Fot. Kurnikowski / AKPA
O tym jest głośno

Eurowizja 2023. Wybór Blanki na reprezentantkę Polski spotkał się z niezadowoleniem części widzów

Żądają anulowania głosów jury…

Marcjanna Maryszewska 26 lutego 2023 21:07
Fot. Kurnikowski / AKPA

Za nami koncert „Tu bije serce Europy — Wybieramy hit na Eurowizję”, podczas którego ogłoszono reprezentantkę naszego kraju. Została nią Blanka Stajkow, która podbiła serca jury na etapie preselekcji z utworem „Solo". Wybór artystki wzbudził jednak duże kontrowersje… 

Eurowizja 2023. Blanka pojedzie do Liverpoolu

Zakończyły się preselekcje wśród artystów, którzy 26 lutego zgromadzili się na jednej scenie, aby powalczyć o szansę na udział w tegorocznej Eurowizji. Za nami wiele wrażeń oraz niesamowitych występów uczestników, ale również zaproszonych gości, m.in. Krystiana Ochmana czy Roksany Węgiel. Jednak absolutnie najwięcej emocji wywołał moment ogłaszania zwycięzcy.

W pierwszej kolejności jury przedstawili trójkę swoich ulubieńców. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Felivers, a na drugim — Dominik Dudek. Z kolei pierwsze miejsce przejęła bezkonkurencyjna Blanka! 

SPRAWDŹ: Za nami finał polskich eliminacji do Eurowizji! Kto będzie reprezentował Polskę w Liverpoolu?

Po dodaniu głosów publiczności okazało się, że to właśnie ona za kilka tygodni poleci do Liverpoolu, aby reprezentować Polskę w konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Drugie miejsce zajął Jann, wskazywany przez bukmacherów jako absolutny kandydat na zwycięzcę. Zaskoczeniem był fakt, że na liście jury znalazł się tuż za topową trójką. Widzom nie spodobał się taki obrót spraw. Spora część osób głosujących zdążyło już wyrazić swoje rozczarowanie wynikami… 

Eurowizja 2023. Widzowie są oburzeni wyborem jury

Zwycięstwo Blanki spotkało się z ogromnym niezadowoleniem ze strony głosujących. Domagają się nawet anulowania głosów jury oraz wyrażają swój żal związany ze „stratą szansy na finał”. Post na Instagramie z ogłoszeniem wyników zalała fala krytycznych komentarzy. 

„Mieliśmy szansę na wygranie Eurowizji”, „To zawsze jest frustrujące… 5 osób wybrało za cały kraj praktycznie. To jury to żart”, „Blanka jest piękna, hit fajny, ale to nie jest hit na Eurowizję i reprezentant Polski”, „Powinni widzowie głosować, a nie jakieś jury”, „Żądamy transparentności, sprawiedliwości i wysłuchania narodu! ZAWSZE to głosy publiczności liczyły się bardziej. Co, baliście się?” — tak brzmią niektóre z komentarzy.

Zgadzacie się z nimi?  

Blanka Stajkow, Jann, "Tu bije serce Europy!" - preselekcje Eurowizja 2023, 26.02.23

Fot. Kurnikowski / AKPA

Blanka Stajkow, "Tu bije serce Europy!" - preselekcje Eurowizja 2023, 26.02.23

Fot. Kurnikowski / AKPA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.