Bruce Willis, Emma Heming, Santa Monica, Kalifornia, 23.02.2013 rok
Fot. Kevork Djansezian/Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Razem w zdrowiu i w chorobie. Niezwykła historia miłości Bruce'a Willisa i Emmy Heming 

„Zacząłem kręcić się w pobliżu Emmy i moje życie każdego dnia stawało się szczęśliwsze”

Olga Figaszewska 20 marca 2023 12:07
Bruce Willis, Emma Heming, Santa Monica, Kalifornia, 23.02.2013 rok
Fot. Kevork Djansezian/Getty Images

Rok temu rodzina Bruce’a Willisa poinformowała, że gwiazdor zmaga się z afazją. Później potwierdzono u niego również otępienie czołowo-skroniowe. Aktor zakończył karierę ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Stworzył wiele fantastycznych kreacji i na zawsze zapisze się w historii światowego kina. Ale to rodzina zawsze była dla niego najważniejsza. Dziś to oni – żona Emma, była żona - Demi Moore i córki są jego siłą. Okazują mu miłość i wsparcie. Przez lata udało im się wypracować fantastyczne relacje. Dla wielu są wzorem i przykładem na to, że mimo rozstania można utrzymywać piękną, przyjacielską więź. Po rozstaniu z Demi Moore aktor długo szukał miłości. W końcu na jego drodze pojawiła się Emma Heming. Jak potoczyły się ich losy?

Bruce Willis i Demi Moore - mimo rozstania łączy ich wyjątkowa przyjaźń

Zanim Bruce Willis związał się z Emmą Heming, przez ponad dziesięć lat był mężem hollywoodzkiej gwiazdy. Wszystko zaczęło się w 1987 roku. Zaledwie po kilku miesiącach gorącego romansu, Bruce Willis i Demi Moore stanęli na ślubnym kobiercu w apartamencie hotelu Golden Nugget w obecności kilku gości. Zostali okrzyknięci najpiękniejszą parą Hollywood. Oboje odnosili kolejne sukcesy. To był ich czas! On zachwycał w Szklanej pułapce, ona ujęła widzów w filmie Uwierz w ducha. Wspólnie doczekali się trzech cudownych pociech.

Nasze zauroczenie przekształciło się w stworzenie pełnej rodziny i to już po pierwszym roku”, wspominała aktorka. Najpierw na świecie pojawiła się ich pierwsza córka – Rumer. Następnie dołączyła do nich Scout i Tallaulah. Miłość aktorskiej pary zakończała się po jedenastu latach. Media sugerowały, że małżonkowie mierzyli się z poważnym kryzysem, a niektórzy plotkowali o licznych zdradach w ich związku. Tak naprawdę chodziło o to, że według Bruce’a, Demi miała spędzać za mało czasu z córeczkami w ich rodzinnej posiadłości w Idaho. Aktorskiej parze trudno było znaleźć równowagę między życiem zawodowym i prywatnym. Każde z nich chciało rozwijać swoją karierę. Moore przyznała potem, że to właśnie nadmiar zobowiązań sprawił, że w ich związku zaczęły się problemy. Próbowali ratować swoje małżeństwo… Bez skutku.  

Myślę, że Bruce obawiał się, że będę utrudniać nasze rozstanie, że będę chciała wyrazić swoją wściekłość albo ujawniać problemy naszego małżeństwa. Ale przede wszystkim, że będzie to trauma dla naszych dzieci. Ku mojemu zaskoczeniu ani ja, ani on nie robiliśmy sobie żadnych problemów”, pisała potem Demi Moore.

Czytaj także: Demi Moore i Bruce Willis każdego dnia udowadniają, że istnieje przyjaźń po rozwodzie!

Demi Moore, Bruce Willis, 1997
Fot. Fred Prouser / Reuters / Forum

Demi Moore, Bruce Willis, 1997

W 1998 roku wydali oświadczenie o zakończeniu małżeństwa. Po dwóch latach byli już wolnymi ludźmi i zaczęli budować swoje życie na nowo. Obyło się bez intymnych wywiadów, wzajemnego obwiniania... Nadal liczyła się dla nich rodzina, którą są do dziś. Nie chcieli, by ich dzieci przeżyły traumę. Żadne z nich nie nastawiało córek przeciwko drugiemu. Nie chcieli, by czuły, że powinny wybierać między którymś z rodziców. To dziś procentuje. Po latach ich córki podkreślają, że są im za to wdzięczne. Wciąż spędzają ze sobą wiele czasu. Obchodzą wspólnie święta, uczestniczą w rodzinnych imprezach. Tworzą piękną patchworkową rodzinę!

