zborowski tworzą szczęśliwe małżeństwo. Są razem od 50 lat, a 45 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu. Wiele ich różni, a jeszcze więcej łączy. Jak zaczęła się ich niezwykła historia? Czy mają receptę na tak udane małżeństwo? 

Historia miłości Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski poznali się w 1969 roku na studiach w Akademii Teatralnej. Wielkie uczucie nie pojawiło się od razu. Po latach żartują, że wcale do siebie nie pasują, nawet zodiakalnie, wszystko ich różni. Są przeciwieństwami, niczym ogień i woda. „Nasz związek powstał ze skrzyżowania połówki jadalnej śliwki z połówką jadalnej dyni i tak otrzymaliśmy całkowicie niejadalny owoc. Może właśnie dlatego jeszcze nikt inny nas nie pożarł", tłumaczył Wiktor Zborowski.

A jednak jakaś siła ich do siebie przyciągnęła... Aktorce zaimponował spokój, poczucie humoru, inteligencja wybranka i to, jak bardzo starał się o jej względy. W dodatku był przystojny. „Ciągle za mną łaził. Dałam mu buziaka, a on zadzwonił i zapytał, co chciałam przez to powiedzieć. W środku zimy specjalnie dla mnie zdobył gałązki bzu”, wspominała aktorka.

Zanim stanęli na ślubnym kobiercu minęło sześć lat. Para odciągała decyzję zawarciu związku małżeńskiego. Mama Marii Winiarskiej nie przepadała za przyszłym zięciem. „Babcia ostrzegała mamę przed ojcem. Podobno mówiła: »Zostaw tego dryblasa, on jest dla ciebie za duży!«”, wspominała w jednym z wywiadów Zofia Zborowska-Wrona. Ale tych dwoje było sobie pisanych, a ich uczucie się umacniało. Potem rodzice aktorki sami namawiali ją do ślubu.

„Mój ojciec lekarz w końcu powiedział: 'Jak Wiktor przychodzi z tobą do mnie do szpitala, to ja nie wiem, jak mam go przedstawić. Dochodzący?'. A babcia Wiktora powtarzała, że w grzechu żyjemy i w końcu zdecydowaliśmy się na ślub", mówiła Maria Winiarska [cytat za Pomponik.pl].

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski wspólnie doczekali się dwóch wspaniałych córek – Hanny i Zofii. Małżonkowie są z nich niezwykle dumni. Wypracowali sobie z nimi cudowną więź, opartą na zaufaniu. Wiedziały, że do Marii Winiarskiej mogą przyjść z każdym sekretem i problemem. Z kolei z tatą poruszały ważne tematy zawodowe i radziły się w wielu kwestiach. 

,,Dobrze, że je wychowywaliśmy razem, bo była jakaś równowaga: to, co ja napsułam, on nareperował i odwrotnie. Wiktor nasze dziewczynki bardzo kocha, wspiera, martwi się, cieszy z ich sukcesów", wyznała Maria Winiarska w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla BabybyAnn. 

Aktorka wiele lat temu przeżyła potężny cios. Trudno było jej się podnieść po stracie ukochanej siostry, Barbary. W tym trudnym czasie, mogła liczyć na szczególne wsparcie. To bliscy dali jej największą siłę. „Nie wyobrażam sobie, jakbym zniosła tę tragedię, gdyby nie mój mąż i dzieci. Oni dali mi siłę i wiarę w lepsze jutro. Bardzo wspierała mnie mama Wiktora. Nieustannie mi powtarzała, że po złym musi przyjść dobre. I, chwała Bogu, nie myliła się. Dziś znów potrafię się uśmiechać”, wspominała w jednym z wywiadów.

