Za nami finał The Voice Senior 3! Wiemy, kto wygrał show. Jeden juror nie dotarł do studia
Wcześniej wydał oświadczenie
Za nami ostateczne muzyczne starcie na scenie The Voice Senior. Finał trzeciej edycji programu to ogrom emocji, pięknych wykonań i wyczekiwanego werdyktu widzów. Kto wygrał muzyczne show Dwójki? Już wiemy. Emocji nie brakowało!
Finał The Voice Senior 3 – łzy Witolda Paszta
Ostatni odcinek zmagań seniorów to muzyczne prezentacje aż ośmiu finalistów. Piosenki, które wzięli na warsztat to m.in. utwory ich trenerów;: „Niech Żyje Bal” Maryli Rodowicz, „Odkryjemy Miłość Nieznaną” Alicji Majewskiej, przebój Piotra Cugowskiego „Kto Nie Kochał” czy utwór zespołu VOX „Zabiorę Cię Magdaleno”.
I to właśnie prezentacja finalistów Witolda Paszta wiązała się z ogromnymi emocjami. Takimi, że trenerowi poleciały aż łzy. Zobaczcie to, co zarejestrowały kamery TVP.
CZYTAJ TAKŻE: Barbara Parzeczewska wygrała The Voice Senior 2! W trakcie zdjęć do show przeżyła wielką tragedię...
Ogłoszenie wyników Voice Senior 3 bez Witolda Paszta. Powód
Lider grupy VOX nie był jednak obecny podczas ogłoszenia wyników w studiu TVP – czyli jedynej części programu emitowanej dziś na żywo.
Dlaczego tak się stało? „Moi kochani, nie będzie mnie dziś wieczorem na ogłoszeniu wyników głosowania. Dochodzę do siebie w domku po chorobie”, wytłumaczył w oświadczeniu Witold Paszt dodając, że wszystkim gratuluje świetnych wykonań i odwagi do wzięcia udziału w tej muzycznej przygodzie.
Finaliści The Voice Senior 3. Kto wygrał program?
Przedstawmy po kolei najlepszych z najlepszych. Oto finaliści Alicji Majewskiej:
IWONA DOŁOWSKA, 63 lata, Warszawa
Iwona w dzieciństwie marzyła o byciu śpiewaczką operową, jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów. Nie potrafiła jednak całkowicie zrezygnować z muzyki i śpiewu. „The Voice Senior" jest dla niej życiową szansą, aby po wielu przeciwnościach losu dopiąć swego oraz postawić w pełni na marzenia i śpiew.
ANDRZEJ BYLIŃSKI, 70 lat, Kudowa Zdrój
Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”. W 1989 r. zamieszkał w Kudowie Zdroju i pracował jako wychowawca w Sanatorium Dziecięcym „Marzanka”. W 2004 r. przeszedł na emeryturę. Obecnie śpiewa repertuar operetkowy w ramach Uniwersytetu III Wieku m.in. dla kuracjuszy w Kudowie Zdroju. Jego pasją, poza muzyką, jest tenis.
Oto finaliści Maryli Rodowicz
LARYSA TSOY, 68 lat, Kurki
Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, matka zaś Polką. Ukończyła studia o kierunku „Handel zagraniczny” na Lwowskim Uniwersytecie. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec. Od dziecka lubiła śpiewać, występowała na rodzinnych imprezach i szkolnych akademiach. Wygrała Konkurs Piosenki Estradowej w Petersburgu. Po wygranym konkursie postanowiła kształcić się w kierunku wokalistyki i ukończyła 3-letnie zaoczne studia z dyrygentury i wokalu we Lwowie. W 1991 roku dostała propozycję śpiewania w motelu w Ostrowie Mazowieckim. W ten sposób trafiła do Polski, gdzie mieszka do dzisiaj. Poza śpiewaniem, jej największym hobby jest wędkarstwo. Zdobyła 53 puchary w różnych kategoriach wędkarskich.
