To prawdziwa niespodzianka!

Olga Figaszewska 24 listopada 2019 18:19

Za nami finał Eurowizji Junior 2019! Kto okazał się być najlepszy? Faworytami tegorocznego konkursu była Hiszpania, Polska i Francja… A kto zwyciężył? To prawdziwa niespodzianka! 

Eurowizja Junior 2019: kto wygrał?

Zwycięzcą Eurowizji Junior 2019 została Polska! To pierwszy raz w historii konkursu, kiedy kraj wygrywa dwa razy z rzędu. Nasza reprezentantka Viki Gabor z piosenką Superhero okazała się bezkonkurencyjna! Jej utwór cieszył się ogromną popularnością w sieci i zbierał kolejne pozytywne opinie.  Viki Gabor w ogólnej tabeli wyników otrzymała 278 punktów! 

Drugie miejsce należy do wokalisty Kazachstanu (227 punktów)! Yerzan Maxim wykonał piosenkę Armanyńnan qalma. Utwór skradł serca słuchaczy i długo utrzymywał się na pierwszym miejscu listy zwycięzców. Ale o ostatecznym wyniku zadecydowały głos internautów. 

Na trzecim miejscu znalazła się reprezentantka Hiszpanii,  Melani García z piosenką Marte (212 punktów)

24 listopada w Arenie Gliwice odbył się konkurs Eurowizji Junior 2019. Gospodarzami tegorocznej edycji byli Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. O zwycięstwo walczyło 19 artystów. Poniżej lista z ostatecznymi wynikami. 

Kim jest Viki Gabor?

Viki Gabor to 12-letnia piosenkarka, którą widzowie mieli okazję bliżej poznać w drugiej edycji The Voice Kids. Program wygrała ostatecznie AniKa, ale wyrazisty wizerunek Wiktorii został zapamiętany przez fanów programu aż do dziś. Po zakończeniu show Viki promowała swój singiel Time, który zebrał już na YouTubie 2,5 miliona wyświetleń!

A jaka jest Wiktoria prywatnie? Z Instagrama wokalistki dowiadujemy się, że artystka ma ogromne zamiłowanie do kolorowych ubrań i wyrazistych dodatków. Viki Gabor śmiało może też nazwać się obywatelką świata. 12-latka urodziła się bowiem w Niemczech, wychowywała się Wielkiej Brytanii, a dopiero niedawno zamieszkała z rodziną w Nowej Hucie. W dziewczynce są też korzenie romskie. Skąd z kolei u Wiktorii taki wielki talent? Ona sama twierdzi że po rodzicach, a szczególnie po tacie, który tak jak ona sympatyzuje z nowoczesnymi brzmieniami.

Serdecznie gratulujemy! Zobaczcie w galerii, jak wyglądało to niezwykłe wydarzenie!  

1/8
Ida Nowakowska, Aleksander Sikora, Roksana Węgiel
Copyright @AKPA/materiały prasowe
1/8

2/8
Wiktoria Gabor, Eurowizja Junior 2019
Copyright @AKPA/materiały prasowe
2/8

3/8
Carla Lazzari, Eurowizja Junior 2019
Copyright @AKPA/materiały prasowe
3/8

4/8
Copyright @Lukasz Kalinowski/East News
4/8

5/8
Eurowizja Junior 2019
Copyright @AKPA/materiały prasowe
5/8

Reprezentant Kazachstanu: Yerzan Maxim

6/8
Eurowizja Junior 2019
Copyright @AKPA/materiały prasowe
6/8

Na trzecim miejscu znalazła się reprezentantka Hiszpanii,  Melani García z piosenką Marte.

7/8
Eurowizja Junior 2019
Copyright @AKPA/materiały prasowe
7/8

8/8
Eurowizja Junior 2019
Copyright @AKPA/materiały prasowe
8/8

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…