Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Śmierć córki wpłynęła na myślenie Ewy Bem o Bogu: „Częściej wątpię, niż wierzę”

Wokalistka udzieliła szczerej wypowiedzi

Rafał Kowalski 22 marca 2022 09:55
Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska

Pięć lat temu życie Ewy Bem straciło sens. To wtedy córka artystki przegrała walkę z rakiem i zmarła pozostawiając na świecie rodziców, partnera i dzieci. Dziś wokalistka zaczyna nowy rozdział – podniosła się po tragedii i wróciła na scenę. Ale nie pomogła jej w tym gorliwa wiara.

Ewa Bem o Bogu. Zmieniła myślenie o wierze

W rozmowie z magazynem Kobieta i życie Ewa Bem poruszyła wątek wiary. Okazuje się, że wydarzenia z 2017 roku wpłynęły na jej duchowość. „Po śmierci Pamelki moja wiara się trochę rozkruszyła. I mam pewien problem w dialogu z Bogiem. Częściej wątpię, niż wierzę. Bo czy On naprawdę istnieje, skoro pozwala na takie nieszczęście?!”, pytała głośno Ewa Bem.

Dodała też, że jej śpiewanie dla publiczności nigdy nie przykryje smutku, jaki w sobie nosi po stracie dziecka. „Wróciłam na scenę, ale nie spodziewam się, żebym była jeszcze kiedykolwiek w pełni szczęśliwa”, czytamy.

Zobacz również: Ewa Bem o wnukach: „Basia prawie w ogóle nie miała z Pamelą kontaktu, a Tomek jej dobrze nie pamięta”

Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska

Ewa Bem o terapii i zmianach w życiu

Zamiast szukania pomocy w wierze, wokalistka sięgała w czasie żałoby po pomoc specjalistów. Terapia pomogła jej wrócić na scenę. Czy nie bała się poprosić lekarzy o pomoc? Okazuje się, że nie. „Absolutnie nie miałam najmniejszych obaw. Uważam, że każdy kto potrzebuje pomocy, wsparcia – szczególnie tego psychologicznego – powinien czym prędzej po nie sięgnąć. A czasy są takie, że prawie wszyscy tego potrzebujemy. Ja nie czułam żadnej przeszkody w sobie w tym temacie”, powiedziała VIVIE.pl ulubienica publiczności kilka tygodni temu.

Pożegnanie córki wpłynęło mocno na ulubienicę publiczności. „Moja kondycja psychiczna, fizyczna, mentalna, duchowa… wszystko zostało zrujnowane przez długą chorobę i odejście naszej córki Pameli. Musiałam swoją kondycję zrekonstruować, łatać, właściwie to zbudować od nowa”, opowiadała nam w VIVIE!. Przyznała także, że na pewno Pamela jest dumna z tego, że mama znalazła siłę na powrót do zawodu. „Zawsze bardzo spontanicznie i ciepło reagowała na to, co robię, na moją pracę, na moje śpiewanie, mimo tego że w jakimś sensie odbierało jej mamę”, mówiła Ewa Bem. 

Zobacz też: Ewa Bem: „Wszystko zostało zrujnowane przez długą chorobę i odejście naszej córki”

Ewa Bem, Pamela Bem, 2000

Ewa Bem, Pamela Bem, 2000
Fot. Michal Dembinski / Forum

TAGI #Ewa Bem

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…