RYSZARD WAGNER, 71 lat lat, Holendry Baranowskie
Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keybordzie. Jako młody chłopak należał do chóry „Słowiki” pod kierownictwem Jana Szyrockiego. Parokrotnie jako solista brał udział w konkursie „Spotkania z piosenką” organizowanym przez szczecińską Estradę. Uczęszczał przez dwa lata do studium Piosenki i Estrady w Szczecinie, gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne. W swoim życiu imał się różnych zawodów. Ukończył Technikum Budowlane w Szczecinie, a następnie pracował w Biurze Projektowym Budownictwa Morskiego w Szczecinie. Przez wiele lat wyjeżdżał do pracy zarobkowej do Danii, gdzie mieszka jego siostra. Obecnie jest rolnikiem, a jego pasją są religie świata, a także medycyna niekonwencjonalna.
Oto finaliści Witolda Paszta
KRZYSZTOF PRUSIK, 65 lat, Warszawa
Jako młody chłopak dostał się do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej. Podjął współpracę z Filharmonią i koncertował w całej Polsce wystawiając spektakle operowe, żeby w końcu zasilić chór Teatru Wielkiego. Od zawsze jednak marzył o estradzie i śpiewaniu muzyki rozrywkowej. W 1987 roku zaczął wyjeżdżać na zagraniczne kontrakty. W 2005 roku, po 18 lotach wojaży, w końcu osiadł w Polsce, na warszawskim Bemowie, gdzie co niedzielę zabawia seniorów w lokalnym klubie Karuzela. Prowadzi również chór seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim.
KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE
Pierwszy w historii polskiej edycji „The Voice Senior” kwartet w składzie: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet „Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli. Główne skrzypce w zespole pełni Lech, natomiast Bernard tworzy aranżacje. Aleksandra twierdzi, że dla niej śpiewanie w zespole to spore wyzwanie, bo do tej pory była solistką. Dla Bożeny to znowu „kolejny” chór, w którym śpiewa, co sprawia jej ogromną radość.
Oto finaliści Piotra Cugowskiego
GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA, 62 lata, Toruń
Już od przedszkola lubiła śpiewać́ i występować́. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. W 2022 obchodzi 40-lecie pracy artystycznej w tym teatrze. Grażyna udziela się̨ również̇ w wielu inicjatywach teatralno-edukacyjnych, muzyczno-kabaretowych i charytatywnych w kraju i zagranicą. Przez 12 lat współpracowała z Teatrem Impresaryjnym Afisz z Torunia, w którym zagrała w 15 premierach muzycznych spektakli kabaretowych. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz głównej nagrody w dziedzinie „Kultura i Sztuka za 2006 rok” od Prezydenta Miasta Torunia. W 2015 odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
JERZY HERMAN, 69 lat, Jaworzno
Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się w tym kierunku. Ukończył Politechnikę Śląską. Prowadzi firmę zajmującą się produkcją suplementów diety. W czasie studiów założył zespół muzyczny „Wahadło”, gdzie był wokalistą. Przez całe studia grał wraz z zespołem na różnych imprezach. Wraz z kolegami przez wiele lat tworzył grupę „Prom”, grali rocka i wiele piosenek z repertuaru grupy „The Doors”. Obecnie nie śpiewa w żadnym zespole, jego pasją jest narciarstwo.
A kto zwyciężył całe show? Tego dowiedzieliśmy po godzinie 22:30 podczas jedynej dziś części emitowanej na żywo. Statuetkę trzeciego najlepszego głosu w Polsce wśród seniorów zdobył Krzysztof Prusik! Obecny w studiu prezes TVP wręczył 65-letniemu wokaliście nagrodę i zaprosił go do występu podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet - już 8 marca w telewizyjnej Jedynce.
OGROMNE GRATULACJE!
Czytaj także: Laureatka Voice of Poland Ola Nizio mocno o wytwórni płytowej. Kazano jej schudnąć!