O NIEJ JEST GŁOŚNO

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019

To prawdziwa niespodzianka!

Olga Figaszewska 24 listopada 2019 18:19

Za nami finał Eurowizji Junior 2019! Kto okazał się być najlepszy? Faworytami tegorocznego konkursu była Hiszpania, Polska i Francja… A kto zwyciężył? To prawdziwa niespodzianka! 

Eurowizja Junior 2019: kto wygrał?

Zwycięzcą Eurowizji Junior 2019 została Polska! To pierwszy raz w historii konkursu, kiedy kraj wygrywa dwa razy z rzędu. Nasza reprezentantka Viki Gabor z piosenką Superhero okazała się bezkonkurencyjna! Jej utwór cieszył się ogromną popularnością w sieci i zbierał kolejne pozytywne opinie.  Viki Gabor w ogólnej tabeli wyników otrzymała 278 punktów! 

Drugie miejsce należy do wokalisty Kazachstanu (227 punktów)! Yerzan Maxim wykonał piosenkę Armanyńnan qalma. Utwór skradł serca słuchaczy i długo utrzymywał się na pierwszym miejscu listy zwycięzców. Ale o ostatecznym wyniku zadecydowały głos internautów. 

Na trzecim miejscu znalazła się reprezentantka Hiszpanii,  Melani García z piosenką Marte (212 punktów)

24 listopada w Arenie Gliwice odbył się konkurs Eurowizji Junior 2019. Gospodarzami tegorocznej edycji byli Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. O zwycięstwo walczyło 19 artystów. Poniżej lista z ostatecznymi wynikami. 

Kim jest Viki Gabor?

Viki Gabor to 12-letnia piosenkarka, którą widzowie mieli okazję bliżej poznać w drugiej edycji The Voice Kids. Program wygrała ostatecznie AniKa, ale wyrazisty wizerunek Wiktorii został zapamiętany przez fanów programu aż do dziś. Po zakończeniu show Viki promowała swój singiel Time, który zebrał już na YouTubie 2,5 miliona wyświetleń!

A jaka jest Wiktoria prywatnie? Z Instagrama wokalistki dowiadujemy się, że artystka ma ogromne zamiłowanie do kolorowych ubrań i wyrazistych dodatków. Viki Gabor śmiało może też nazwać się obywatelką świata. 12-latka urodziła się bowiem w Niemczech, wychowywała się Wielkiej Brytanii, a dopiero niedawno zamieszkała z rodziną w Nowej Hucie. W dziewczynce są też korzenie romskie. Skąd z kolei u Wiktorii taki wielki talent? Ona sama twierdzi że po rodzicach, a szczególnie po tacie, który tak jak ona sympatyzuje z nowoczesnymi brzmieniami.

Serdecznie gratulujemy! Zobaczcie w galerii, jak wyglądało to niezwykłe wydarzenie!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.