Polecamy też: Maria Winiarska: „Przeżywam drugą młodość. Kochanka nie mam, mimo że na Instagramie mam duże brańsko”

Maria Zborowska i Wiktor Zborowski z córkami, Hanną i Zofią

45. rocznica ślubu Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski obchodzą są od 50 lat! „W grzechu 6 i 44 po ślubie. (…) Wiktor twierdzi, że to, co było przed ślubem, się nie liczy. On czci te 44 lata, od kiedy jesteśmy małżeństwem. A ja jednak upieram się, by celebrować 50 lat razem, bo przecież poznaliśmy się w szkole teatralnej i szybko zaczęliśmy ze sobą chodzić”, wspominała Maria Winiarska w 2020 roku w rozmowie z Faktem.

Zakochani wciąż są siebie ciekawi. Kłócą się niczym włoskie małżeństwo, ale nie potrafią się na siebie gniewać, ponieważ nie uznają cichych dni. „Dzielimy radości i smutki, kłócimy się, wspieramy i nie brak w naszym związku gróźb rozwodu”, mówił aktor. Pewne jest, że w tym związku nie brakuje emocji i najważniejszego - miłości. O uczucia trzeba walczyć, troszczyć się, pielęgnować. Wspólne pokonywanie życiowych trudności nie jest takie straszne i jedynie umacnia więź. 

„Małżeństwo to ciężka robota, bez urlopu. Orka na ugorze. Ale dopóki moja żona dziwi się, że po jej mieszkaniu snuje się jakiś facet w kalesonach, a ja dziwię się, że po moim mieszkaniu pęta się jakaś bliżej mi nieznana pani w halce, to znaczy, że jeszcze potrafimy patrzeć na świat zdumionymi oczami i wszystko jest w porządku. Ale na pewno nie byłoby pasjonująco, gdybyśmy tak sobie cały czas jedli z dzióbków i wszystkie wolne chwile spędzali tylko z sobą”, podkreślał w wywiadzie dla Super Expressu Wiktor Zborowski.

Para patrzy na siebie wciąż z zachwytem, cieszą się wspólnie spędzanym czasem. Takiej miłości można im pozazdrościć! Niedawno Maria Winiarska napisała:

„My już nawet chorujemy na te same choroby, na bank będziemy już zawsze razem, bo u nas to tak troszkę jest, że »wiódł ślepy kulawego«. Jest inaczej niż kiedyś, nie ma co udawać, ale wiecie co? Jest fajnie. Wspieramy się, kochamy i zawsze możemy na siebie liczyć. Życzę każdemu takiego męża”.

Z okazji 45. rocznicy ślubu Maria Winiarska opublikowała w mediach społecznościowych wyjątkowe wideo. „Dziś z Wiktorem obchodzimy 45. BOLESNĄ ROCZNICĘ ŚLUBU! A w grzechu to już nawet 50. Wiktorku, kocham Cię niezmiennie, mam nadzieje, że Pani Cleo nie ma mi za złe użycia tej super piosenki”, napisała. Archiwalne zdjęcia z najważniejszego dnia w życiu pary opublikowały ich córki - Zofia i Hanna.

Zobacz też: Maria Winiarska: „Zosia bardzo mi pomogła, kiedy po 30 latach niebytu wracałam do grania w teatrze”

,,Moi rodzice obchodzą dziś 45. rocznicę ślubu. WOW! Gratulacje! Kochamy Was bardzo! Taki staż to jest coś, duma i wzruszka!", napisała Zofia Zborowska-Wrona.

A Hanna Zborowska-Neves dodała: „Dziś 45., bolesna, jak to mówi mój Tata, rocznice ślubu obchodzą moi rodzice! Dziś bardziej niż kiedykolwiek, doceniam! Duma mnie rozpiera! I dzięki za wszystko! Love krowe!”

Życzymy dużo szczęścia! 

Źródła: Super Express, Fakt, Pomponik.pl, Uroda Życia, Baby by Ann

Maria Winiarska, Wiktor Zborowski na uroczystej premierze filmu Sala samobojców Hejter, 2020 rok:

Maria Winiarska, Wiktor Zborowski, 2020 rok, Uroczysta premiera filmu Sala samobojcow
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.