Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day
Fot. Materiały prasowe
MAGICZNA GWIAZDKA

Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day już za nami. Ten jeden dzień potrafi dzieciom z domów dziecka przywrócić wiarę w marzenia!

Artykuł sponsorowany 28 grudnia 2017 14:00
Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day
Fot. Materiały prasowe

 

10 grudnia w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się 4. edycja Gali Gwiazdkowej Fundacji One Day. Ten dzień to więcej niż wyczekiwany finał akcji gwiazdkowej i przekazanie dzieciom z domów dziecka i placówek wychowawczych z całej Polski wymarzonych prezentów. To moment, w którym wspólnymi siłami przywracamy dzieciom wiarę w marzenia. W tym roku oznacza to 850 spełnionych, wymarzonych gwiazdkowych prezentów oraz kursów i szkoleń zawodowych ufundowanych w ramach akcji Wsparcie na Starcie. Co roku ta liczba rośnie, w tym roku spełniono marzenia dzieci z 35 placówek w całej Polsce.

 

Gala Gwiazdkowa fundacji One Day

Akcja Gwiazdkowa One Day to nie tylko świąteczne prezenty. To czas, w którym Fundacja, w ramach inicjatywy Wsparcie na Starcie zdobywa fundusze na kursy zawodowe oraz szkolenia dla dzieci opuszczających domy dziecka oraz placówki opiekuńcze. Inicjatywa otwiera przed młodzieżą drzwi do świata samorealizacji, daje szansę rozwoju i usamodzielnienia się. „Dzięki kursom organizowanym przez Fundację One Day oraz sfinansowanym  przez nas szkoleniom zawodowym młodzież może planować czas po opuszczeniu placówek wychowawczych. Budujemy ich pewność siebie oraz dajemy wymierne kompetencje, dzięki którym mogą podjąć pracę i zarobić na swoje utrzymanie. Akcja Wsparcie na Starcie dla tych dzieci często oznacza ucieczkę przed patologicznym środowiskiem i szansę na samodzielne dorosłe życie” – mówi Monika Krzyżanowska, założycielka Fundacji.

 

Gwiazdkowa Gala One Day daje Fundacji motywację i energię do działania przez cały rok oraz pokazuje ile można zdziałać jednym gestem, jedną decyzją, by pomóc.

 

Glad Fundation, Agnieszka Leszczyńska-Dral i Grzegorz Leszczyński, Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day
Fot. Materiały prasowe

Agnieszka Leszczyńska-Dral i Grzegorz Leszczyński, Glad Foundation główny fundator akcji

 

Na zabawie, która odbyła się w bajkowo zaaranżowanej scenerii Politechniki Warszawskiej, partnera strategicznego akcji One Day bawiło się blisko 500 dzieci z całej Polski. Ten wieczór, wyczekiwany przez cały rok, należał do nich. Gości oficjalnie powitał Rzecznik Praw Dziecka Pan Rafał Michalak oraz Prorektor  ds. Studenckich, doktor habilitowany, inżynier Janusz Walo, profesor Politechniki Warszawskiej. Czas umilały liczne atrakcje oraz Gwiazdy, które tego wieczoru nie przybyły, by błyszczeć ale po to, by pomóc dzieciom z domów dziecka, by bawić się z nimi i sprawić, że wspomnienia z Gali na długo zostaną w pamięci najmłodszych gości. Dzieci bawiły się w zorganizowanych specjalnie dla nich kącikach zabaw – było malowanie twarzy z Edytą Herbuś i Zosią Ślotałą oraz  wspólne granie z Michałem Koterskim w piłkarzyki i gry takie jak Fifa czy The Sims, dostarczonymi przez partnera EA Sports. Do dyspozycji dzieci były także nowoczesne sprzęty technologiczne takie jak drukarki 3D czy okulary VR, które zapewniła firma Microsoft. Atrakcjom i niespodziankom nie było końca: były foto-budki gdzie bawiła się z nimi Katarzyna Pakosińska, magiczne pokazy iluzjonisty Macieja Pędy, oraz pokaz taneczny Pani Baletki. Dla starszych dzieci przygotowano kąciki zawodowe, nad którymi merytoryczną opiekę objęła Politechnika Warszawska.

 

Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day
Fot. Materiały prasowe

Aulę Politechniki Warszawskiej, partnera strategicznego akcji, wypełniło 550 prezentów

 

Na scenie, specjalnie dla dzieci z domów dziecka wystąpiły Gwiazdy, które wspieraj Fundację One Day. Dzieciaki mogły zaśpiewać kolędy z Gosią Bańką i Sylwia Nowak, posłuchać piosenek Ani Karwan, potańczyć do hymnu Fundacji One Day napisanego specjalnie przez Marka Kościkiewicza z De Mono, poszaleć do skocznych piosenek Jimmiego Wilsona oraz zaśpiewać razem z zespołem Sound’n’Grace i Filipem Lato. O nagłośnienie zadbała firma Bose, a oświetlenie zapewniło BVS – partnerzy tegorocznej edycji One Day. 

W trakcie aktywnego wieczoru dzieci zaprzyjaźniły się i rozmawiały z Gwiazdami, takimi jak Dawid Woliński, Joanna Moro, Dorota Czaja, Leszek Stanek, Natalia Siwiec czy Akop i Sylwia Szostak. O świąteczny kulinarny nastrój zadbał Mateusz Gessler, który specjalnie dla nich wcielił się w rolę kucharza. Tego wieczoru każda Gwiazda miała swoją misję, by sprawić dzieciom radość. Galę prowadziły Kamila Szczawińska oraz Grażyna Wolszczak, a w rolę śnieżynki wcieliła się  Joanna Opozda.

 

Grażyna Wolszczak, Gala Gwiazdkowa Fundacji One Day
Fot. Materiały prasowe

Grażyna Wolszczak przywitała dzieci w hotelu Radisson Blu

 

Fundacja One Day wspierana jest nie tylko przez pojedynczych darczyńców, dzięki którym prezentowe marzenia dzieci się spełniają, ale także przez firmy takie jak: Glad Fundation (główny fundator), Noble Health, Tivo, Uber, centrum medyczne Vill Med, Panattoni Europe czy Rent Design – firma, która dostarczyła meble. Stworzenie bajkowego świata przepełnionego dziecięcą radością i miłością wymaga wkładu pracy wielu osób, którym Fundacja z całego serca dziękuje.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.