„Cóż, moja rodzina i przyjaciele są najważniejszą częścią mojego życia i żaden scenariusz filmowy nigdy tego nie zmieni. Słuchanie jest ważniejsze niż mówienie. Doświadczenie pokazało mi, że czasami powinienem się zatrzymać, być bardziej refleksyjny i w ten sposób oszczędzić sobie wiele kłopotów. Słuchając i obserwując, można się więcej nauczyć”, podkreślał Bruce w rozmowie z mediami w 2003 roku.

Zobacz też: Bruce Willis po raz pierwszy od miesięcy pokazał się publicznie

Aktor i jego była żona są niesamowicie dumni z osiągnięć swoich córek, a także z tego, na jakie kobiety udało im się je wychować. „Wszyscy bardzo się staraliśmy rozmawiać szczerze i o tym, co jest ważne. [...] Moi rodzice włożyli ogromny wysiłek w to, żeby nasza rodzina mogła funkcjonować bez zakłóceń. Mam wielu przyjaciół, których rodzice się rozwiedli. Obserwowałam, jak nastawiali ich przeciwko sobie lub kazali wybierać stronę konfliktu. Jestem wdzięczna za to, że nigdy nie musiałam tego robić, bo dla moich rodziców rodzina była zawsze priorytetem”, podkreślała w jednym z wywiadów Rumer Willis.

Bruce Willias i Demi Moore na każdym kroku udowadniają, że darzą się ogromnym szacunkiem, przyjaźnią i w najtrudniejszej sytuacji mogą liczyć na swoją pomoc. Ogromne emocje wzbudziło ich wspólne zdjęcie, na którym widać, jak ich rodziny spędzają ze sobą czas kwarantanny. To tylko potwierdzało, że łączy ich wyjątkowa nić sympatii.

Emma Heming, Bruce Willis, Tallulah Willis i Demi Moore, 2008
Fot. Patrick McMullan / Contributor/Getty Images

Emma Heming, Bruce Willis, Tallulah Willis i Demi Moore, 2008

Bruce Willis, Emma Heming, 2019
Fot. AUG/face to face/FaceToFace/REPORTER

Bruce Willis, Emma Heming, 2019 rok

Bruce Willis, Emma Heming, Nowy Jork, USA, 04.02.2017 rok
Fot. James Devaney/GC Images

Bruce Willis, Emma Heming, Nowy Jork, USA, 04.02.2017 rok
Fot. James Devaney/GC Images

Bruce Willis, Emma Heming, Nowy Jork, USA, 04.02.2017 rok

Bruce Willis i Emma Heming - historia miłości

Po rozstaniu z Demi Moore Bruce Willis długo szukał prawdziwej miłości. „Przeszedłem od „pieprzyć miłość” do „miłość jest odpowiedzią na wszystko”. Spędziłem ostatnie dziesięć lat samotnie i przeważnie byłem nieszczęśliwy. Nigdy nie myślałem, że bycie z kimś cokolwiek rozwiąże. Mówiłem sobie „jestem sam, ale nie jestem samotny”, potem zacząłem kręcić się w pobliżu Emmy i moje życie każdego dnia stawało się szczęśliwsze”, mówił w W Magazine.

Bruce Willis związał się z młodszą o 24 lata modelką Emmą Heming. Poznali się w 2007 roku. Dla aktora to była miłość od pierwszego wejrzenia. „Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, byłam zaskoczona, jaki jest czarujący i zabawny", mówiła ukochana gwiazdora. Po kilkunastu miesiącach potwierdzili, że łączy ich poważne uczucie, a w 2009 roku przyrzekali sobie miłość. Na ślubie nie zabrakło byłej żony aktora i córek, które mocno kibicowały tacie w stworzeniu nowej relacji. Wspólnie z Emmą aktor doczekał się dwóch pociech. W 2012 roku na świecie pojawiła się Mabel Ray, a po dwóch latach Evelyn Penn.

Kilka lat temu zakochani odnowili przysięgę małżeńską. Jakiś czas temu świętowali kolejną rocznicę. Z tej okazji Emma zmieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis. „Kocham tego faceta jak stąd do księżyca i z powrotem! Mimo że były chwile, w których chciałbym zabrać go na księżyc, porzucić i wrócić sama! Nie ma innej osoby, z którą chciałbym przejść przez tę szaloną podróż zwaną małżeństwem. Tylko z nim. Jest moją rodziną, dał mi rodzinę (i nie tylko), o której marzyłam i kocham go do głębi”.

