Ewa Ziemiańska i Wiktoria Chmielewska w fartuchach MasterChef Junior
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Finalistki MasterChef Junior w akcji Maczfit dla podopiecznych Fundacji Herosi

Ewa Ziemiańska i Wiktoria Chmielewska połączyły siły, by wspólnie przygotować słodkie upominki dla chorych dzieci

Katarzyna Piątkowska 1 czerwca 2022 08:52
Ewa Ziemiańska i Wiktoria Chmielewska w fartuchach MasterChef Junior
Fot. materiały prasowe

Ewa Ziemiańska i Wiktoria Chmielewska – finalistki tegorocznej edycji słynnego programu kulinarnego dla najmłodszych – połączyły siły, by wspólnie przygotować słodkie upominki dla pacjentów przebywających w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. A to wszystko w ramach akcji przygotowanej przez Maczfit z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka!

Dzień Dziecka z Maczfit

1 czerwca pacjenci przebywający w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie zostali zaskoczeni kulinarną niespodzianką przygotowaną przez Ewę Ziemiańską i Wiktorię Chmielewską. Finalistki popularnego programu kulinarnego opracowały autorskie przepisy na zdrowe desery, które przygotowały razem z Maczfit dla dzieci przebywających w klinice.
– Wyczarowałyśmy nie tylko słodkie i smaczne, ale przede wszystkim zdrowe desery, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci przebywających w szpitalu. Moja propozycja to sernik mango z granatem i malinami, natomiast Ewa przygotowała malinowy sernik z nerkowców na daktylowym spodzie. To dla nas ogromna radość, ponieważ łączymy to, co kochamy z niesieniem dobra dla innych – mówi Wiktoria Chmielewska, finalistka programu MasterChef Junior Polska.

Dla chorych dzieci

– Udział w akcji charytatywnej to dla nas ogromna radość. Bardzo się cieszymy, że możemy zaskoczyć naszych rówieśników słodką niespodzianką, okazując im również wsparcie. Każdy z deserów został przygotowany z pasją i miłością – dodaje Ewa Ziemiańska, finalistka programu MasterChef Junior Polska.
To już kolejna tego typu inicjatywa zorganizowana przez markę Maczfit. Desery przygotowane przez Ewę Ziemiańską oraz Wiktorię Chmielewską pojawią się także wkrótce w menu Maczfit, gdzie będą dostępne dla klientów marki.

– Jesteśmy wdzięczni za każdą inicjatywę, która umila czas naszym podopiecznym i przywołuje uśmiechy na ich twarzach – szczególnie w dniu ich święta. Mamy nadzieję, że wspólnie z Maczfit jeszcze niejednokrotnie zaskoczymy nasze dzielne dzieciaki smacznym podarunkiem – mówi Małgorzata Dutkiewicz, Prezes Fundacji Herosi, która od lat aktywnie wspiera pacjentów z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?