Czytaj też: Tak wyglądała historia związku Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego

Bruce Willis, Emma Heming, Boston, USA, 23.04.2008 rok
Fot. Jim Davis/The Boston Globe via Getty Images

Bruce Willis, Emma Heming, Boston, USA, 23.04.2008 rok

Bruce Willis, Emma Heming, 2013
Fot. Face to Face/REPORTER/EAST NEWS

Bruce Willis, Emma Heming, 2013

Choroba Bruce’a Wllisa

Byli małżonkowie zawsze udowadniali, że pomimo zakończonej relacji mogą być wspaniałą rodziną. Dziś są sobie bliżsi niż kiedykolwiek i podkreślają, że mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji.

Od pewnego czasu Bruce Willis mierzy się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mówiło się, że praca z nim sprawiała wiele przeszkód. Aktor miał trudności z zapamiętywaniem dialogów, a jego kwestie dyktowano mu przez słuchawkę. To dlatego zaczęto angażować go do niskobudżetowych i mało ambitnych filmów. „To smutne widzieć, jak legenda taka jak Bruce, rozpada się na twoich oczach. Widziałem to podczas pracy z nim w ciągu ostatnich kilku lat”, mówił jeden z reżyserów. Przyjaciele, aktorzy, współpracownicy podkreślają, że to nie ten sam człowiek, którego do tej pory znali. „Jest jednym z ponadczasowych gigantów. Zawsze będę go podziwiać i szanować za jego dokonania. Ale nadszedł czas, aby przeszedł na emeryturę”, mówiono.

Dopiero rok temu rodzina poinformowała, że Bruce Willis cierpi na afazję. „Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. W wyniku tego i po długim namyśle, Bruce postanowił zakończyć swoją karierę, która tak wiele dla niego znaczyła”, czytamy.

„To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla was znaczy tak jak wy dla niego. Bruce zawsze powtarza "Żyj pełnią życia" i razem zamierzamy to właśnie zrobić”, dodano. Pod słowami podpisały się: Emma, ​​Demi, Rumer, Scout, Tallulah, Mabel i Evelyn. 

Czytaj też: Dzieli ich 26 lat, a połączyła miłość. Alec i Hilaria Baldwin po raz siódmy zostaną rodzicami

Bruce Willis – jak wygląda jego życie obecnie? Żona przerwała milczenie

Jakiś czas potem wyszło na jaw, że u Bruce'a Willisa zdiagnozowano również otępienie czołowo-skroniowe. Wiadomo, że ma problemy z mówieniem i zapamiętywaniem, czasem nie rozpoznaje swoich bliskich. Medycyna jest w jego przypadku bezradna. Ale aktor może liczyć na czułą, pełną miłości opiekę i wsparcie najbliższych.

„Emma Heming Willis wykonała niesamowitą pracę, by zapewnić Bruce'owi odpowiednie wsparcie, gdy jego stan uległ zmianie. Stworzyła bezpieczną przestrzeń, która zapewnia mu wszystko, by mógł żyć dobrze. Otępienie czołowo-skroniowe nigdy nie jest łatwe, ale z odpowiednim planem i wsparciem naprawdę da się żyć dalej”, przyznała terapeutka Tepa Snow z Association for Frontotemporal Degeneration.

Wielu internautów zadawało żonie gwiazdora pytania, jak radzi sobie z tą sytuacją. W końcu opublikowała przejmujące nagranie, w którym ujawniła, jak obecnie wygląda życie jej oraz Bruce'a Willisa.

Często dostaję wiadomości z pytaniami, jak sobie radzę w tej trudnej sytuacji. Po prostu... Nie mam wyboru. Chciałabym go mieć. Dodatkowo wychowuję dwójkę dzieci. Czasem w życiu przychodzi taki moment, że po prostu musimy dać radę. Ale codziennie czuję smutek i rozpacz”, zwierzyła się.

Obojgu życzymy sił w tej nierównej walce...  

Czytaj także: Bruce Willis nie rozpoznaje najbliższych? Przekazano niepokojące informacje

Bruce Willis, Emma Heming, Los Angeles, Kalifornia, 11.07.2013 rok
Fot. Kevin Winter/Getty Images

Bruce Willis, Emma Heming, Los Angeles, Kalifornia, 11.07.2013 rok

Bruce Willis, Emma Heming, Los Angeles, Kalifornia, 14.08.2008 rok
Fot. Gregg DeGuire/WireImage

Bruce Willis, Emma Heming, Los Angeles, Kalifornia, 14.08.2008 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.